Lietuvos piliete tapusi šokėja V. Golodneva: niekada nesijaučiau esanti iš kitos šalies

Lapkričio 30 dieną Vilniuje vyksiantis Pasaulio sportinių šokių federacijos (WSDF) bus ypatingas šokėjai Veronikai Golodnevai-Lacitienei. Rusijoje gimusi ir užaugusi šokėja pirmą kartą pasaulio čempionate varžysis būdama Lietuvos piliete.

Spalio mėnesį Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda suteikė jai Lietuvos pilietybę. Jokių kliūčių tam nebuvo, nes ji yra ištekėjusi už savo šokių partnerio lietuvio Vaidoto Lacičio, jau daugiau nei 10 metų gyvena ir sportuoja Lietuvoje.


Po Vilniuje vykusios parodomosios treniruotės V. Golodneva prisipažino, kad pilietybės suteikimo procedūra buvo maloni ir įdomi. Tiesa, ji vis dar neturi Lietuvos paso, kuris dar yra gaminamas. WSDF taisyklės nedraudžia sportininkams atstovauti kitai šaliai, todėl sportinei karjeros lietuviškas pasas įtakos neturi. Pati sportininkė nesureikšmina šio fakto, nes lietuve ji jaučiasi jau daug metų.


„Mes su Vaidotu jau daug metų atstovaujame Lietuvai ir nebūtina tam turėti Lietuvos pasą. Pilietybės norėjau, nes Lietuva tapo mano namais, čia gyvena mano šeima, didžiąją karjeros dalį praleidau čia. Tai natūralus procesas ir natūralizacijos tvarka man pilietybė ir buvo suteikta. Mano socializacija Lietuvoje įvyko labai greitai, niekada nesijaučiau esanti iš kitos šalies, todėl artėjantis čempionatas nebus dėl to kažkuo išskirtinis“, - pasakojo puikiai lietuviškai kalbanti V. Golodneva.Šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva-Lacitienė
Šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva-Lacitienė
M. Morkevičiaus nuotr.Sportininkė liko sužavėta priėmimu pas prezidentą G. Nausėdą.

„Buvo labai šventinis renginys. Aš buvau ne viena, iš viso dalyvavo apie 20 žmonių. Labai malonus pats faktas, kad tave asmeniškai kviečia į susitikimą su prezidentu. Vyko neilgas pokalbis, per kurį aptarėme ir būsimą pasaulio čempionatą. Prezidentas buvo jau pakviestas į renginį, todėl greitai radome bendrą temą“, - šypsojosi V. Golodneva.

V. Golodneva ir V. Lacitis yra iškovoję Europos čempionato bronzos medalius, o planetos pirmenybėse pastaraisiais metais nuolat patenka į finalus, tačiau apdovanojimų savo kraityje dar neturi. Galbūt ledus pralaužti pavyks Vilniuje?

„Apie tikslus nenorime kalbėti garsiai. Pirmas tikslas yra sušokti gerai ir tada žiūrėsime, kaip bus. Tikslai yra aukšti. Ruošiamės intensyviai, dažnai vykstame treniruotis į Italiją. Tikiuosi, kad čempionate pavyks parodyti viską, ką esame suplanavę“, - teigė V. Lacitis.Šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva-Lacitienė
Šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva-Lacitienė
M. Morkevičiaus (ELTA) nuotr.Pasaulio standartinių šokių čempionate sportininkai varžosi šokdami lėtą valsą, kvikstepą, fokstrotą, Vienos valsą ir tango.


„Nėra taip, kad būtų kažkuris šokis ypač stiprus. Priklauso nuo konkurso, bet mėgstamiausias mūsų šokis yra tango. Norime padėkoti LSŠF vadovams už tai, kad galėsime antrą kartą per ketverius metus šokti Lietuvoje. Tai yra neeilinis įvykis tokiai mažai šaliai. Vien gauti galimybę rengti čempionatą yra didelė sėkmė. O mums du kartus per karjerą šokti Lietuvoje yra pasaka“, - pridūrė V. Lacitis.


Sportininkai prisipažįsta, kad namuose šokti nėra lengva, nes jaučiamas didelis dėmesys, į Vilnių palaikyti šokėjų atvyks daug gerbėjų, artimųjų, draugai.Šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva-Lacitienė
Šokėjai Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva-Lacitienė
M. Morkevičiaus (ELTA) nuotr.„Tai mums yra didelė garbė ir atsakomybė. Pirmą kartą buvo daug jaudulio ir tikrai, užsienyje jaudulio ir spaudimo yra mažiau, tačiau Vilniuje ir norime daugiau. Bet kokiu atveju, tikimės, kad namų sienos padės“, - sutartinai kalbėjo Lietuvos šokėjai.


Lietuvai čempionate taip pat atstovaus planetos vicečempionai Evaldas Sodeika ir Ieva Žukauskaitė-Sodeikienė.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis