Karališkojo Concertgebouw orkestro koncertu mėgavosi išskirtinė publika

Šįvakar Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre viešėjo pasaulio simfoninių orkestrų elitui priklausantis Karališkasis Concertgebouw orkestras (Royal Concertgebouw Orchestra – RCO) iš Amsterdamo.

Muzikos kritikai jau daugelį metų žarsto komplimentus šiam orkestrui. RCO styginių skambesį jie lygina su aksomu, varinių pučiamųjų – su auksu, mediniams pučiamiesiems priskiria raiškų charakterį, o mušamiesiems – tiesiog tvirtą tarptautinę reputaciją.M. Aleksos nuotr.Ruošdamasis minėti savo 130 metų sukaktį, RCO 2016 m. rugpjūtį pradėjo įgyvendinti ambicingą gastrolių projektą „RCO pasitinka Europą“. Jame numatyta per pustrečių metų su koncertais aplankyti visas 28 Europos Sąjungos valstybes. Projekto patronu sutiko būti dabartinis Europos Komisijos pirmininkas Jean-Claude‘as Junckeris. Vilnius atsidūrė paskutiniajame šio projekto gastroliniame ture kartu su Vroclavu, Ryga, Talinu, Helsinkiu, Geteborgu, Kopenhaga, Zagrebu ir Liuksemburgu.


Koncerte apsilankė solidi publika:

Šiuo metu RCO groja daugiau kaip 120 muzikantų, suvažiavusių iš daugiau kaip dvidešimties pasaulio valstybių. Per sezoną orkestras surengia 80 koncertų Amsterdame ir dar 40 koncertų kituose miestuose. Juos per metus aplanko maždaug 250 tūkst. klausytojų. Pagrindinėmis RCO rezidencijomis, be Concertgebouw rūmų, laikomas BOZAR menų centras Briuselyje ir Alte Oper teatras Frankfurte. Orkestro dirigentas – Ph. Herreweghe‘as.M. Aleksos nuotr.Svečių iš Amsterdamo koncertą Vilniuje pradėjo Carlo Maria Weberio romantinės operos „Oberonas“ (1826) uvertiūra. Ją RCO muzikantai LNOBT scenoje atliks drauge su Lietuvos muzikos ir teatro akademijos simfoninio orkestro, vadovaujamo Martyno Staškaus, muzikantais. Taip bus įgyvendintas projekto „RCO pasitinka Europą“ edukacinės misijos punktas, vadinamas „Side by Side“: kiekvienoje ES valstybėje vieną kūrinį svečiai scenoje atlieka kartu su orkestrą priimančios šalies jaunimo orkestru. Prieš pasirodymus dalyvaudami bendrose repeticijose, Europos jaunieji muzikantai gauna vertingas pamokas iš RCO virtuozų.M. Aleksos nuotr.Kartu su RCO ir dirigentu Ph. Herreweghe‘u Vilniuje koncertuos Niujorke gyvenantis pianistas Yefimas Bronfmanas (g. 1958). Užaugęs Taškente, Y. Bronfmanas 1973 m. kartu su tėvais emigravo į Izraelį. Ten studijavo Tel Avivo universiteto Rubino muzikos akademijoje (dabar – Jeruzalės muzikos ir šokio akademija) pas jos tuometinį vadovą, žymų Izraelio pianistą Arie Vardi. Jau po poros metų įvyko Y. Bronfmano, kaip solisto, tarptautinis debiutas: jaunasis pianistas pasirodė kartu su Monrealio simfoniniu orkestru, kuriam dirigavo Zubinas Mehta.M. Aleksos nuotr.Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre Bronfmanas kartu su RCO atliko patį subtiliausią ir švelniausią Ludwigo van Beethoveno Ketvirtąjį koncertą fortepijonui ir orkestrui. Taip pat koncerte nuskambėjo 1877 m. Johanneso Brahmso sukurta Antroji simfonija, kurios šviesi, vasaros pasivaikščiojimą primenanti nuotaika kritikų neretai lyginama su L. van Beethoveno „Pastorale“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis