Į santuokų rūmus skubėję vilniečiai: karantinas koreguoja šventę, bet esmė lieka

Lietuvoje paskelbtas karantinas neišgąsdino norinčiųjų susituokti. Prie Vilniaus santuokų rūmų kalbintos poros sakė, jog iš anksto užsakytus restoranus, keliones ir kitas pramogas teks pakeisti kukliu pasibuvimu namie, bet šventė vis vien lieka švente.

Vakar nuo 13 iki 15 valandos Vilniaus santuokų rūmų prieigose pokšėjo atidaromas šampanas, skambėjo sveikinimai, vyko fotosesijos. Tiesa, lyginant su įprastais savaitgaliais, šurmulio buvo gerokai mažiau. Įsimylėjėlių poras lydėjo tik keletas artimiausių žmonių.


Nors apie pokyčius registruojant civilines santuokas buvo paskelbta jau prieš savaitę, dauguma atvykusių porų buvo kiek sutrikę: į vidų buvo leidžiami tik keturi žmonės, juos pasitiko apsaugines kaukes dėvintys darbuotojai, tik įėję, visi turėjo dezinfekuotis rankas, o keletą minučių trunkančios santuokos ceremonijos vyko tiesiog fojė.


„Sutuokė koridoriuje, tačiau vis vien esame labai laimingi“, – juokėsi jaunavedžiai Dovydas Ir Miglė. Pora pasakojo, kad jau prieš savaitę susitaikė, jog jų šventė vyks kitaip nei buvo planuota. „Planavom vakarienę restorane, teko atšaukti ir maistą užsisakyti į namus, dalį paruošė mama. Atidėti planai ir medaus mėnesiui, turėjo būti poilsis spa centre. Gėlių ir grožio salonai uždaryti, bet susiorganizavom – makiažą padarė draugė, gėlių gavom į namus“, – sakė jie. Dovydo ir Miglės mama pridūrė, jog šios sąlygos jai primena laikotarpį, kai tuokėsi ji pati: „prieš dvidešimt penkis metus buvo deficito laikai, trūko majonezo ir žirnelių, o dabar vėl sunkumai, istorija linkusi kartotis“, – svarstė jaunavedžių mama.


Į santuokų rūmus atskubėję Laura ir Gediminas sakė, jog dauguma draugų jiems patarė atidėti ceremoniją, tačiau jie apie tai net nesvarstė. „Mūsų abiejų gimtadieniai kovą, gera proga, be to, netrukus turėsime vaikelį, tad delsti nenorėjome. Juk iš esmės tai šventė mums, tad ir pažymėsime dviese. Tiesa, buvo planų švęsti draugų apsuptyje, norėjome ir restorano, ir pramogų, bet dėl karantino poreikius susimažinome iki minimumo. Dalyvaus tik tėvai. Bet nieko, bent jau bus ką papasakoti vaikams ir anūkams, juk aplinkybės neeilinės“, – teigė jie.


Savo eilės patekti į santuokų rūmus lūkuriavę Eglė ir Arvydas tvirtino, jog dėl karantino patyrė nuostolių ir apgailestauja, jog tenka tuoktis tokiomis sąlygomis. „Dabar duodame įžadus, o atšvęsime vėliau, ketiname šventę pakartoti su krūva draugų, kaip ir pridera“, - pasakojo vienkartinėmis pirštinėmis puokštę laikanti Eglė.


Civilinės metrikacijos skyriaus duomenimis, šeštadienį Vilniuje santuokai buvo užregistruota dvylika porų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis