Žurnalo „Moteris“ maisto fotografės sėkmė prestižiniame konkurse

Žurnalo „Moteris“ fotografė ir kulinarinių knygų autorė Giedrė Barauskienė įvertinta prestižiniame tarptautiniame maisto fotografijos apdovanojimų konkurse „Pink Lady® Food Photographer 2020“. Jos fotografija antrus metus iš eilės atrinkta tarp kandidačių, pretenduojančių į šio konkurso nugalėtojus.


Šiomis dienomis paskelbti nominacijoms atrinkti darbai atskirose kategorijose. Nugalėtojai paaiškės balandžio pabaigoje, bet patekti į vadinamuosius „shortlistus“ – maisto fotografui tai jau yra didelis įvertinimas, tai – sąrašas pretendentų į nugalėtojus.


„Pink Lady® Food Photographer“ – kasmet Didžiojoje Britanijoje vykstantis prestižinis ir svarbiausias pasaulio maisto fotografų bei stilistų apdovanojimų konkursas. Maisto fotografijos žvaigždžių yra ir tarp žiuri narių, ir tarp dalyvių. Žiuri komisijoje garsių leidyklų bei žiniasklaidos atstovai, pasaulyje žinomi virtuvių šefai, prekybos tinklų vadovai, vynų gamintojai, fotografai. Šios komisijos pirmininkas – iš darbų su garsiu kulinaru Jamie Oliver gerai žinomas fotografas David Loftus.


„Džiaugiuosi, kad svarbiausiame metų maisto fotografijų konkurse mano darbas konkuruoja su pasaulyje gerai žinomų maisto fotografų darbais. Jaučiuosi pastebėta ir įvertinta. Man tai suteikia pasitikėjimo savimi ir tuo ką darau“, – sako žurnalo „Moteris“ maisto rubrikos autorė ir fotografė G.Barauskienė.


Giedrės fotografija atrinkta „Cream of Crop“ kategorijoje, kurioje atrinkti darbai pretendentų iš Japonijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Olandijos, Švedijos, Australijos ir kt. Šioje kategorijoje varžosi ir tokie fotografai, kaip James Byrne (jo klientų sąraše: „The Guardian“, „Food and Wine Magazine“, Donal Skehan), Stuart West, bendradarbiaujantis su garsiais leidiniais ir prekiniais ženklais („Waitrose“, BBC, „Sainsbury’s“) bei Stuart Ovenden (jo klientai: „BBC Good Food Magazine“, „Conde Nast Traveller“, „Olive Magazine“, „Marks&Spencer“).„Pink Lady® Food Photographer 2020“ nominuota fotografija
„Pink Lady® Food Photographer 2020“ nominuota fotografija
Asm. albumasTarptautinės komisijos dėmesio prestižiniame konkurse sulaukė praėjusį rudenį Giedrės daryta lietuviškų baravykų fotografija. „Ne kasmet pasiseka rasti tiek baravykų, šie buvo surinkti Šilutės rajone, – pasakoja ji apie konkursui pristatytą fotografiją. – Iš mamos išmoksti ne tik gaminimo paslapčių, bet ir paveldi paslaptis, kur auga baravykai. Parsinešusi baravykus iš miško pagalvojau – jie verti šio konkurso kadro. Ir neapsirikau.“


Daugiau G. Barauskienės darbų galima pamatyti jos Instagramo paskyroje @giedre_barauskiene

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis