I.Prudnikovaitė-Pitrėnė: Neišnešiotas kūdikis - gyvenimo skirtas išbandymas

Neišnešiotų naujagimių kasmet gimsta apie 5–6 proc., šis skaičius vis auga. Ir nei viena vaikų laukianti šeima nėra nuo to apsaugota. Kokie jausmai ir rūpesčiai užgriūna gimus neišnešiotam kūdikiui, gali papasakoti operos solistė Ieva Prudnikovaitė-Pitrėnė.

“Tuo momentu, aikšu, buvo tragedija – nesupranti, kas darosi su tavim bei negali būti tikras dėl savo vaiko. Tai tikrai baisu. Gerai, kad šalia buvo artimi žmonės”, - laidai “Padėkime augti” atvirai kalbėjo metukų dukrelę Veroniką auginanti operos dainininkė. Kartu su savo vyru dirigentu Modestu Pitrėnu neštumą ji planavo ir labai laukė atžalos.

Modestas Pitrėnas ir Ieva Prudnikovaitė
Modestas Pitrėnas ir Ieva Prudnikovaitė
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Priešlaikinis gimdymas Ievai prasidėjo 32 nėštumo savaitę. Porą buvo apėmusi neapsakoma baimė ir nežinomybė, todėl dar ligoninėje tėvai dukrytę pakrikštijo, kartu su ja klausėsi muzikos ir džiaugėsi kiekviena akimirka: kai išėmė zondą, kai iš inkubatoriaus perkėlė į šildomą lovelę, vėliau į lopšelį.

“Tai gyvenimo skirtas išbandymas. Kai išgyveni tuos dalykus, vertybės tiesiog apsiverčia ir kitos problemos atrodo tokios nedidelės”, - sakė I.Prudnikovaitė-Pitrėnė, kuriai praėję metai nebuvo lengvi.

Kokias problemas į šį pasaulį atsineša mažieji žmogučiai? Ką turi žinoti neišnešiotus naujagimius pagimdžiusios mamos, kaip šeimai įveikti didelį stresą ir baimę? Visi atsakymai šia itin jautria tema ir gera žadantys pamąstymai - jau šį šeštadienį 10 val. laidoje „Padėkime augti“ per “Lietuvos ryto” televiziją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis