Operos solistė Asmik Grigorian – geriausia pasaulyje!

Iškilmingoje tarptautinių Operos apdovanojimų gala ceremonijoje Londone, Sadler's Wells teatre, pirmadienio vakarą buvo paskelbti nugalėtojai.

Metų operos soliste tapo Zalcburgo festivalyje Salomėjos vaidmeniu pasaulį pakerėjusi Asmik Grigorian. Garsių operos solistų Irenos Milkevičiūtės ir Gehamo Grigoriano dukra vasarą tapo pasauline operos sensacija, o pirmadienio vakarą jos titulas buvo įtvirtintas, - šiuo metu ji yra geriausia pasaulio operos solistė, praneša Vilniaus miesto opera.J. Kolesnikovo nuotr.Viena iš „bohemiečių“ steigėjų, ilgametė „Vilnius City Opera“ (VCO) solistė, Vilniuje paskutinį kartą pasirodė Dalios Ibelhauptaitės režisuotoje „Pikų damoje“, kur atliko Lizos partiją. Būtent Kongresų rūmuose kažkada ir prasidėjo A. Grigorian karjera, šiandien jau ikonišku tapusiame Miuzetės vaidmenyje „Bohemoje“. Na, o toliau, kaip sakoma, - istorija. Ilga, siautulinga ir emocionali kelionė iki didžiausių scenų ir aukščiausių įvertinimų. Šiuo metu Asmik rengia pagrindinį vaidmenį La Scaloje, garsaus režisieriaus Grahamo Vicko statomoje operoje „Miręs miestas“.


„Pasitikėjimas. Supratimas. Palaikymas. Meilė. Ko dar galima norėti? Gal šiek tiek gyvenimo laiko? Kad spėčiau padėkoti kiekvienam, kuris padėjo man atsidurti ten, kur esu šiandien. Ačiū“, - atsiimdama apdovanojimą prasmingai ir lakoniškai kalbėjo Asmik, kurios vyras, režisierius Vasilijus Barchatovas, šiemet taip pat buvo nominuotas apdovanojimui kartu su tokiais žymiais kūrėjais kaip Calixto Bieito, Katie Mitchell, ir Kszysztofas Warlikowskis.J. Kolesnikovo nuotr.Kasmet vykstanti iškilminga operos atsako „Oskarams“ ceremonija pagerbia išskirtinius pasiekimus scenoje, užkulisiuose, orkestro ložėje ir daugelyje kitų operos meno sričių. Nominacijos skiriamos ir trupėms, chorams, jauniesiems atlikėjams, debiutantams, taip pat įteikiamas specialus Gyvenimo pasiekimų apdovanojimas. Būtent jaunojo atlikėjo kategorijoje jau yra laimėjusi Asmik, taip pat ir dar viena lietuvė - Justina Gringytė.


Iškilmingo vakaro metu pasirodymus surengė tokios operos žvaigždės, kaip Charles Castronovo, Joyce El-Khoury, David Butt Philip ir Vivica Genaux, skambėjo Orpheus Sinfonia orkestras, diriguojamas Oliver Gooch'o.J. Kolesnikovo nuotr.2019 metais dvidešimtyje skirtingų kategorijų buvo pristatyti per 100 nominantų. Juos visus iš tūkstančių pasiūlytųjų atrinko ekspertų komisija, kuriai vadovauja vieno svarbiausių nuo 1950-ųjų publikuojamo operos menui skirto leidinio „Opera Magazine“ redaktorius Johnas Allisonas.


Įkurti filantropo ir operos mėgėjo Harry'io Hymano, šie apdovanojimai skiriami ne tik pagerbti gerai žinoma žvaigždes, bet ir remti ateinančią talentų kartą. Tarptautiniai Operos apdovanojimai, pasak VCO pranešimo, taip pat renka lėšas specialiam labdaros fondui, kuris padeda tobulėti operos talentams visame pasaulyje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis