Dainavimo pamokos su Agne Sabulyte - šiek tiek jaunystės eliksyro ir vitamino C

Dainuoti, šokti, rašyti, vaidinti – gamtos mums dovanotos išraiškos priemonės, kurias vieni iš mūsų paverčiame profesijomis, kiti tiesiog turime nepamiršti, kad jos mums duotos: jas atrasti ir mėgautis jų teikiamomis galimybėmis.

Vienos durys užsidaro, kitos atsidaro


„Posakis, kad vienos durys užsidaro, kitos atsidaro, tikrai tinkamas šiandien daugumai, tačiau jo įgyvendinimas ir visas transformacijos laikotarpis yra tikrai nelengvas“, - mintimis apie COVID – 19 pandemijos sukaustytą pasaulį dalinosi atlikėja, kviečianti pagalvoti apie sveikatą, gerą nuotaiką ne tik užsisakinėjant maisto papildus, vitaminus bei ieškant tinkamiausios jogos, bet ir nepamiršti dainavimo, šokio, rašymo sugebėjimų, atskleidžiančių žmogaus pamatines vertybes, padedančių pačiam suprasti save, suteikiančių ypatingos koncentracijos meditacijas bei energijos užtaisą visai dienai.


Ar muzikinę klausą turime kiekvienas?


Dainininkė Agnė Sabulytė plačiai neafišavusi savo pedagoginės veiklos, šiandien startuoja su nuotolinio dainavimo privačiomis pamokomis tiek mažiems, tiek suaugusiems, kurias pasibaigus karantinui žada tęsti kiekvienam priimtinu būdu. Moteris sako, jog viskam savas laikas, kai tiesiog ateina suvokimas kada ką turi daryti, kaip daryti, kam daryti, ir tuomet pradedi.



Agnė Sabulytė
Agnė Sabulytė
Asm. albumas



„Dainavimo pamokas pradėjau vesti dar studijuodama Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje kuomet atlikau pedagoginę praktiką. Pirmieji mokiniai – nedaug su muzika ką turėję žmonės, bet labai norėję dainuoti. Kažkas galėjo pasakyti, kad jie neturi klausos, kad su jais daug darbo, o man kirbėjo mintis, kad reikia pabandyti prakalbinti jų pasąmonę. Tuo metu dar nežinojau ar pavyks, tiesiog bandymo būdu, savo intuicijos pagalba kūriau pati sistemą, pagrįstą atpalaidavimo tiek psichikos, tiek fizikos technika. Turėjau mokinį, verslininką, kuris tiesiog norėjo dainuoti savo mėgstamas dainas ir šiek tiek pralavinti balsą. Jis pataikė vos kelias natas ateidamas, po mėnesio labai valingo ir kruopštaus darbo mes jau turėjome vieną intonuotą oktavą“, - apie pedagoginio kelio pradžią pasakojo dainininkė, prisiminusi ir studijos metų „teisingo“ vokalo paieškas su kolegomis.


Moksliniais tyrimais nustatyta, kad kiekvienas kūdikis gimdamas atsineša klausą, ji tiesiog nelavinama nueina į gilius pasąmonės sluoksnius ir suaugęs žmogus sako, kad jis jos neturi.


Kuo naudingas dainavimas kiekvienam?


„Dainavimas, šokis, rašymas man suteikia daug teigiamų emocijų. Būdami geros nuotaikos taupome vitamino C atsargas mūsų organizme, ypač reikalingo dabar mūsų imuninei sistemai palaikyti. Man tai patinka ir tinka, junkis ir tu“, - negailėjo pozityvių minčių apie dainavimo ir kitų meno šakų naudą atlikėja kviesdama savo „Facebook“ paskyroje mesti sau iššūkį dainuoti, jei tai buvo vaikystės svajonė ir to dar nepadarėte. Atlikėja sako, jog kai pajuntame dainavimo malonumą, jau negalime to pamiršti, tai kaip virusas gerąja prasme apsigyvenantis mumyse ir lyg jaunystės eliksyras kiekvieną dieną duodantis mums daug aktyvios ir pozityvios energijos, išlaisvinantis mūsų mintis ir kūną.



Agnė Sabulytė
Agnė Sabulytė
Asm. albumas



Pažink save per dainavimą


„Dainavimo pamokos - tai giluminis savęs pažinimas. Garsas kaip niekas kitas labai greitai išduoda, kur dar yra nepasitikėjimo. Tereikia pasiryžti jį čia ir dabar įveikti ir pasidžiaugti pokyčiu. Galima sakyti, kad Agnė meistriškai, techniškai akomponuoja šitame kelyje. Atradau save per balsą dar drąsesnę, laisvesnę, džiaugsmingesnę“, - įspūdžiais dalinosi karalienių mokyklos įkūrėja Rasa Kaktytė.


Sustiprėja intuicija


“Pas Agnę Sabulytę dainuoju, labiau sakyčiau medituoju, kai noriu pokyčių, kai noriu visas meditacijas ir kvėpavimo praktikas apjungti į vieną, nes taip taupai laiką! Ir dar, kas gali būti geriau, - dainuoji sau, o reikalai sprendžiasi patys! Tik vienas šalutinis poveikis buvo, todėl atsargiai, - taip sustiprėjo intuicija, kad galėjau "mesti" kortas”, - savo dainavimo pamokų įspūdžiais dalinosi “Mados terapijos Butikas” įkūrėja Asta Muralytė.



Agnė Sabulytė
Agnė Sabulytė
Asm. albumas



Dingsta nerimas


Tango pradininkas Eduardo Gimenez, beveik 10 metų studijavęs lyrišką dainavimą Montevidėjaus universitete Urugvajuje ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, turėjęs daugybę privačių užsiėmimų su skirtingais mokytojais, sako pagaliau radęs savo kelią. “Aš esu be galo dėkingas Agnei už tai, kad paaiškino savo idėjas, pašalino nerimą ir nusivylimą lyriniu dainavimu. Manau, kad svarbiausias dalykas yra kelias, o ne tikslas. Su Agne radau būdų kaip suderinti garsus, jungti priebalsius su balsėmis, nepamirštant diafragmos, oro padavimo svarbos, garso projekcijos”, - dalinosi savo patirtimi Eduardo Gimenez šiuo metu nuotoliniu būdu rengiantis naują projektą su atlikėja.


Intuicija ir praktinės žinios – raktas į mokinį


Agnė Sabulytė pasakojo, jog visas jos mokymo procesas paremtas tiek asmenine patirtimi iš įvairių dėstytojų, studijuojant savarankiškai metodikas, tiek pačios intuicija, kuri iš esmės ir dėlioja jos dainavimo pedagogikos sistemą, pagrįstą kiekvieno žmogaus atskiru pajutimu ir supratimu, ko jam reikia iš dainavimo jo gyvenime ir kokių žinių mokytojas gali suteikti. „Mano dainavimo pamokos – tai lyg meditatyvinis savęs pažinimas per muziką, vaikams – tai sisteminga praktika su dainomis, kurias jie nori dainuoti“, - sako atlikėja.


Dainavimas – kvėpavimas, kvėpavimas – gyvenimas


„Dainavimas – kvėpavimas, - tai sako daugybė pasaulio dainavimo meistrų, tai sako ir jogos mokytojai taip pat, o kvėpavimas – tai gyvenimas. Tik, kai susergame kvėpavimo ligomis iš tikrųjų suprantame koks svarbus mums netrikdomas, natūralus kvėpavimas, kurio tiesiog nepastebime dienos tempe. Nepastebime ir tai, jog nuo streso, ypatingai moterys, pradeda kvėpuoti tik krūtine, pamiršę pilvą, taip tarsi prarasdami šaknis, netekdami pusiausvyros, kontakto su žeme“, - pasakojo atlikėja, sakydama, kad būtent nuo įkvėpimo ir iškvėpimo filosofijos prasideda garsas ir kokybiškas gyvenimas.


Įkvėpk, iškvėpk su daina ir tą pastebėk


Atlikėja savo „Facebook“ paskyroje meta iššūkį kiekvienam svarstančiam apie dainavimą ir kviečia tą pradėti daryti dabar, sakydama: „ Įkvėpk, iškvėpk su dainai ir tą pastebėk“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis