L.Pobedonoscevas: moteris muša tik kompleksuoti, savęs nerealizavę tipai

Lapkričio 25 dieną visame pasaulyje minima tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Šiemet prie socialinės akcijos „16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris“ prisijungė ir gerai žinomi Lietuvos vyrai. Virtuvės šefas Linas Samėnas, aktorius Leonardas Pobedonoscevas, galiūnas Žydrūnas Savickas bei futbolininkas Ramūnas Radavičius tapo kampanijos „Smurtas – silpno vyro ginklas“ veidais.

„Tai graži akcija. Kai vyrai atstovauja smurto prieš moteris problemą, galime tikėtis didesnio poveikio. Tik kompleksuoti, vyrai grobuonys, savęs nerealizavę tipai, kuriems moteris – paskutinėje vietoje, muša moteris,“ – fotosesijos metu sakė aktorius L. Pobedonoscevas. Anot L. Samėno, šeimoje, kurioje moteris kenčia smurtą vyras laikomas dominuojančiu tipu, moteris jaučiasi menkesnė, ji būna taip įspeista į kampą, kad ryžtasi kentėti smūgius.

Linas Samėnas
Linas Samėnas
Organizatorių archyvas

Šešiolikos dienų laikotarpis prasideda lapkričio 25-ąją – tarptautinę smurto prieš moteris dieną ir tęsiasi iki gruodžio 10-osios – tarptautinės žmogaus teisių dienos. Toks simbolinis laikotarpio įrėminimas iliustruoja, jog smurtas prieš moteris yra žmogaus teisių pažeidimas. „Smurtas – tai ne vien smūgiai. Smurtas gali būti psichologinis, ekonominis, socialinis, seksualinis. Smurtas luošina ne tik jį patiriančios moters gyvenimą. Jo pasekmes jaučia vaikai, pagaliau – visa visuomenė. Tačiau apie tai kalbama vos puse lūpų, laikoma šeimos reikalu ar asmenine problema,“ – sakė Moterų informacijos centro direktorė Jūratė Šeduikienė.

Žydrūnas Savickas
Žydrūnas Savickas
Organizatorių archyvas

Nevyriausybinių organizacijų atlikti tyrimai rodo, jog Lietuvoje smurtą patiria kas trečia moteris, o remiantis Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos pateikto Nusikalstamų veikų žinybinio registro duomenimis, 2011 metais sutuoktinio, partnerio ar sugyventinio buvo nužudyta 17 moterų. „Įsivaizduokime: esame trys kolegės, taigi viena iš mūsų patiria smurtą. Tokia statistika, paprastas skaičiavimas ir baisi „liga“ visuomenėje. Bet išgydoma. Šia akcija siekiama paskatinti visuomenę drąsiai kalbėti smurto prieš moteris tema ir padrąsinti moteris, patiriančias smurtą, kreiptis pagalbos,“ – pasakojo kompanijos UAB „Avon Cosmetics“ generalinė direktorė Rasa Butkienė.

Ramūnas Radavičius
Ramūnas Radavičius
Organizatorių archyvas

Leonardas Pobedonoscevas
Leonardas Pobedonoscevas
Organizatorių archyvas

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis