Mirė pasaulyje bene geriausiai žinomas Lietuvos menininkas Jonas Mekas – užuojautą pareiškė šalies vadovai

Trečiadienio rytą savo namuose mirė žinomas lietuvių kilmės JAV filmų kūrėjas, menininkas, dažnai vadinamas amerikietiškojo avangardo kino krikštatėviu, Jonas Mekas, pranešė portalas delfi.lt. Pastaruoju metu Jonas Mekas gyveno ir dirbo Niujorke.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis reiškia nuoširdžią užuojautą mirus kino kūrėjui, parodų kuratoriui, poetui ir rašytojui Jonui Mekui.


Pasak šalies vadovės, netekome išskirtinio talento menininko, filmų kūrėjo Jono Meko. Laisvos dvasios asmenybė J. Mekas, net ir toli būdamas nuo gimtinės, visada buvo artimas Lietuvai ir nuolat kūrė ypatingą, savitą avangardinio meno pasaulį, kuriame atsispindėjo nepaprasta gyvenimiška ir kultūrinė patirtis bei didelis jautrumas ir atvirumas.


Prezidentė pabrėžė, kad menininko kūryba tapo įkvėpimo šaltiniu daugeliui įvairių kartų kūrėjų. Tai buvo nuolat girdimas ir pasaulyje atpažįstamas lietuviškas balsas, kuris visiems laikams išliks meno istorijoje.


Dėl šios skaudžios netekties valstybės vadovė nuoširdžiai užjautė J. Meko artimuosius, draugus, mokinius visą Lietuvos kultūros bendruomenę. 


Užuojautą mirus menininkui J. Mekui pareiškė ir premjeras S. Skvernelis.


„Jonas Mekas sugebėdavo paprastuose dalykuose įžvelgti daugiau nei kiti, išvysti juose kažką išskirtinai gražaus ir ypatingo. Tuo jis dalindavosi su mumis visais. Visą gyvenimą jis mus stebino, skatino žavėtis, atrasti ir pažinti kitaip. Viso to mums labai trūks, kaip ir paties nuostabaus kūrėjo bei menininko, palikusio tik gražiausius prisiminimus“, - rašoma premjero užuojautoje.


Vyriausybės vadovas Velionio artimiesiems, bičiuliams, bendražygiams ir talento gerbėjams linki didžiausios stiprybės ir susitelkimo.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis