Aktorė ir rašytoja Nijolė Narmontaitė: „Knygų mugėje patiriu tiek smagių nuotykių!“

Knygų mugėje iš toli pastebėjau stendą su dviem teatriniais kostiumais – moterišku ir vyrišku. O štai aktorę Nijolę Narmontaitę tarp jų išvydau ne iš karto – rašytoja buvo tiesiog apspista gerbėjų. Kantriai atstovėjusi eilėje sulaukiau savo minutės pakalbinti šypsenos nepaleidžiančią N. Narmontaitę.

Paskutiniu metu Jūsų pašnekovai – garsūs teatro, televizijos žmonės. Ką Jums teikia susitikimai su skaitytojais?


Manęs visi klausia, kaip nepavargstu, bet tai yra toks didelis džiaugsmas! Juk tam tą darbą ir darau, nes matau, kad žmonėms rūpi, jiems labai įdomu, jie visko nori. Čia tiek gerų emocijų gaunu!


Vakar dieną tiek prisijuokiau, momentais net kritom prie žemės: prieina žmogus prie manęs ir sako: „Ponia Inga, kaip Jūs gerai atrodote! Ir kokia jūs šaunuolė, kad knygas pradėjote rašyti.“ Suprantu, kad čia eilinis mūsų su Inga maišymo atvejis – pasijuokiu ir tiek. O štai vienas ponas atlėkė pasipiktinęs: „Kaip taip gali būti – knygos vienoje pusėje, o jūs, ponia Inga, sėdite kitoje!“


Ir tokių atvejų ne vienas. Čia būdama ir nuotykių patiriu, ir įvairių istorijų prisigaudau.N. Narmontaitė
N. Narmontaitė
R. Macijauskaitės nuotr.Ir dažnai Jus painioja su ponia Inga (aut. past. – atlikėja, TV laidų vedėja Inga Valinskiene)?


Dažnai. Aš net į trečią savo knygą „Aktoriai, režisieriai ir gerbėjai. Ko nematė žiūrovai“ įtraukiau tokią juokingą istoriją, kaip mus supainiojo. Anksčiau abi buvom brunetės, aukštos, sako, ir balsai panašūs. Bet kad ir dabar painioja!


Laukdama, kol atsilaisvinsite, girdėjau žemaitišką šnektą. Jūs visada pabrėžiate savo kilmę ir maloniai bendraujate žemaitiškai. Ar dažnai Jus užkalbina tarmiškai?


Kas yra iš Žemaitijos, užsuka ir tiktai žemaitiškai į mane kreipiasi. Vakar, va, būrys telšiškių prieina ir sako: „Nuoriam nusipaveikslouti“, o kas nedrįsdavo iš karto, skambindavo ir sakydavo: „Matuom jus iš tuola, a galiam prieti“.


Žemaičiai yra labai užkietėję irturbūt dėl to savo šaknis vertina, nors prieš kurį laiką ir buvo pajuokiami dėl tos mužikiškos kalbos. Tačiau juk nieko nėra svarbiau, kap išsaugoti savo kalbą, savo šaknis. Nežinau, kas gali nevertinti to, kur gimei, to, kaip kalba tavo tėvai.


Matau, kad vėl gerbėjų minia būriuojasi, nebetrukdysiu. Tik dar išduokite, apie ką bus sekanti knyga. Juk bus, taip?


Tikrai bus, jau ruošiu. Nenoriu daug detalių atskleisti, tik pasakysiu, kad bus apie teatrą. Knyga pasirodys prieš Kalėdas ir, žinoma, bus kitoje knygų mugėje.


Liekame laukti.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis