Kaip princas Williamas, Kate Middleton ir karališkoji šeima švęs Kalėdas

Kalbama, kad šiemet Kembridžo hercogai pakeis savo tradicijas, kad Kalėdas galėtų švęsti su Meghan Markle ir princu Harry.

Kalėdos – tai šventė, kuriai savų tradicijų turi kiekviena šeima. Britų karališkoji šeima – ne išimtis. Jų šventėse susipina jaukus laikas su artimaisiais ir oficialūs renginiai, kurie yra neatsiejama monarchų gyvenimo dalis.


Pastaruoju metu paskalų portaluose skambėjo pranešimai apie galimus nesutarimus tarp dviejų kunigaikštienių – princo Harry žmonos Meghan Markle bei princo Williamo žmonos Kate Middleton. Vis dėlto portalas „Daily Mail“ skelbia, kad šiemet du broliai su šeimomis Kalėdas švęs kartu. Taip Kembridžo hercogai sulaužys savo tradiciją – prieš tai jie vienus metus švęsdavo su karališkąją šeima, kitus – su Kate Middleton artimaisiais.


Domina karališkosios šeimos Kalėdų tradicijas? Štai ką reikėtų žinoti.


Vieta


Karališkoji šeima Kalėdas tradiciškai praleidžia Sandringamo rūmuose (Sandringham house). Karalienė ir princas Philipas dažniausiai ten keliauja traukiniu. Likus kelioms dienoms iki švenčių pora palieka Londoną ir rezidencijoje pasilieka iki pat vasario.


Karalienė Elizabeth II
Karalienė Elizabeth II
Vida Press


Kalėdų išvakarės


Kiti šeimos nariai į Sandringamo rūmus atvyksta tik Kalėdų išvakarėse. Tarp šios dienos tradicijų – eglutės puošimas, popietės arbatėlė, black tie vakarienė ir fazanų medžioklė. Kaip teigia „Sunday Express“, britų monarchai laikosi iš Vokietijos atėjusios tradicijos dovanas atplėšti Kalėdų išvakarėse. Vos jiems atvykus į rūmus, patarnautojai surenka atvežtas dovanas ir išdėlioja jas ant tam specialiai paruošto stalo. Kalbama, kad nors teikiama daug dovanų, dažniausiai jos būna sentimentalios ar humoristinės. Pasak „The Sun“ visų laikų mėgstamiausia princo Charleso gauta dovana yra odinis klozeto dangtis, gautas iš princesės Anne.


princas Williamas ir Kate Middleton
princas Williamas ir Kate Middleton
Vida Press


Kalėdinis futbolo mačas


Jau tapo įprasta, kad princas Harry ir princas Williamas kasmet dalyvauja kalėdiniame futbolo mače, kuriame žaidžia su rūmų darbuotojais. „Pop Sugar“ teigia, kad abu princai žaisdami mūvi kojines su savo mėgstamų komandų atributika (Williamui patinka „Aston Villa“, o Harriui – „Arsenal“).


Princas Harry Kalėdiniame futbolo mače
Princas Harry Kalėdiniame futbolo mače
Vida Press


Kalėdų rytas


Karališkoji šeima Kalėdų rytą dalyvauja dvejose mišiose. Pirmosios būna privačios mišios Šv. Marijos Magdalietės bažnyčioje. Kitos mišios yra viešos ir oficialios. Jose dalyvauja tik suaugę karališkosios šeimos nariai.


Kembridžo ir Sasekso hercogai Kalėdų ryta
Kembridžo ir Sasekso hercogai Kalėdų ryta
Vida Press


Kalėdų diena


Po bažnyčios laukia pietūs. Pasak „US Weekly“ tradiciškai per pietus patiekiami trys kalakutai, briuselio kopūstai, morkos, bulvės ir Kalėdų desertas. Kasmet 15 val. transliuojamas iš anksto įrašytas karalienės pasveikinimas tautai, kurį susirenka žiūrėti visa karališkoji šeima. Po to – dėlionės, pasivaikščiojimas po rūmų teritoriją, o vakare – šeimos filmų vakaras.


Karališkoji šeima per Kalėdas
Karališkoji šeima per Kalėdas
Vida Press


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis