A.Kuzmickaitė pristatys drabužius, kuriuos moterys galės dėvėti kasdien

Tarptautiniu mastu pripažinta lietuvių dizainerė A.Kuzmickaitė surengs savo pirmąjį asmeninį madų šou. Agnė pasakoja apie paruošiamuosius kolekcijos darbus, įkvėpimą, paprastumą, teatrą ir stilių.

Agnės Kuzmickaitės kolekcijos pristatymo režisieriumi tapo žinomas teatro kūrėjas Oskaras Koršunovas, o muziką madų pristatymui kuria dizainerės vyras, muzikantas Saulius Prūsaitis.

Agne, iki kolekcijos pristatymo liko mažiau nei dvi savaitės. Kaip sekasi?
Pačios kolekcijos darbai jau eina į pabaigą. Liko įvairios smulkmenos, tačiau būtent jos ir sukuria galutinį vaizdą ir įspūdį. Šiuo metu daugiausia apmąstymų vyksta dėl modelių šukuosenų ir makiažo. Kovo 16 d. planuoju pristatyti apie 40 modelių.

Kolekcijos pristatymas vyks Vaidilos teatre. Kodėl pasirinkai būtent šią vietą?
Savo pirmąjį madų pristatymą norėjau surengti kamerinėje aplinkoje, kuri turėtų savo ypatingą aurą. Iškart atmečiau galimybę rengti madų šou arenoje. Taip pat nesinorėjo, kad aplinka būtų pernelyg sterili. Vaidilos teatras atitiko visus mano keltus kriterijus. Be to, ten, rodos, dar nevyko nei vienas drabužių kolekcijos pristatymas.

Agnės Kuzmickaitės modelis
Agnės Kuzmickaitės modelis
Organizatorių archyvas

Kuo ši kolekcija skirsis nuo tavo praeitų?
Tai pirmas mano asmeninis madų šou. Taigi ir kolekcijos principas šiek tiek skirsis nuo mano anksčiau rodytų kolekcijų. Anksčiau daugiau mąstydavau apie pačią kolekcijos idėją. Šįkart daugiau dėmesio skirsiu drabužių funkcionalumui. Pirmą kartą sąmoningai nenorėjau turėti vienos koncepcijos ir pagal ją dėlioti visos kolekcijos.

Tai bus pret-a-porter kolekcija – drabužiai, kuriuos gali apsivilkti kasdien?
Taip. Pastebėjau, kad moterys nori kasdien atrodyti gražiai, tačiau dažnai neturi laiko dėl to ilgai sukti galvos arba mąstyti, prie ko priderinus vienokį ar kitokį dizainerišką rūbą. Taigi šioje kolekcijoje ir pristatysiu tokių modelių, kuriuos apsirengusi ir gerai atrodai, ir jautiesi patogiai. Žinoma, visada man yra svarbi ir drabužio kokybė.

Dizainerė Agnė Kuzmickaitė su modeliu
Dizainerė Agnė Kuzmickaitė su modeliu
Organizatorių archyvas

O kalbant apie įkvėpimą – kur jo ieškojai kurdama šią kolekciją?
Su laiku kiekvienoje srityje yra įgaunama vis daugiau profesionalumo. Kuriant drabužius neretai įkvėpimo netgi nereikia. Manau, kad turėti vieną įkvepiančią idėją yra šiek tiek ydinga. Pavyzdžiui, visą kolekciją paskirti vienam laikotarpiui, mano nuomone, yra dirbtina, nes tenka kai ką ir pritempti prie idėjos. Mane greičiau įkvepia sugalvota drabužio funkcija, kurią turi atlikti drabužis, taip pat audiniai ir jų faktūros. Tačiau aš retai dairausi įkvėpimo gatvėse, žurnaluose ar bloguose.

Kuri drabužius ir vaikams. Ar šioje kolekcijoje pristatysi rūbelių ir madingų mamų mažyliam?
Kadangi pati turiu dukrytę, kurti vaikams man nėra svetima ir netgi labai malonu. Tačiau šįkart drabužėlių vaikams nerodysiu, greičiau kada nors surengsiu atskirą vaikiškų drabužių pristatymą.

Agnė Kuzmickaitė ir Leonarda
Agnė Kuzmickaitė ir Leonarda
Organizatorių archyvas

Užtat šios kolekcijos pristatyme bus ir tavo kurtų kostiumų teatrui. Prašau, papsakok apie tai plačiau.
Taip, šiame kolekcijos pristatyme bus kostiumų iš Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro operetės „Šikšnosparnis“. Specialiai tai operetei kūriau kostiumus pagal XIX a. antros pusės tendencijas. Kadangi panašiu metu kūriau ir kostiumus operetei, ir šią kolekciją, bendrumų tarp šių dviejų kūrybinių linijų tikrai bus.

Vis dėlto nors ir daug dirbi ties savo asmeninėmis kolekcijomis, kūrybos teatrui neatsisakai.
Lietuvoje dizaineris neturi daug pasirinkimų. Teatras kaip meno forma šiame krašte yra labai vertinama, todėl dizaineriui kostiumų kūrimas teatrui yra dovana. Be to, dirbdama teatre bendrauju su režisieriais, scenografais, kompozitoriais. Taip atsiranda daugiau iššūkių, kuriuos visada malonu įveikti. Juk dirbant komandoje tenka dažniau derintis, nei kuriant sau.

Muzika – svarbi dalis tavo artėjančiame madų šou.
Tikrai taip. Pristatymo metu gyvai gros mano vyras Saulius Prūsaitis su savo grupe. Tikiuosi, tai pridės kolekcijai daugiau spalvų.

Dainininkas Saulius Prūsaitis
Dainininkas Saulius Prūsaitis

Grįžtant prie kolekcijos ištakų. Ar galvojai apie save kurdama šiuos modelius?
Šioje kolekcijoje visi modeliai man pačiai nuoširdžiai patinka ir ant podiumo išleisiu tik tuos drabužių modelius, kuriuos ir pati mielai vilkėčiau. Be to, kurdama visus juos matuojuosi ant savęs.

O pati ar perki drabužius kitur?
Perku, tačiau vis rečiau. Dabar kur kas dažniau pati pasisiūnu tai, ką noriu vilkėti. Tai pasiteisina, nes pastebėjau, kad tuos drabužius žymiai dažniau ir ilgiau dėviu.

Vis dėlto, ar nebuvo minčių apžavėti publiką ne pret-a-porter, o haute couture kolekcija?
Tiesa, kas dienai žmonės perka paprastus drabužius, tačiau ant podiumo nori matyti kažką ypatingo. Taigi norėdamas reikštis aktyviai turi būti labai visapusiškas kūrėjas. Tačiau, manau, kad nėra būtina kiekvieną sezoną gvildenti vieną ypatingą idėją. Netgi manau, kad tai yra neekologiška. Kyla klausimas, ar žmonėms tikrai reikia tų realioje aplinkoje nepanaudojamų drabužių. Nežinau, kaip bus ateityje, tačiau šįkart norėjau sukurti kolekciją, kuri pasiteisintų kasdien.

Dizainerė Agnė Kuzmickaitė. Žurnalo ''MOTERIS'' nuotr.
Dizainerė Agnė Kuzmickaitė. Žurnalo ''MOTERIS'' nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis