Naujame „Moters“ numeryje – etnostiliaus variacijos

Naujausiame, 2013-ųjų rugpjūčio mėnesio, žurnale „Moteris“ – etnovariacijos. Kaip prisijaukinti etnostilių, demonstruoja viršelio veidas operos solistė Lauryna Bendžiūnaitė.

Operos solistės Laurynos Bendžiūnaitės gyvenimas įtemptas: Stokholmas, Londonas, Štutgartas... Rudenį ir žiemos pradžioje šią gniaužiančiu skaidriuoju sopranu tituluojamą dainininkę išvysime ir Lietuvoje. Vis dėlto Lauryna tvirtina, kad tikrieji jos namai – ten, kur laukia brangūs žmonės.

„Namuose galiu būti vokališka: jei ilgai nedainuoju, būtinai turiu pašūkauti“, – tvirtina Lauryna Bendžiūnaitė
Žurnalas "Moteris"

Režisierė Alantė Kavaitė iš Prancūzijos į Vilnių ilgesniam laikui grįžta po 21-erių metų – kurti filmo. Iki tol Lietuva jai buvo skaudi teritorija, temdoma mamos praradimo skausmo... Kažkada garsiame Raimundo Banionio filme „Džiazas“ Beatričę įkūnijusi Alantė žurnalistei Jolantai Vazbutaitei pasakoja, kokie įvykiai brandino jos tolesnę kūrybą.

Roko grupės „Rojaus tūzai“ gitaristas Tomas Varnagiris žurnalistei Virginijai Majorovienei tikina, kad jį ir šeimą maitinantį instrumentą laiko ne tik saviraiškos priemone – gitara padeda suvaldyti viduje tūnantį laukinį žvėrį.

1998-ųjų Metų Moteris Alma Adamkienė žurnalistei Virginijai Rimkuvienei pripažįsta: „Tas apdovanojimas man buvo didelė staigmena. Tikrai nesitikėjau. Manęs niekas neįspėjo, kad esu nominuota, kad gausiu apdovanojimą, net vyras telefonu nepasakė, nes, baiminosi, kad tyčia pavėluosiu grįžti. Tapusi Metų Moterimi pirmiausia paklausiau, ką šis apdovanojimas dabar įpareigoja mane daryti.“

Alma Adamkienė tvirtina, kad nuo 1998-ųjų iki 2009-ųjų, kai ėjo pirmosios šalies ponios pareigas šalia savo vyro Prezidento Valdo Adamkaus, sunkiausias dalykas buvo privatumo trūkumas
Žurnalas "Moteris"

Tuo metu, kai bendraamžius vis dažniau ėmė lankyti mintys apie užtarnautą poilsį, Zita Mikoliūnienė sušaukė šeimos tarybą ir paskelbė nusprendusi įgyvendinti vaikystės svajonę – įkurti nesmulkintų žolelių arbatos verslą.

LRT laidos „Emigrantai“, žurnalo „Panelė“ žurnalistas Orijus Gasanovas karjerą pradėjo būdamas... penktokas. Vėliau, redaktoriaudamas portalui „panelė.lt“, įrodė, kad trijų asmenų komanda gali padaryti tiek pat, kiek ir nemažas dienraščio kolektyvas. Provokuojančių, aktualių temų nevengiantis žurnalistas sako: „Man patinka, kai žmogus drįsta gyventi kitaip, pavyzdžiui, išsikasęs urvą, nes tiki, kad tuoj ateis pasaulio pabaiga. Aš ir pats gyvenu kitaip.“

Orijus Gasanovas teigia besilaikantis keistų tradicijų: „Tris kartus per savaitę važiuoju į didžiausią Vilniaus prekybos centrą ir apeinu savo garbės ratą – tam tikras parduotuves. Kartą per savaitę lekiu į vaistinę ir išsinešu iš ten maišą vaistų...“
Žurnalas "Moteris"

Biologijos mokslų daktarei Sigutei Kuusienei pradėjus dirbti su medžių klonais, į galvą šovė įžūli mintis: „O ką, jei pabandžius klonuoti Stelmužės ąžuolą?..“

Kviečiame pasivaikščioti po šiuolaikinio meno mugę „ArtVilnius'13“ ir padiskutuoti apie jos naudą, reikalingumą ir aktualumą.

Kaip atrodyti šiuolaikiškai dėvint etnostiliaus drabužius, sufleruoja fotografės Agnės Gintalaitės ir mados redaktorės Justės Kubilinskaitės kurta fotosesija.

Rytietiškais ornamentais margintas šilkas, laisvos tunikos ir egzotiški aksesuarai žadina klajoklės dvasią
Žurnalas "Moteris"

Susipažinkite su verslininkės ir modelio Eglės Grėbliauskaitės-Tursienės stiliaus atradimais.

Į Lietuvą jau plaukia verslo banginis „H&M“. Mados redaktorė Justė Kubilinskaitė analizuoja, kodėl pasaulyje taip žavimasi švedišku dizainu, švedų požiūriu į madą.

Priemones su lietuviškais ir egzotiškais komponentais, dvi aukštosios parfumerijos naujienas mėgstantiesiems rafinuotumą, ryškaus makiažo tendenciją pristato žurnalistė Ana Treščina.

Intriguojančios kosmetikos naujienos
Žurnalas "Moteris"

Aktorės Inetos Stasiulytės grožio favoritai.

Ar atsargų ruošimo žiemai mada neprasilenkia su sveikos mitybos, domisi žurnalistė Virginija Rimkuvienė.

Vilniečių Rasos ir Mariaus Laurinavičių trisdešimties arų dirvonuose veši natūralūs gėlynai. Kad dekoratyvinių žolių ir į laukinius gentainius panašių daugiamečių žolinių augalų paprastumas apgaulingas, kviečia įsitikinti meno redaktorė Anna Stanevičienė ir žurnalistė Jolanta Vaitiekūnienė.

Nelabai puošnių, nemadingų, neryškių spalvų augalų grožis kitoks – subtilus
Žurnalas "Moteris"

Kaip atskirti persiškus kilimus, kodėl šie šedevrai tampa vis didesne retenybe, pasakoja kilimų ekspertė kaunietė Laura Bohne.

Medicininės kosmetologijos specialistė Laura Sereičikienė – moteris, įkvėpusi režisierių Marių Martinsoną sukurti filmą „Amaya“, klientams padeda ne tik gydomuoju masažu ar kraujo plazmos procedūromis. Suvokti kūno ir sielos kalbą ji mokėsi pas Baikalo šamanus pati prieš tai išgyvenusi antrąjį gimimą.

Joga ir meditacija Artūrui Builovui padėjo rasti kelią iš vidinės dykumos. Apie 180 laipsnių kampu pasisukusį gyvenimą buvęs aktorius pasakoja dramaturgei Anetai Anrai.

Indiškos vestuvės su tūkstančiu svečių, nesibaigiančiomis vaišėmis Daivos Lialytės akimis.

Vestuvės – pati svarbiausia indų giminės ir draugų šventė, todėl jai negailima nei laiko, nei pinigų
Žurnalas "Moteris"

Kodėl po atostogų kartais norisi keisti gyvenimą ir ką su tuo noru daryti, aiškinasi žurnalistė Virginija Rimkuvienė.

Žurnalistė Giedrė Barauskienė kviečia pasigaminti patiekalų iš pomidorų.

Sultingi, saldžiarūgščiai, kvapnūs...
Žurnalas "Moteris"

Norint patirti nušvitimą ar įgyvendinti slaptus norus, nebūtina keliauti į Meką ar prie Raudų sienos – mistinių vietų netrūksta ir Lietuvoje. Susipažinkite su dešimčia jų.

Malonaus skaitymo!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis