Julija Žižė: dukryčių krikštynos – svarbiausia diena po vestuvių

Dviejų dukryčių mama Julija Žižė (32 m.) su vyru verslininku Laurynu (40 m.) surengė dvigubą krikštynų šventę savo dukrytėms Lėjai (3 m.) ir Otilijai (6 mėn.), ir tikina, kad po krikštynų jų šeimą aplankė visiška ramybė.

Neseniai įvyko viena svarbiausių Jūsų dukryčių švenčių – krikštynos. Ar šventę organizavote pati?


Taip, pati. Tačiau kitoms mamoms siūlyčiau tai Jūsų šeimai ypatingai dienai turėti žmogų, kuris viską sustyguoja, surenka, sutvarko. Juk norisi rūpintis savo šeima ir atsipalaiduoti, pajusti kiekvieną akimirką, o ne stebėti, ar viskas vyksta pagal planą. Ruoštis pradėjau likus savaitei iki krikštynų. Kadangi šventė vyko daug kam neįprastą savaitės dieną – antradienį, nebuvo reikalo niekur skubėti. Tiesą pasakius, viską apgalvoti ir susidėlioti planą man buvo vienas malonumas.


Krikštynos
Krikštynos
N. Šabanausko nuotr.Ką Jūsų šeimai reiškia ši šventė?


Visų pirma tai – Dievo palaima. Tikiu, kad nuo šiol mano dukrytes saugos angeliukai. Mūsų su vyru Laurynu santuoka taip pat vyko bažnyčioje. Tikiu visatos dėsniais. Nesu tikra, ar tai vienas kūrėjas, bet bažnyčia energetiškai yra stipri vieta tokioms ypatingoms šventėms kaip vestuvės ar krikštynos. Dabar man širdyje yra ramu dėl mūsų šeimos.


J. Žižė su mažąja Lėja
J. Žižė su mažąja Lėja
N. Šabanausko nuotr.Kam nusprendėte atiduoti itin svarbų vaidmenį krikštynose – tapti Jūsų dukryčių krikšto tėvais?


Dukrytę Otiliją pakrikštijo vyro sesuo ir man labai širdžiai artimos šeimos narys. O Lėjos krikšto tėveliais tapo šeimos draugai, kurie mūsų dukrytę labai myli. Mums, tėvams, tai pati geriausia dovana.


Krikštynos
Krikštynos
N. Šabanausko nuotr.Šventės metu buvo surengta ne viena staigmena. Kaip kilo mintis pasikviesti baleriną Kristiną Tarasevičiūtę?


Pastaruoju metu vyresnė dukrytė Lėja eina iš proto dėl balerinų. Ar tai būtų filmukas, ar pamatytas šokis. Norėjau, kad Lėjai krikštynos keltų ne vien stresą dėl ceremonijos, vandens pylimo ant galvos, bet išliktų ir gražus prisiminimas, emocija. Ji stebėjo jos šokį be žado, pirmą kartą matė baleriną gyvai. Toje senoje senamiesčio gatvėje balerina atrodė lyg iš filmo. Buvo tobulai gražu.


Krikštynų staigmena
Krikštynų staigmena
N. Šabanausko nuotr.Koks buvo pasirinktas šventės dekoras, tematika?


Pasirinkome Šv. Jokūbo ir Pilypo bažnyčią ir joje tarnaujantį Brolį Bernardą. Bažnyčią rinkausi dėl kunigo. Nuvykus paaiškėjo, kad ir pati bažnyčia viduje yra tobula. Jos norėjau tiesiog tokios, kokia aura ten jaučiama, nenorėjau gadinti to ypatingo jausmo, todėl bažnyčios nedekoravau. Fotosesijai pasirinkome Lukiškių aikštę, vietą, kurioje matosi bažnyčios stogas.Julija ir Laurynas su dukrytėmis
Julija ir Laurynas su dukrytėmis
N. Šabanausko nuotr.


Restoraną puošiau Provanso stiliumi: aukso žvakidės, pastelinių spalvų rožės ir gėlių kompozicijos. Norėjosi neapkrauti šventės ir leisti dominuoti toms tyroms emocijoms, kurios apima krikštynų metu. Sukneles man ir mergaitėms padėjo išsirinkti „Tiulio Fėjos“ salonas.


Mažoji Lėja
Mažoji Lėja
N. Šabanausko nuotr.Kaip jautėsi mergaitės šventės metu?


Pasirodo lengviau krikštyti mažesnius vaikus. Mažoji Otilija net nesureagavo, o Lėja visada jautė įtampą. Mergaitė žinojo ir buvo supažindinta iš anksto, kad šventės metu pils vandenuką. Todėl vaikas bažnyčioje buvo be nuotaikos. Džiaugiuosi, kad viskas praėjo sklandžiai. Brolis Bernardas buvo pasakiškas.


Krikštynų akimirka
Krikštynų akimirka
N. Šabanausko nuotr.Ką patartumėte tėvams planuojant krikštynų šventę savo atžaloms?


Negailėkite nei laiko, nei kantrybės, nei pinigų tokiai neįkainojamai šventei. Galima ir kukliai, ir įsimintinai, ir prabangiai – kaip kam norisi. Svarbiausia, jausti širdimi krikšto svarbą. Ceremonijos metu nesijaudinti dėl vaikų, o bandyti įsiklausyti į kunigo žodžius ir krikšto esmę. Man ši diena buvo labai svarbi. Galiu nuoširdžiai pasakyti, kad tai buvo antra svarbiausia diena po mūsų su vyru vestuvių. Pakrikštijome savo dukras, lai Dievas ir visi šventieji jas saugo.


Krikštynų akimirka
Krikštynų akimirka
N. Šabanausko nuotr.Šiuo metu pasirodėte naujame amplua – esate naujos internetinės laidos „Mama Mia!” vedėja. Kam skirta ši laida?


Laida „Mama Mia!” skirta visoms mamoms dalintis motinystės džiaugsmais. Kassavaitinėje laidoje ieškosiu atsakymų įvairiais vaikų auginimo klausimais. Pavyzdžiui, kaip surengti šventę vaikui, patarsiu kaip kovoti su mažylių ožiukais. Dalinsiuosi savo šeimos švenčių organizavimo ir dekoravimo paslaptimis.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis