Vokietijos kanclerės A. Merkel 65 metų sukaktį temdo sveikatos bėdos

Vokietijos kanclerei Angelai Merkel trečiadienį sueina 65 metai. Tačiau laiko atokvėpiui ji vargu ar turės: 14 metų Vokietijos vyriausybei vadovaujanti kanclerė ir toliau laikoma viena galingiausių ir įtakingiausių pasaulio politikių. Pastaraisiais metais jai teko išgyventi ne vieną krizę: finansų krizę, euro krizę, migracijos krizę, įvairias krizes koalicijoje.

Dabar A. Merkel tenka kovoti ir su savo sveikatos krize. Pastaruoju metu ji per tris savaites triskart viešumoje patyrė smarkius drebulio priepuolius. Tačiau iki šiol kanclerei vis dar pavyksta krizes įveikti sustiprėjusiai.


Savo sveikatos krizę ji sprendžia pragmatiškai. Praėjusią savaitę šalyje lankantis Danijos premjerei Mettei Frederiksen, o antradienį ir Moldovos ministrei pirmininkei Majai Sandu, ji su viešniomis valstybių himnų klausėsi sėdėdama – būtent skambant himnams, A. Merkel ištikdavo drebulys. Todėl ji spjovė į protokolą, kad nerizikuotų nauju priepuoliu.


Neseniai kanclerė pareiškė esanti tvirtai įsitikinusi, jog yra pajėgi dirbti. Paklausta apie savo 65-ąjį gimtadienį, politikė teigė suvokianti, „kad žmogus vis sensta“. „Netampi jaunesnis. Tačiau tampi labiau patyręs. Galbūt. Viskas turi savo gerų pusių“, - sakė A. Merkel.


A. Merkel Vokietijos federalinės kanclerės pareigas eina nuo 2005 metų lapkričio. Ji yra pareiškusi, kad tai paskutinioji jos kadencija politikoje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis