V.Matačiūnaitė: turbūt ne veltui buvau pasitraukusi iš Lietuvos scenos

Triskart pasirodžiusi LRT televizijos „Auksiniame balse“ Vilija Matačiūnaitė spėjo pavergti ir komisiją, ir žiūrovus. Atlikėja puikiai išlaikė miuziklo ir disko žanro egzaminus, o šį šeštadienį ją išvysime rokerės vaidmenyje. Jūsų dėmesiui – pokalbis su specialiai į „Auksinio balso“ filmavimus iš Londono atvykstančia Vilija.

Pastaraisiais metais žiūrovai Tave buvo kiek primiršę...Ar tai ženklas jiems, kad gal sugrįši į Lietuvos sceną?
Matyt, ne veltui iš jos buvau pasitraukusi... Gal kažkas spėjo ir pasiilgti, kas mane be galo džiugina. Tikrai nesitikėjau šitokio žiūrovų palaikymo. Mes laidą su draugių būreliu stebėjome internetu. Kiekvienas tarpinių rezultatų skelbimas buvo lyg maža šventė. Sėdėjom ir krykštavom!

Kokį kūrinį atliksi roko vakarą šį šeštadienį?
Atliksiu vieną iš Kelly Clarkson dainų. Pagal tekstą labai artima prieš tai mano pasirinktoms dainoms, tad jau vėlesnėms laidoms esu sau pasižadėjusi imtis kažko kito: romantikos ir švelnumo gal?..

Vilija Matačiūnaitė
Vilija Matačiūnaitė
DELFI / Tomas Vinickas
Daugeliui intriga – ką pasiūlysi žiūrovams, kai vakaras bus skirtas operai?...
Ir mane tai be galo intriguoja, ir aš tą norėčiau sužinoti, nes iki šiol vis blaškomės, o kadangi šiuo metu sergu, tai negaliu nei vieno varianto pasibandyti, kad sužinotume, kaip skamba. Gali būti, kad ariją rinksime burtų keliu, o ruošiu ją tik prieš pat laidą. Nežinau, kaip ten seksis. Bet kuriuo atveju, man mama liepė nepasiduoti, draugai palaiko, perka vaistus, rūpinasi, arbatą verda, tai man belieka paklusti ir morališkai pozityviai nusiteikti šiai avantiūrai.

Kaip jautiesi, kai tenka varžytis su tokiais Lietuvos pop scenos grandais kaip Violeta Tarasovienė ar Česlovas Gabalis? Kaip manai, koks yra Tavo pranašumas prieš juos?
Žinokit, aš kol kas nesivaržau. Aš tai pavadinčiau tyrinėjimu: ir savęs pažinimu, ir aplinkos, kuri man lig tol buvo svetima. Aš tiesiog susikoncentravusi daugiau esu į savo pasirodymus. Nemanau, kad aš kažkuo esu pranašesnė, jei jau norite taip aštriai, už Violetą ar Česlovą. Na, nebent savo jaunyste ir vidiniu uraganu, nors jis kartais man ir koją pakiša...

Kaip klostosi Tavo gyvenimas Londone?
Be galo mėgstu scenoje būti su kitais žmonėmis, dalintis išgyvenimais ir kurti čia ir dabar, tad gyvendama Londone aš bent 2-3 kartus per savaitę lankausi vadinamuose jazz jam sessions, kur viskas yra nuolat gyva ir kur stengiuosi prisijungti pati, sudalyvauti ir padainuoti. Tokių gyvų sesijų pagalba aš susipažinau su nemažai puikių muzikantų, su kuriais po truputį pradedame ruošti mano autorinę programą.

DELFI / Tomas Vinickas
Komisijos nariai Tave nuolat giria už energiją, kur jos pasisemi?
Iš žiūrovų ir orkestro. Tai yra mainai. „Auksiniame balse“ pirmą kartą savo gyvenime tenka dainuoti akomponuojant šitokiam gausiam būriui profesionalių muzikantų ir orkestrantų. Man tai yra pirmas kartas ir jis tikrai yra nuostabus, gal net nuostabiausias mano šiuo metu išgyvenamas dalykas. Nekantriai laukiu kitų koncertų, kitų pasirodymų. Esu tikrai be galo ryžtingai ir darbingai nusiteikusi. Orkestras puikus, tad norisi tai išnaudoti ir pasirinkti tik pačius geriausius kūrinius, pačias stipriausias dainas. Manyje verda tiek emocijų! Aš visa tiesiog kunkuliuoju ir norisi tą turimą energiją atiduoti su kaupu!“

Su kokia pasaulinio lygio žvaigžde norėtum sudainuoti duetu?
Yra tiek daug puikių atlikėjų, kad tikrai vieno neišsirinkčiau... Juolab, kad aš pati klausau labai įvairios muzikos ir turbūt kiekviename stiliuje būtų bent po porą atlikėjų, su kuriais norėčiau pasirodyti pasaulinio lygio scenoje.

Gal šiaip norėtum ką nors pasakyti savo gerbėjams ir žiūrovams?
Jei jau leidžiat, tai jiems sakau: kiekvienas Jūsų malonus žodis, šyptelėjimas, skambutis ar tiesiog pasiųsta gera, šviesi mintis man yra lyg mažos dovanėlės, tad Kalėdomis aš džiaugiuosi visus metus. Visų Jūsų palaikymas ir didžiulė meilė yra stiprus postūmis ir įkvėpimas ne tik man, bet ir mano tėvams, tad visų mūsų vardu noriu išreikšti didžiulę padėką už Jūsų pasitikėjimą...

Roko naktis ir Vilijos Matačiūnaitės pasirodymas su Kelly Clarkson daina „Stronger“ – jau šį šeštadienį 21 valandą per LRT televiziją.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis