Opera „Lošėjas“ svetingai atvėrė namų duris

Šį vakarą į „Lošėjo“ premjerą susirinko itin daug operos žanro gerbėjų.

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre trečiadienio vakarą apsilankė: Prezidentas Valdas Adamkus su ponia Alma, Seimo pirmininkas Viktoras Pranskietis su žmona, Seimo nariai Gediminas Kirkilas su žmona, Vytautas Juozapaitis su žmona ir dukra, dizainerė Ramunė Piekautaitė ir verslininkas Kęstutis Verslovas, maestro Gintaras Rinkevičius su dukra, leidėjas Marius Jovaiša su žmona, Vokietijoje gyvenanti buvusi ilgametė sporto žurnalistė Laima Janušonytė-Steinhoff ir kt. operos mylėtojai.Prezidentas V. Adamkus ir Alma Adamkienė – reti svečiai vakaro renginiuose
Prezidentas V. Adamkus ir Alma Adamkienė – reti svečiai vakaro renginiuose
D. Labučio nuotr.


Sergejaus Prokofjevo opera „Lošėjas“ šį vakarą skambėjo pirmą kartą. Neeilinėje premjeroje dainuoja seniai LNOBT spektakliuose matytos lietuvių operos žvaigždės Asmik Grigorian, Vladimiras Prudnikovas, Ieva Prudnikovaitė, o taip pat svečias iš Sankt Peterburgo – tenoras Dmitrijus Golovninas.
Pirmajame premjeros spektaklyje publika išgirdo ir LNOBT operos solistus Inesą Linaburgytę, Tomą Pavilionį, Steponą Zonį, Rafailą Karpį, Arūną Malikėną, Edmundą Seilių, operos stažuotojus Juozą Janužą ir Arminą Skirvainį. Gausus mažų vaidmenų pluoštas teko ir choro artistams.


S. Prokofjevo operos „Lošėjas“ personažus iš rusų literatūros klasiko Fiodoro Dostojevskio išgalvoto Ruletenburgo kurorto režisierius Vasilijus Barchatovas perkėlė į vakarietiško didmiesčio svečių namus, kuriuose glaudžiasi iš įvairių kraštų suvažiavę emigrantai. Totoriško kraujo turintis Aleksejus (Dmitrijus Golovninas), apžavėtas ruletės manijos, galiausiai užmiršta apie savo meilę Polinai (Asmik Grigorian). Generolas (Vladimiras Prudnikovas) ima gerti, praradęs viltį sulaukti Bobulytės (Inesa Linaburgytė) palikimo. Jį apžavėjusi dailioji prancūzaitė Blanša (Ieva Prudnikovaitė), supratusi, kad iš tokios santuokos nebepasipelnys, trenkusi durimis išeina ieškoti turtingesnio sužadėtinio...


Visa tai vyksta „Lošėjo“ scenografo, nuolat bendradarbiaujančio su režisieriumi V. Barchatovu, Zinovijaus Margolino scenoje „pastatytame“ name, kurį žiūrovai stebi viso spektaklio metu. Šiame name nuolat varstomos net 8 durys, jame sau vietos randa ir 6 skalbimo mašinos, 3 ruletės stalai, treniruoklis bei pilnas virtuvės baldų komplektas. Ant pastato sienų sutalpinta net 12 ekranų, į kuriuos vaizdą spektaklio metu pasikeisdamos gyvai transliuoja 9 vaizdo kameros.
Pirmoji V. Barchatovo režisuoto „Lošėjo“ premjera 2018 m. išėjo Bazelio teatre Šveicarijoje. Joje pagrindines Polinos ir Aleksejaus partijas taipogi atliko A. Grigorian ir D. Golovninas, o pastatymo muzikos vadovu buvo tas pats dirigentas Modestas Pitrėnas. Vilniuje jis darbavosi kartu su LNOBT vyriausiuoju dirigentu Ričardu Šumila, kuris M. Pitrėną pakeis trečiajame „Lošėjo“ spektaklyje šeštadienį, vasario 15 d.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis