Dana Ribas: netekusi visko nepalūžo ir susikūrė deimantais žėrintį gyvenimą

Kai netenki visko, turi du pasirinkimus – palūžti arba susikurti visiškai naują gyvenimą. Išsiskyrusi su vyru ir netekusi beveik visko, ką tuo metu turėjo, Dana Ribas nepasidavė ir pasiekė daugiau, nei pati tikėjosi. It Holivudo juostos herojė pakilo iš pelenų ir susikūrė tokį gyvenimą, apie kokį, ko gero, pasvajoja kiekvienas. Šiandien jis – deimantais klotas.

 

Vilniaus senamiestyje esanti Stiklių gatvė gali pasirodyti kaip tikra ramybės oazė miesto širdyje. Būtent čia įsikūrę antrieji Danos Ribas namai – papuošalų su tikrais deimantais parduotuvė „The Factory Diamonds And Jewellery By Ribas“. Dauguma mano, kad deimantai skirti turtingiesiems, tačiau pašnekovė teigia viską daranti tam, kad tą nuomonę pakeistų. Juk tai – jos gyvenimo aistra ir, ko gero, ta vienintelė ilgalaikė meilė.

 

Kukli vaikystė ir santykiai, apvertę gyvenimą aukštyn kojomis


Danos Ribas vaikystė buvo skurdi ir nelengva. Nepritekliuje gyvenusi daugiavaikė skuodiškių šeima buvo religinga, o tai kėlė visuomenės nepasitenkinimą, sunkumų ir mokykloje, ir ieškant draugų. Dana sako, kad vaikystės, regis, nė neturėjo. Tačiau tai išmokė ją atsiduoti darbui, nepaisyti neigiamos kitų nuomonės, atsakingumo, laikytis dorovės vertybių.


Jaunystėje Dana Ribas patyrė tikrą meilę, susituokė ir sukūrė šeimą. Kartu su savo dviejų sūnų tėvu moteris bandė kurti gyvenimą svetur – Izraelyje, tačiau pasaka truko neilgai. Vyras darbo reikalais dažnai skraidė į Lietuvą ir vienąsyk išskridęs nebegrįžo. Dana liko svetimoje šalyje su dviem mažais vaikais, be draugų, pajamų ir stogo virš galvos, tačiau rankų nenuleido. Mokėsi hebrajų kalbos, įsidarbino parduotuvėje, tik to užteko vos galą su galu sudurt. Tada likimas atsiuntė staigmeną – pro parduotuvę ėjęs vyras pastebėjo Daną ir nuo tos akimirkos ėmė nuožmiai siekti jos dėmesio. Nors moteris nebuvo pasiruošusi megzti naujo ryšio, galiausiai sutiko nueiti į vieną pasimatymą. Taip prasidėjo nauji santykiai. Jie tetruko penkerius metus, tačiau iš dalies nulėmė tolesnį Danos gyvenimą.


Mylimasis buvo gerai žinomas Izraelio deimantų biržos narys. Jis dalijosi savo turimomis deimantų gavybos, apdirbimo ir pardavimo žiniomis su Dana. O ši analizavo, gilinosi ir greitai suprato, kad turi visas darbui su deimantais reikalingas savybes. Netrukus savo iniciatyva įsidarbino su brangakmeniais dirbančioje įmonėje.


2010 metais Dana Ribas pagaliau sulaukė tik vienetams pasiekiamo įvertinimo – buvo paskelbta oficialia didžiausios pasaulyje Izraelio deimantų biržos nare. Tai – vienas didžiausių Lietuvos moterų verslo laimėjimų.D. Ribas
D. Ribas
Asmeninio albumo nuotr.


 

Atsakingas gemologo darbas


Natūrali deimantų žaliava, kaip ir viskas gamtoje, turi netobulumų. Tikras menas yra rasti būdą tą žaliavą paversti deimantu, turinčiu didžiausią kiekį karatų, kuo švaresnį, geriausių proporcijų, tiksliausių pjūvių, tarnausiančiu amžius. Tai – visas mokslas, ir jis reikalauja itin daug praktinio darbo.


Gavusi kompetentingos gemologės įvertinimą, Dana Ribas pradėjo dirbti su brangiausiais, didžiausiais pasaulyje deimantais. Moteris buvo atsakinga už tinkamą jų įvertinimą bei maksimalų vertės išgavimą iš jų organinių žaliavų. Klaidų čia būti negalėjo. Menkiausias netikslumas galėjo jai kainuoti visą karjerą.

 

„The Factory“ pradžia


Įsitvirtinusi Izraelio deimantų biržoje ir užsitarnavusi vieno geriausių pasaulyje gemologų vardą, Dana norėjo daugiau – užtikrinti, kad jos atrinkti kilmingi, geriausi deimantai nugultų į tam specialiai paruoštus, to vertus papuošalus. Taip gimė „The Factory By Ribas“ ir jos dviejų sūnų valdomi papuošalų ženklai „Ex-Factory“. 2002 metais Izraelyje įsteigta įmonė šiuo metu turi dvi sertifikuotas juvelyrikos dirbtuves: vieną – Izraelio širdyje, kitą – čia, Lietuvoje.


Per ilgus metus Danos Ribas valdoma įmonė sugebėjo ištobulinti gamybos procesus iki tokių aukštumų, kad, kaip teigia pašnekovė, net nepatyrusi akis pamilsta ir atskiria „The Factory“ kurtus papuošalus nuo kitų. Vos 3-ejus metus Lietuvoje veikianti deimantų parduotuvė dabar yra viena sėkmingiausių ir nuolat lankoma klientų.

 

Atgimusi meilė Lietuvai


Įsitvirtinusi Izraelyje Dana nepamiršo savo šaknų. Nors viską susikūrė svetur, Lietuvoje buvo likusi šeima, giminės. „Mūsų šalis nuostabi ir be galo sparčiai besikeičianti. Išsivadavome iš visų mus laikiusių ribojimų ir priespaudos pančių. Žmonės tapo laimingesni, plačiau mąstantys ir svarbiausia – rūpestingesni vieni kitiems“, – sakė moteris.


Beveik viskas, ką Dana Ribas turėjo, yra susiję su deimantais. Tad ji nusprendė savo žinias, sunkaus darbo vaisius atvežti į Lietuvą ir suteikti galimybę kiekvienam čia esančiam žmogui turėti gryniausiais ir sąžiningiausiai atrinktais deimantais puoštų papuošalų. Ji, jos šeima ir visa komanda atiduoda visą savo širdį, kad pasiektų užsibrėžtą tikslą.

  

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis