Egiptietį pamilusi Deimantė: lietuvių požiūris į santuokas su musulmonais keisis

Londone 5 metus gyvenanti Deimantė Bartkutė jausmingą romaną su vyresniu egiptiečiu pradėjo ne realiame pasaulyje, o internete.

„Realybėje buvau tyli ir kukli, o internete tapdavau drąsesnė“, – sako 23-ejų Deimantė, pripažinusi, kad niekada nebūtų užkalbinusi patinkančio vaikino, o štai virtualiame pasaulyje – visai kas kita.

Viskas prasidėjo dar tuomet, kai D. Bartkutė mokėsi Lietuvoje. „Tiesiog atsimenu, kad buvo kažkokia tema internete apie islamofobiją. Ir aš parašiau, kad kaip galima teisti žmogų, nieko nežinant apie religiją ar kultūrą“, – prisimena mergina. Musulmonui vaikinui patiko, kad lietuvaitė internete aršiai gina islamą ir jį išpažįstančius žmones – juk tokių labai reta. Todėl jis pats užkalbino Deimantę ir ėmė vis dažniau jai rodyti dėmesį.

LRT

Tada dar gyvendama gimtuosiuose Biržuose Deimantė buvo nepilnametė, tačiau penkerių metų skirtumas su egiptiečiu neišgąsdino. Tiesa, kelerius metus internetu mezgęsi santykiai buvo didžioji jos paslaptis, kurią žinojo tik geriausia draugė. Mergina jaudinosi, kad artimieji gali nesuprasti tokios meilės. O pati kasdien klimpo vis giliau ir giliau – po ilgų mėnesių susirašinėjimo ėmė jausti, kad stipriai prisirišo prie žmogaus, kurio akyse dar nematė.

„Vieną dieną atsidariau savo pašto adresą ir radau bilietą savo vardu į Egiptą. Nemeluosiu, tikrai dvejojau, bijojau skristi“, – pripažįsta Deimantė Bartkutė. Visgi pamatyti savo žmogų realybėje ji troško labiau už bet ką: „Apgalvojau visus įmanomus scenarijus, apsvarsčiau viską, kas gali būti baisiausia, bet vis tik leidausi į kelionę.“ Pirmas gyvas pasimatymas tarsi pralaužė ledus – su mylimuoju Mohamedu ji ėmė matytis kas du-tris mėnesius.

LRT

Atvykti aplankyti mylimos merginos į Londoną Deimantės išrinktasis negali, kadangi egiptiečiai į Europą kelionių vizas gauna tik labai išskirtiniais atvejais. Tačiau atstumas tarp Londono ir Kairo porai atrodo menka smulkmena. Tai įrodo ir sužadėtuvių žiedas ant merginos rankos. Deimantė negali suprasti, kodėl daug kas Lietuvoje baiminasi islamą išpažįstančių žmonių. Ji sako, kad nuoširdžiai įsimylėjusiai porai religiniai skirtumai nė motais.

„Tuos, kurie baiminasi, kad būsiu įtraukta į islamą – galiu nuraminti, manęs niekas neprivers keisti religijos. Mano vyras tai puikiai žino“, – tikina ji. Deimantė mano, kad jos meilės istorija daug ką šokiruos ir supykdys, tačiau ji dėl to nepergyvena. Mergina įsitikinusi, kad lietuvių požiūris į santuokas su musulmonais keisis. Socialinės dokumentikos laida „Emigrantai“ ir kitokia D. Bartkutės meilės istorija – jau šį vakarą 19:30 val. per LRT televiziją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis