M.Jampolskis: po itin sudėtingų filmavimų pagrasinau užmušti režisierę...

Sausio 4 d. Lietuvos kino teatruose pasirodysianti režisierės Kristinos Buožytės fatališka meilės drama „Aurora“ įsiminė ne tik gausybės festivalių žiūrovams nuo Kanados iki Pietų Korėjos, nuo JAV iki Ispanijos. Arti dešimties apdovanojimų jau susirinkusios „Auroros“ niekada nepamirš ir pagrindiniai filmo aktoriai.

Marius Jampolskis apie „Aurorą“: dar niekada nebuvo taip sunku filmuotis
Marius Jampolskis neslepia: taip sudėtinga filmuotis jam dar nebuvo.
Filmas pasakoja apie novatorišką mokslinį eksperimentą: tyrėjai stengiasi užfiksuoti ir perduoti informaciją tarp dviejų žmonių smegenų ląstelių jiems realiai vienas kito nepažįstant. Šiame tyrime dalyvaujantis jaunas vyras Lukas (akt. Marius Jampolskis) ir į eksperimentą įtraukta komoje gulinti mergina Aurora (akt. Jurga Jutaitė) sąmonės pasaulyje patiria stulbinantį nuotykį. Režisierė Kristina Buožytė sako filmu norėjusi išsiaiškinti aistros ir meilės prigimtį bei kiek žmonių santykiams įtakos tūri kūniškasis bendravimas, o galbūt meilei reikia tik fantazijos?
„Jau perskaitęs scenarijų, žinojau, ko galiu tikėtis, tačiau, kad bus taip sunku, neįsivaizdavau, – neslepia M.Jampolskis. – Ir dabar, prisiminus filmavimus, per kūną nueina šiurpas“.

Akimirka iš filmavimo aikštelės. Marius Jampolskis
Akimirka iš filmavimo aikštelės. Marius Jampolskis
Organizatorių archyvas
Aktorius pasakoja apie sudėtingas darbo sąlygas: „murkdžiausi šaltame vandenyje, bėgiojau nuogas per kopas, o ir gamta lyg tyčia atsisuko prieš mus, nes buvo labai šalta“.
M.Jampolskis negaili komplimentų režisierės K.Buožytės talentui ir perfekcionizmui, tačiau prisipažįsta, kad filmavimo metu toli gražu ne visada jautėsi „laimingas“:„Filme yra viena scena, kur aš turiu pavyti Aurorą. Plaukiu vandeniu, tada išlipu į krantą ir bėgu. Vandens temperatūra tesiekė 8 laipsnius. Po pirmo bandymo režisierė man sako, kad aš per greitai plaukiu! O aš juk iriuosi rankomis galvodamas, kad tik manęs mėšlungis nesutrauktų! Na, bet ką darysi, vėl lendi į vandenį ir plauki. Lėčiau“.

Akimirka iš filmavimo aikštelės. Marius Jampolskis ir Jurga Jutaitė
Akimirka iš filmavimo aikštelės. Marius Jampolskis ir Jurga Jutaitė
Organizatorių archyvas
Dar vienas išbandymas Mariaus ir Auroros vaidmens atlikėjos Jurgos Jutaitės laukė filmuojant valgymo sceną. Lukas ir Aurora pietauja prie egzotiškais valgiais ir jūrų gėrybėmis nukrauto stalo. Žiūrovai matys, koks neįtikėtinai skanus Lukui buvo tas maistas: jis kemša patiekalą po patiekalo, negalėdamas susilaikyti. O kas liko už kadro? „Po penkto bandymo aš nebeišlaikiau ir apsivėmiau, – prisipažįsta M.Jampolskis. – Filmavome lauke, buvo šalta ir maistas atvėso, o mano skrandis nebeatlaikė moliuskų, aštuonkojų, drebučių ir sūraus, saldaus, rūgštaus skonio viename derinio“.
Nebuvo lengvos ir lietuviškam kinui nebūdingos atviros meilės scenos. M.Jampolskis pasakoja apie ilgą repeticijų laikotarpį, kurio metu aktoriai stengėsi priprasti prie vienas kito, nebijoti nuogo kūno, psichologiškai pasiruošti filmavimui. „Kristina, aš ir Jurga ypatingai daug kalbėjomės, stengėmės, kad tarp mūsų atsirastų ryšys. Aš manau, kad tai pavyko ir žiūrint filmą gali tarsi jausti Auroros ir Luko kūno kvapą“. Jis teigia į savo kūną žiūrintis kaip į instrumentą: „Negalvoju, kaip aš atrodau, mąstau tik apie tai, ko reikia vaidmeniui“.

Akimirka iš filmavimo aikštelės. Marius Jampolskis ir Jurga Jutaitė
Akimirka iš filmavimo aikštelės. Marius Jampolskis ir Jurga Jutaitė
Organizatorių archyvas
Aktorius dabar šypsodamas pasakoja, kad po filmavimo Kristinai Buožytei pagrasino ją užmušti, jei filmas bus blogas. „Jokie pinigai, kuriuos uždirbome, negalėjo atpirkti tos vidinės investicijos, pastangų, kurias atidavėme. Ačiū Kristinai, kad filmas geras, taigi ir ji liks gyva“.
Filmas „Aurora“ – kinuose nuo sausio 4 d.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis