G. Deksnys: gimtadienis geriau kelionėje nei už stalo

Vienas profesionaliausių televizijos žurnalistų, LNK naujienų laidos vedėjas Gintaras Deksnys šiandien švenčia 50 metų jubiliejų. Nedaugžodžiaujantis, pedantiškas ir ramus – tokį jį pažįsta kolegos. Nuo solidaus gimtadienio šventimo su žmona pabėgęs į Briuselį, Gintaras prisipažįsta – daugiausia džiaugsmo jam atneša pažinimas, naujovių išmanymas ir mylimas darbas.

Kodėl pabėgote nuo savo 50-mečio iš Lietuvos?
Gimtadienis – geresnė šventė kelionėje nei už stalo. Iš žmonos gavau dovanų lėktuvo bilietus. Kaip tik sutapo, kad per gimtadienį patogiausi skrydžiai buvo į Briuselį. Čia praleidome kelias dienas, nuvažiavome į Briugę. Briugė paliko labai gerą įspūdį – kanalai, architektūra, parkai. Ir Briuselis mums patiko, nors daug kas jį keikia.

Ką veiksite šiandien, per savo gimtadienį?
Gal šampano išgersiu lėktuve, šiandien laukia skrydis namo. Dar pasiimsime turistinį autobusą, pasivažinėsime po Briuselį. Kaip tikras lietuvis, gimtadienį atšvenčiau išvakarėse - jaukioje vietinėje aludėje su belgišku alumi.

Kas Jums geriausio nutiko per 50 metų?
Be puikios šeimos galiu pasidžiaugti tuo, kad pasirinkau labai gerą profesiją ir turiu puikų darbą. Ne kiekvienam tai pavyksta. Nežinau, gal tai likimas.

Juk turėjote būti inžinierius, baigėte Kauno politechnikos institutą.
Taip, ir dirbdamas ligoninėje, dalyvavau diktorių konkurse, kurį laimėjau. Taip atsidūriau žiniasklaidoje.

Esate populiariausios žinių laidos vedėjas. Ar tai karjeros viršūnė?
Aš pasakysiu kitaip – man sekasi todėl, nes aš dirbu labai pedantiškai, keliu aukštus reikalavimus sau ir kolegoms. Aš niekada neskaitau teksto aklai. Aš viską turiu suprasti pats. Be to, puikiai išmanau visus žinių rengimo užkulisius. Kita vertus, jau trejus metus dėstau Žurnalistikos institute balso technikos specialybę.

Garsėjate savo nepriekaištinga tartimi ir jos mokote kitas televizijos žvaigždes.
Iš tiesų per pastaruosius metus turėjau daug mokinių. Tai – jaunosios mano kolegės Irūna Puzaraitė, Rimantė Kulvinskytė, Ieva Šimukauskienė, Rasa Velijevaitė, dabar intensyviai mokomės su mūsų nauja orų pranešėja Monika Mazaliauskaite.

Ką dar mokate be žurnalistikos?
Štai žmona replikuoja, kad moku viską (juokiasi). Matematiką, fiziką atsimenu dar iš mokyklos, padėdavau vaikams paruošti pamokas, išmanau techninius dalykus, daug ką galiu pataisyti.

Vienas jūsų sūnų studijuoja Glazge ekonomiką, jaunėlis baigia tarptautinį bakalaureatą Vilniaus licėjuje. Iš kur tokie gudrūs vaikai?
Mūsų šeimos tradicija visada buvo žinoti, mokėti, suprasti.

O ko pats norėtumėte palinkėti gimtadienio proga?
Paprastai pasakysiu: sveikatos ir jėgų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis