8 etiketo pamokos, kurias išmokome iš britų karališkosios šeimos

(3)

Jos pravers net ir paprastiems mirtingiesiems.

Kembridžo kunigaikštienė Catherine moka sukurti įspūdį, lyg karališkosios pareigos nereikalautų didelių pastangų, bet tiesa ta, kad ji privalo laikytis ne vienos taisyklės tam, kad galėtų būti lygi su karaliene bei kitais aukštosios visuomenės atstovais, – rašo harpersbazaar.com. Greičiausiai jūsų draugais bei artimieji nereikalauja laikytis tokio griežto etiketo, bet šios taisyklės yra tokios paprastos (ir protingos!), kad norėsite jų laikytis savo kasdieniame gyvenime.


1. Pasisveikinkite su bučiniu arba tvirtu rankos paspaudimu


Sutikdama naujus žmones Kate Middleton laikosi vietinių papročių. Su draugais ir artimais žmonėmis ji sveikinasi bučiuodama skruostą (susiliečiant kairiesiems skruostamsi), o su kitais – tvirtai paspausdama ranką.


Kate Middleton
Kate Middleton
Vida Press


2. Iš automobilio lipkite kaip tikra dama


Svarbu viską daryti gracingai... taip pat ir lipti iš automobilio. K. Middleton visada atsisėda kaip galima arčiau durelių, tada abu delnus padeda ant sėdynės už savęs ir, suglaustas kojas betiesdama link žemės, jais atsispiria ir atsistoja.


Kate Middleton
Kate Middleton
Vida Press


3. Savo delninę panaudokite kaip būdą prisidengti


Princesė Diana šiuo triuku naudojosi nuolat. Vilkėdama giliai iškirptą suknelę ji savo iškirptę nuo fotografų pridengdavo strategiškai laikoma delnine.


Princesė Diana
Princesė Diana
Vida Press


4. Ją laikykite rankoje priešais save


Kai dama išlipa iš automobilio, ji delninę abejomis rankomis laiko priešais save. Niekuomet nepamatysite britų karališkosios šeimos atstovės, rankinę pasikišusios po pažastimi, padėjusios ant žemės ar laikančios už nugaros. Atsisėdusi ant kėdės ji rankinę užkiša taip, kad ši būtų tarp nugaros ir kėdės atlošo.


Princas Harry'is ir Meghan Markle
Princas Harry'is ir Meghan Markle
Vida Press


5. Sėdėkite kaip kunigaikštienė


Laikysena karališkajai šeimai yra ypač svarbi. Štai kodėl K. Middleton visuomet sėdi labai tiesiai, tarp savęs ir kėdės atlošo palikusi kiaušinio dydžio tarpą, smakrą laikydama lygiagrečiai grindims. Jos keliai būna suglausti, o kojos švelniai pakrypusios į šoną, taip niekas negali pamatyti po jos sijonu.


Kate Middleton ir princas Williamas
Kate Middleton ir princas Williamas
Vida Press


6. Servetėlę per pusę lenkite nuo savęs


Per įvarias oficialias vakarienes karališkosios šeimos atstovai laukia, kol pirmoji servetėlę ant kelių pasidės vakaro šeimininkė ir tik tada tai daro patys. Kai prireiks pasivalyti rankas ar burną, tai darykite naudodama vidinę servetėlės pusę, taip purvas nepateks ant jūsų drabužių.


Švedijos karalienė Silvija
Švedijos karalienė Silvija
Vida Press


7. Taurę laikykite už kojelės


Taip ne tik apsaugosite taurės turinį nuo sušilimo, bet atrodysite elegantiškai. Jei jūsų lūpos padažytos, įsitikinkite, kad kas kartą geriate iš tos pačios taurės vietos, juk nenorite savo lūpų dažais sukurti žiedo aplink visą taurę.


Kate Middleton
Kate Middleton
Vida Press


8. Peilį visuomet laikykite tik dešinėje rankoje, o šakutę – kairėje


Net kai kasnį dedate į burną. Taip pat privalėtumėte maistą smeigti šakutės galine puse, sukramtyti tris kąsnius ir tuomet pailsėti. Kai pabaigsite valgyti, savo įrankius padėkite įstrižai ant lėkštės.


Kate Middleton
Kate Middleton
Vida Press


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis