Žinomi žmonės ypatingais ritualais pasitiko žiemą

Garsūs svečiai nutarė ypatingu būdu pasitikti žiemą. Sekant persų tradicijomis atliekami tam tikri ritualai.

Persai žiemą pasitinka ypatingu būdu – švęsdami YALDA festivalį, kurio metu šventinamas žiemos atėjimas, saulės atnaujinimas ir šviesos pergalė prieš tamsą.Senovės Persijos festivalio metu atliekami ritualai įkvėpė naująją, limituotą „The Ritual of Yalda“ žiemos kolekciją, kurią išbandyti susirinko žymios moterys.T. Stuko nuotr.Tradicinės ceremonijos metu žmonės susitikdavo su savo mylimaisiais, galvodavo norus ir valgydavo vasaros vaisius, pvz., granatus, arbūzus, taip pat skaitydavo klasikinę poeziją ir tokiu būdu švęsdavo žiemos atėjimą. Iraniečiai tiki, kad tie, kurie žiemą pradeda valgyti vasaros vaisius, šaltojo sezono metu nesirgs, todėl valgyti arbūzus yra viena iš svarbiausių šios nakties tradicijų.T. Stuko nuotr.Visuose limituoto leidimo žiemos kolekcijos „The Ritual of Yalda“ produktuose galima rasti pagrindines šiltas ir raminančias granato ir gaivaus arbūzo natas. Abu vaisiai pasižymi antioksidacinėmis ir odą raminančiomis savybėmis, užtikrinant, kad žiemą oda spindėtų.


Jaukiame kolekcijos pristatymo vakare Agnė Gilytė, Elena Puidokaitė, Reda Mickevičiūtė, Erika Paulė, Greta Akcijonaitė skanavo vasaros vaisius, galvojo norus ir išbandė limituoto leidimo žiemos kolekcijos produktus.T. Stuko nuotr.Paklausta kokius ritualus kūnui ir sielai atlieka, stilistė Agnė Gilytė sakė, kad visi tie tokie pat kaip ir kitais metų laikais, tik gal daugiau laiko skiria kūnui ir dažniau pasilepina vonia.Agnė Gilytė
Agnė Gilytė
T. Stuko nuotr.Eglė Kauneckienė SPA SHANTI įkūrėja primena, kad reikalinga tiek kūno, tiek proto švara. „Labai svarbu ne tik su švariu kūnu, bet ir švariomis mintimis pereiti į kitus metus. Kūnui – nusiprausti, nušveisti odą, pamaitinti jį, o sielai gali padėti atleidimo praktika, meditacija. Pagalvoti, ką per praėjusius metus įžeidei, atsiprašyti, atleisti“, – sako Eglė Kauneckienė.


„Prie šventinio stalo turime tradiciją kiekvienas pasakyti garsiai kam ir už ką esame dėkingi bei už ką dėkingas pats sau. Tai leidžia prisiminti kas gero įvyko per metus ir įkvepia pozityvumo“, – apie tradicinius ritualus šventiniu laikotarpiu pasakojo dizainerė Erika Paulė.Erika Paulė (dešinėje)
Erika Paulė (dešinėje)
T. Stuko nuotr.YALDA aromaterapijos ir masažo dvasią perteikė ajurvedos centro SPA SHANTI įkūrėjas, masažų meistras Darius Kauneckas. Meistras pabrėžia, kad YALDA dvasia yra labai artima ajurvedos SPA ritualams. „Ypatingai žiemą, kada taip norisi jaukumo, kūną, protą ir sielą visada sušildo rytų kvapai. Net ir masažinės bei kvapiosios žvakės yra ypatinga nauda mūsų psichinei, emocinei sveikatai, kada norisi pailsėti nuo chaotiškos aplinkos. Tai subtiliai šioje linijoje atskleidžia granato, saldžiojo arbūzo kvapai“, – pažymi D.Kauneckas, renginio viešnioms atlikęs specialų rankų masažą.T. Stuko nuotr.


Svarbi ir unikali YALDA dalis yra, kai žmonės susėda aplink korsi – žemą staliuką ir skaito 14-o amžiaus mistiko Hafez poeziją. Maža to, kiekvieno sėdinčio aplink stalą prašoma susigalvoti norą. Tam buvo sukurta speciali norų išsipildymo dėžutė „Fulfill Your Wish Box“. Norų ritualas labai paprastas: į keramikinį indą dedamas kvapnusis popierius ir degtukų dėžutė. Ant popieriaus užrašomas noras, tada jis padegamas, sudegus – švelniai pelenai nupučiami. Degdamas popierius skleidžia ypatingą aliejų kvapą.T. Stuko nuotr.Senovės Persijos festivalio įkvėpta “The Ritual of Yalda kolekcija” ilgiausiomis metų naktimis suteiks Jums šilumos, šviesos ir padės geriau jaustis. Tegul žiema būna trumpa, širdyje – šilta ir tegul visi Jūsų norai išsipildo.


Vakaro akimirkos;Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis