Profesoriaus Kęstučio Vitkaus namuose – labai skaudi nelaimė

Šį rytą Anapilin iškeliavo profesoriaus Kęstučio Vitkaus žmona drabužių dizainerė Daiva Vitkienė. Ji buvo aktyvi gausių šeimų globėja.

Šeštadienio rytą eidama 66-uosius metus mirė garsi drabužių ir interjero dizainerė, visuomenininkė Daiva Vitkienė-Reimerytė.


„Šiandien netekome mylimos ir mylinčios žmonos, mamos, močiutės Daivos Vitkienės-Reimerytės. Prieš septynerius metus jai buvo diagnozuotas vėžys, kuris, nepaisant gydymo, pastaruosius metus itin smarkiai progresavo. Dėkojame Santaros klinikų gydytojams, personalui, kurie kelerius metus dėjo maksimalias pastangas, kad galėtume kuo ilgiau džiaugtis Daivos buvimu kartu su mumis. Tai - skaudus smūgis, mes nepaprastai pasigesime mūsų Daivutės, mūsų mintys ir maldos visuomet bus su ja“, - rašoma Vitkų šeimos pranešime.

D. Vitkienė-Reimerytė buvo viena iš ryškiausių savo kartos drabužių dizainerių. Daugelį metų ji dirbo Lietuvos televizijoje, kūrė drabužių dizainą ir dekoracijas įvairiems filmams, serialams.

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, D. Vitkienė-Reimerytė kūrė didžiausią tuometį aukštosios mados festivalį „In Vogue Vilnius“, kurie rengti nuo 1991 iki 1999 metų. Šie festivaliai ne tik supažindino lietuvius su pasaulinėmis mados tendencijomis, Prancūzijos ir kitų šalių mados namų darbais, bet ir padėjo skleistis jauniems lietuviškiems drabužių kūrėjams.

Šalies mados mėgėjus D. Vitkienė-Reimerytė džiugino išskirtiniais drabužių kolekcijų pristatymais ir parodomis. Ji pirmoji surengė pristatymą bendradarbiaudama su dirigentu Gintaru Rinkevičiumi. D. Vitkienė-Reimerytė Vilniuje taip pat įkūrė privačius autorinio drabužių dizaino mados namus „Salonas 7“.

Lietuvos bajoriškų Reimerių ir Kenstartų šeimų palikuonė D. Vitkienė-Reimerytė buvo ištikima klasikinio interjero stiliaus gerbėja. Ji sukūrė interjero dizainą savo vyro, mikrochirurgo Kęstučio Vitkaus privačiai klinikai, kūrė privačius interjerus garsiems žmonėms, atkūrė dvarelį gimtuosiuose Molėtuose, pastatė šeimos koplyčią.

D. Vitkienė-Reimerytė žinoma ne tik dėl savo profesinių pasiekimų, bet ir aktyvios visuomeninės, labdaringos veiklos, ypač - paramos daugiavaikėms šeimoms.


Daiva Vitkienė (dešinėje) ilgus metus buvo gausių šeimų glogėja

„Šeima – viso gyvenimo pamatas, o moteris vyrui – kaip prieplauka, kaip ramus uostas. Ji neturi įnešti neurotiško jaudulio, įtampos. Jei moteris agresyvi, vyras pavargsta kovoti. Ji turi būti šilta, žodžiu, mamukas. Mano žmona tokia ir yra. Todėl ir esame drauge…“ - žurnalui „Moteris“ yra sakęs profesorius K. Vitkus.


Pora drauge buvo per 40 metų. Sulaukė dukters Vitos ir sūnaus Jono. Prieš 11 metų Vitkų šeima neteko 28-erių sulaukusio sūnaus – jam sustojo širdis.

Nuoširdžiai užjaučiame artimuosius dėl Daivos Vitkienės netekties.

***

D. Vitkienė-Reimerytė bus pašarvota Šv. Kryžiaus bažnyčioje (S. Daukanto g. 1, Vilnius) nuo sekmadienio, balandžio 8-osios, 15 valandos. Šventos mišios bus aukojamos tą pačią dieną, 19 valandą. Vėliau laidotuvės vyks šeimos rate. Artimieji prašo, kad atvykstantieji atsisveikinti su dizainere vietoje gėlių pasirinktų atnešti auką, kuri bus skirta D. Vitkienės-Reimerytės remiamoms daugiavaikėms šeimoms.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis