E. Macronas su pirmąja ponia jau Lietuvoje: abi pirmosios ponios pasirinko mėlynas sukneles

Pirmadienį vakarą į Lietuvos Prezidentūrą atvyko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas su pirmąja ponia Brigitte Macron. Po oficialios sutikimo ceremonijos ir pasirašymo Garbės svečių knygoje Prancūzijos pirmoji pora susitiko su Lietuvos vadovu bei pirmąja ponia Diana Nausėdiene.

Tiek D. Nausėdienė, tiek B. Macron vilkėjo mėlynomis suknelėmis. Tuo metu Lietuvos ir Prancūzijos vadovai Prezidentūroje apėjo Garbės sargybos kuopą.Po prezidentų uždaro dvišalio susitikimo gynybos ir saugumo, užsienio politikos klausimai, dvišalė ir daugiašalė darbotvarkė bus aptariama išplėstiniu formatu kartu su šalių delegacijų nariais.


Planuojama aptarti ES, NATO, ES kaimynystės politikos klausimus, situaciją Baltarusijoje ir šalių santykius su Rusija, taip pat bus paliesti kovos su klimato kaita ir skaitmeninės ekonomikos klausimai, Rytų partnerystės politikos įgyvendinimo eiga, ekonominis ir kultūrinis Lietuvos bei Prancūzijos bendradarbiavimas.


Vėliau numatoma prezidentų spaudos konferencija. Po jos Lietuvos prezidento kvietimu Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose Prancūzijos pirmajai porai organizuojama iškilminga vakarienė. Joje pakviesti dalyvauti ir iškilūs visuomenės veikėjai, prancūzų bendruomenės Lietuvoje atstovai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis