Nicole Kidman: „Mano dukroms labai patinka leisti laiką filmavimo aikštelėje“

Po didžiulės televizijos serialo „Nekaltas melas“ („Big Little Lies“) sėkmės nutarta kurti jo tęsinį. Remiantis autorės Liane Moriarty to paties pavadinimo romanu, filme plėtojama siužetinė penkių asmenines dramas išgyvenančių moterų linija. Žymioji australų kilmės aktorė Nicole Kidman ne tik vaidina vieną pagrindinių vaidmenų – Selestę, bet kartu su kolege Reese Witherspoon yra ir šio serialo prodiuserė.

Seriale „Nekaltas melas“ vaizduojamas idiliškame Kalifornijos mieste Monterėjuje įsikūrusių penkių motinų gyvenimas. Nors iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo gražu, kiekviena jų turi savo tamsią paslaptį. Tai iš pradžių tampa jų tarpusavio konflikto priežastimi, o vėliau jas keistai suvienija. Naujajame sezone dar nuodugniau tyrinėjamos ir atskleidžiamos kiekvienos pagrindinių veikėjų siužetinės linijos. Ir ne tik jų penkių. Dideliam serialo gerbėjų džiaugsmui, pasirodo naujas personažas – Selestės vyro motina, šią įkūnija viena geriausių Holivudo aktorių Meryl Streep. Jos ir N. Kidman personažai susiduria po Selestės vyro (vaidina Alexanderis Skarsgardas) mirties. M. Streep Monterėjaus moterų santykiams suteikia visiškai kitokios dinamikos.


Prieš pat naujojo sezono premjerą su 52-ejų metų N. Kidman susitinkame Niujorke įsikūrusiame viešbutyje „Beekman“. Aktorė iškart perspėjo, kad neatskleis jokių didelių su serialu susijusių paslapčių, nes nenori sugadinti žiūrėjimo malonumo, tačiau džiaugiasi galėdama kalbėti apie kūrybinį šio televizijos filmo, kuriame dalyvauja moterys, bet žiūri ir vyrai, procesą.


Kodėl visgi nusprendėte kurti antrąjį serialo sezoną?


Pagrindinė priežastis – tai žiūrovų spaudimas. Jų nuomone, serialo tęsinio tiesiog negali nebūti. Sakėme, kad neturime laiko, visos esame labai užsiėmusios ir panašiai, tačiau publikos reikalavimas serialą tęsti mus taip stipriai suvienijo... Net pačios to nesitikėjome. Supratome, jog turime ryžtis. Su Reese (aktore R. Witherspoon – aut. past.) sukome galvas, kaip tai padaryti, o tada įjungėme aukščiausią pavarą ir ėmėme kurti. Labai džiaugiuosi, kad priėmėme būtent tokį sprendimą, nes kūrybos procesas teikė didžiulį pasitenkinimą. Buvo gera stebėti, kaip televizijos ekrane atsiskleidžia, sužiba ir kitos aktorės. O dar tas entuziazmas bei palaikymas – ne tik gerbėjų, bet ir kritikų!


Kaip apibūdintumėte naująjį sezoną?


Na, jei palygintumėme šį serialą su kava, tai pirmasis sezonas buvo latė – daug putų viršuje ir stipri kava apačioje. Antrasis sezonas, mano galva, labiau panašus į stipresnę latę (juokiasi). Nemanau, kad jau galime vadinti jį espresu, bet artėjama prie jo. Kapučinas su labai tiršta pieno puta (juokiasi).Į serialo „Nekaltas melas“ antro sezono pristatymą Niujorke susirinko visos jame vaidinančios aktorės (iš kairės): Reese Witherspoon, Zoe Kravitz, Laura Dern, Shailene Woodley, Nicole Kidman, Meryl Streep.
Į serialo „Nekaltas melas“ antro sezono pristatymą Niujorke susirinko visos jame vaidinančios aktorės (iš kairės): Reese Witherspoon, Zoe Kravitz, Laura Dern, Shailene Woodley, Nicole Kidman, Meryl Streep.
Vida PressNepaprastai įdomu stebėti kiekvieną šių moterų stengiantis įminti jų paslaptis, pajusti naštą, kuri jas slegia, matyti jų santykius su kitais. Ar tai bus būdinga ir antrajam sezonui?


Neseniai kažkas man pasakė: „Žiūrėdamas pirmąją seriją be galo džiaugiausi, kad esu su šiomis moterimis.“ Turbūt tai pats nuostabiausias dalykas, kokį galima išgirsti. Vadinasi, atsiranda emocinis ryšys su serialo herojėmis. Antrajame sezone taip pat daug paslapties, gvildenama santykių ateitis. Pavyzdžiui, kas nutinka, kai savo partneriui neatskleidi visos tiesos, kaip tai paveikia santykius. Džeinė (akt. Shailene Woodley) ir mano personažas taip pat atsiduria keistoje padėtyje, kai paaiškėja, kad jos ir mano sūnūs yra to paties tėvo. Situacija ne iš lengvųjų, joms reikės ieškoti būdų, kaip drauge auklėti tris berniukus, padėti jiems tapti broliais. Vaikams, žinoma, viskas paprasčiau, o mes, motinos, linkusios viską apsunkinti. Madeline (akt. Reese Witherspoon) nori, kad jos dukra lankytų koledžą, ši protestuoja, ir mamai tai neduoda ramybės.


Daugelis žmonių tikriausiai tikisi, kad visos Selestės žaizdos užgis, tačiau ją vis dar slegia begalė nebylaus skausmo ir paslapčių. Man šis niuansas, kai kūriau vaidmenį, buvo labai svarbus, nes kai susiduri su smurtu, atsimuši ir į tam tikrus elgsenos modelius, todėl tenka atlikti didžiulį darbą, kad suprastum, kodėl juos pasirinkai ir kaip iš jų išsivaduoti, jei nori išgyti. Be to, dabar Selestė tampa vieniša motina, augina du mažus berniukus. Galop pasirodo M. Streep, ir seriale atsiranda fantastiška dinamika – tarp marčios ir anytos užsimezga tikras, nesuvaidintas ryšys, juk abi turi išgyventi savo sielvartą ir netektį.


Gal galėtumėte papasakoti apie šio serialo aktorių draugystę už ekrano ribų?


Esame skirtingo amžiaus, vienos ištekėjusios, kitos ne, vienos turi vaikų, kitos ne, tačiau mums visoms pavyko užmegzti labai artimą ir stiprų ryšį. Jo neįmanoma nepajusti ir žiūrint serialą. Man nėra tekę tiek daug laiko praleisti su kūrybine moterų komanda, ir tai džiugina, nes, būdamos drauge, mes tobulėjame, dalijamės idėjomis, ieškome būdų, kaip labiau pasitikėti savimi.


Pakalbėkime apie Jūsų anytą.


Mano anytą ar Meryl? (Juokiasi.)


Pakalbėkime apie jas abi. Ir apie pasitenkinimą, kuris turėjo apimti, kai dirbote su M. Streep.


Meryl pažįstu daugybę metų. Ji sutiko vaidinti seriale net neskaičiusi scenarijaus, nes norėjo palaikyti mus. Neįtikėtina moteris. Tai, kad, sulaukusi tokios milžiniškos sėkmės savo karjeroje, ji net nesvarstydama priėmė mūsų pasiūlymą vien iš solidarumo, daug ką apie ją pasako. Su Meryl antrasis serialo sezonas nušvito visai kitomis spalvomis. Jos dalyvavimas staiga tapo pasaulinio masto naujiena. Jau vien dėl šios priežasties M. Streep mums tiek daug davė. Šiai aktorei tiesiog nėra lygių. Ji yra tikrų tikriausia karalienė. Meryl ateina į filmavimo aikštelę puikiai išmokusi visą savo tekstą, idealiai pasiruošusi, nėra manieringa. Ji kruopščiai ir nepriekaištingai atlieka savo darbą, tada sako: „Gal einame ko nors užkąsti ar padarome pertraukėlę?“ Paskui traukia namo, gerai išsimiega ir vėl grįžta tęsti darbo. Tas meistriškumas, disciplina, talentas tikriausiai ir yra jos didžiulės sėkmės priežastys. Dirbti su ja – tikras malonumas.


O koks Jūsų santykis su tikrąja anyta?


Savo anytą Marienne nuoširdžiai myliu. Ji gyvena Kvinslande. Kaskart pasižiūrėjusi į savo vyro mamą negaliu nustoti stebėjusis, kokia panaši į ją yra mano dukra Sunday (juokiasi).N. Kidman
N. Kidman
Asmeninio autorės albumo nuotr.Turite namus Australijoje ir dvejus JAV – Los Andžele ir Nešvilyje. Kur Jums labiausiai patinka?


Australijoje dar turime ir didžiulį ūkį, o mūsų namai Nešvilyje yra pačiame mieste, kad būtų kuo arčiau vaikų mokyklų. Visgi vos per 15 minučių galima atsidurti ir miške, pavaikštinėti po jį. Prieš porą dienų kaip tik tai ir darėme, – ten taip gražu!


O ar nenorėtumėte gyventi kur nors arčiau vandens?


Labai norėčiau. Augau Australijoje, esu vandenyno žmogus. Jei galiu įlįsti į vandenį, jaučiuosi laiminga, o matydama vandenyną geriau išsimiegu. Mano vyras yra kantri muzikos dainininkas, ir mes daug laiko praleidžiame Nešvilyje. Ten vandenyno nėra, tačiau yra kitokios nuostabios gamtos. Beveik kaskart išėję sutinkame elnių.


Kaip derinate darbą su savo dviejų vaikų dienotvarkę?


Mano dukroms labai patinka leisti laiką filmavimo aikštelėje. Čia jos atlieka namų darbus, kartais mokosi privačiai, tačiau kaip įmanydama stengiuosi išlaikyti savo mergaites mokyklinės sistemos rėmuose. Lengva tikrai nėra. Patiriu daug streso, kai dėl mano darbo ir jų mokyklinių reikalų tenka daug skraidyti pirmyn atgal, tačiau darau tai noriai. Tada iš anksto įspėju apie tai darbe, nurodau konkrečias datas. Dėl jų mokslų yra tekę ir atsisakyti didelių kino projektų.


Agentui iškart pasakiau, kad nenoriu skaityti scenarijaus, nes filmavimas sutaps su dukters mokslo metų pradžia. Per vasaros atostogas stengiamės kiek įmanoma daugiau laiko praleisti Australijoje, kur gyvena mano mama. Kalėdas su visa šeima taip pat švenčiame ten dėl mano mamos. Kaip tik kalbėjausi vakar telefonu su sese, ir jau nusprendėme per žiemos šventes vėl susibėgti Sidnėjuje. Pasidžiaugėme, kad vaikai irgi patirs neišdildomų įspūdžių. Paplūdimys, šiltas oras, močiutė, pusbroliai ir pusseserės, trešnės, persikai – būtent taip švenčiame Kalėdas Australijoje. O juk tokie prisiminimai iš vaikystės ir išlieka. Su sese esame labai artimos ir stengiamės palaikyti glaudų ryšį.


Kuo užsiima Jūsų sesuo?


Ji ką tik gavo aukštojo mokslo diplomą teisės srityje. Jai yra 49-eri, turi šešis vaikus. Neblogai, ar ne? Niekada nėra vėlu mokytis!


Namuose laukia Jus visada palaikantis sutuoktinis Keithas Urbanas. Ar pamilote ir tebemylite šį vyrą todėl, kad yra visiška Jūsų priešingybė?


Nemanau, kad be jo sugebėčiau daryti tai, ką darau. Be nuolatinio Keitho palaikymo, nuoširdumo ir atviro glėbio būtų tikrai sunku. Peržiūrėjęs pirmąjį serialo sezoną, iškart pasakė, kad tai – hitas. Jis nekantriai laukdavo kitos serijos, mes drauge sėdėdavome priešais televizorių ir žiūrėdavome. Nors Keithas labai užsiėmęs, visada randa tam laiko, nes žino, ką šis serialas man reiškia ir kokia svarbi man yra jo nuomonė. Sako, kad ir antrasis sezonas yra tiesiog fantastiškas. Kaskart girdėdama šiuos žodžius jaučiuosi labai patenkinta, nes jeigu serialas patinka Keithui, o jis, sakyčiau, atstovauja ne visai tikslinei serialo auditorijai, vadinasi, patiks ir kitiems.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis