Malaizija turi naują karalių – juo tapo 60-metis Abdullah‘as

Naujasis Malaizijos karalius Abdullah‘as oficialiai pradėjo eiti pareigas. Per iškilmingą ceremoniją Nacionaliniuose rūmuose Kvala Lumpūre 60-metis regentas, kuris kartu yra Pahango valstijos sultonas, dėvėjo prašmatnų baju kurungą – tradicinį švarką, siuvinėtą aukso siūlais. Greta jo buvo sutuoktinė Tunju Azizah.

Abdullah‘as sostą perėmė po netikėto savo pirmtako Mohammado V atsistatydinimo sausio pabaigoje. Šis vedė rusų modelį, buvusią grožio konkurso „Mis Maskva“ nugalėtoją.


Abdullah‘as 32 mln. gyventojų turinčią Pietryčių Azijos šalį valdys penkerius metus. 2024-aisiais tada ateis kito sultono eilė. Tai Malaizijoje, kurioje gyventojų daugumą sudaro musulmonai, įprasta.


Naujasis Malaizijos karalius oficialiai pradėjo eiti pareigas
Naujasis Malaizijos karalius oficialiai pradėjo eiti pareigas
EPA-ELTA nuotr.


Naujasis karalius nuo šalies nepriklausomybės nuo Didžiosios Britanijos 1957-aisiais yra 16-asis valdovas. Prieš tai karalienė Elžbieta II buvo ir Malaizijos valdovė.


Malaizijos monarchai visų pirma atlieka reprezentacines užduotis. Realią valdžią čia turi ministras pirmininkas – šiuo metu tai yra 94-erių Mahatiras Mohamedas. Jis yra seniausias pasaulyje vyriausybės vadovas.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis