Po J. Statkevičiaus šventės - jo kurtą suknią vilkėjusios „Oskaro“ laureatės H. Mirren gestas

Kostiumų dailininko Juozo Statkevičiaus mados namų 30-mečio renginį, kurį trečiadienio vakarą stebėjo beveik 5 tūkst. žiūrovų, pagerbė ir pasaulinio garso žvaigždės, tarp kurių - britų aktorė Helen Mirren.

„Oskaro“, trijų BAFTA prizų bei daugelio kitų prestižinių apdovanojimų laureatė atvyko pasipuoši juoda ilga, elegantiška suknele, kurią pati išsirinko iš J. Statkevičiaus kurtųjų.


Kaip Eltai sakė mados namų atstovai, suknelė, kuria vilkėjo garsioji H. Mirren - iš pirmosios J. Statkevičiaus kolekcijos, demonstruotos Paryžiuje.


Šiuo metu Lietuvoje besifilmuojanti aktorė, kurios kūryba bei asmeniu žavisi ir J. Statkevičius, juodą ilgą suknelę pasirinko iš trijų J. Statkevičiaus mados namų vakarinių apdarų.


Po kolekcijos pristatymo britų žvaigždė netikėtai užsuko į užkulisius padėkoti J. Statkevičiui už puikų vakarą ir reginį bei pasveikinti kostiumų dailininką mados namų 30-mečio ir jo paties jubiliejaus proga.


ELTA primena, kad 1945 metais gimusi anglų aktorė H. Mirren už vaidmenį filme „The Queen“ 2007 metais apdovanota Oskaru, trimis BAFTA prizais ir daugeliu kitų apdovanojimų. 2003 metais jai buvo įteiktas Britanijos imperijos ordinas, o 2013 metais atidengta žvaigždė Holivudo šlovės alėjoje.


2004 m. ji buvo Venecijos kino festivalio vertinimo komisijos narė.


Garsiausias H. Mirren vaidmuo televizijoje - kriminalinis serialas „Prime Suspect“, už kurį 3 metus iš eilės (1992-1994 metais) pelnė BAFTA apdovanojimą


H. Mirren Lietuvoje svečiuojasi nebe pirmą kartą, šiuo metu filmuojasi kino juostoje „Jekaterina Didžioji“.


Kaip skelbė ELTA, kūrybinės veiklos trisdešimtmetį ir asmeninę sukaktį minintis drabužių dailininkas J. Statkevičius trečiadienio vakarą pristatė naują kolekciją.


„Nesinori skambių frazių, kad tai metų renginys, patys žiūrovai tegu nusprendžia”, - prieš kolekcijos pristatymą Eltai sakė J. Statkevičus. Kaip rodė ovacijos po demonstracijų, publikos lūkesčiai išsipildė su kaupu.


Matydamas už reginį dėkojančią, iš vietų pakilusią tūkstantinę žiūrovų minią, jaudulio nepajėgė nuslėpti ir pats vakaro „kaltininkas“, kuriam pasirodžius ant podiumo salė tiesiog šėlo, ant pakylos siųsdama baltas rožes.


Valstybinio ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi, ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“, trimis Auksiniais scenos kryžiais už geriausius kostiumus teatrui apdovanotas J. Statkevičius minimas kaip pirmasis Lietuvos ir Prancūzijos mados istorijoje lietuvis, pristatęs savo kolekcijas Paryžiuje ir du kartus, 2000-aisiais bei 2001-aisiais, apdovanotas „Louis Vuittin Moet Henessy“ premijomis.


J. Statkevičius pirmasis sukūrė savo vardo kvepalus, pirmasis iš Lietuvos dizainerių aprašytas pasaulinėje mados spaudoje.


Pasak amerikietiškojo žurnalo „Vogue“ redaktorės Annos Wintour, J. Statkevičius pažymėjo Lietuvą pasaulio mados žemėlapyje. Kūrė kostiumus ir grimą daugiau nei šimtui spektaklių 23-ijose pasaulio šalyse. Jo vardu pavadinta Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto auditorija.


Tarp J. Statkevičiaus klientų - garsūs pasaulio politikai, Lietuvos ir Latvijos prezidentai, karūnuotoji Danijos princesė Marry, aristokratai, Holivudo žvaigždės - Naomi Watts, Kyra Sedgwick, Bjork ir daug kitų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis