Plaukikė M. Franklin: darau tai, ką myliu! FOTO

Plaukikė Missy Franklin (18) prieš keletą dienų Pasaulio plaukimo čempionate Barselonoje ant apdovanojimų pakylos atsiimti aukso medalių lipo dukart.

Nors jauna mergina savęs kol kas nepriskiria profesionalių sportininkų kategorijai, prasitaria ateityje svajojanti laimėti septynis olimpinius medalius.

Auksinis čempionatas

Šių metų Pasaulio plaukimo čempionate Melissa Jeanette Franklin startavo net aštuoniose rungtyse, iš jų penkios – individualios ir trys komandinės. Merginai pavyko ne tik laimėti du medalius, tačiau ir pagerinti šalies plaukimo rekordą. Amerikietės startavusios komandinėje plaukimo rungtyje paskutinėmis sekundėmis aplenkė Australijos komandą ir „atėmė“ iš jų aukso medalį.

Pasibaigus varžyboms plaukikė neslėpė džiaugsmo pripažindama, jog laimėti buvo sunku, bet be galo smagu.

„Labai džiaugiuosi dėl aukso medalio iškovoto plaukiant šimtą metrų nugara. Šis laimėjimas suteikė man motyvacijos kitose rungtyse“, - tvirtino M. Franklin.

Šių metų plaukimo čempionato trofėjai – toli gražu ne pirmieji amerikietės laimėjimai. Praėjusių metų Londono olimpinėse žaidynėse jai pavyko laimėti penkis medalius, iš kurių keturi buvo aukso.

Reuters/Scanpix

Pinigų atsisako

Tapusi ne vieno medalio laimėtoja, Missy vis dar bando išlaikyti „sportininko mėgėjo“ statusą, todėl atsisako bet kokio jai siūlomo atlygio už laimėjimus. Atsisakydama honorarų amerikietė išsaugo galimybę gauti stipendiją ir įstoti į Kalifornijos universitetą, kur nuo šių metų rudens plauks už jo komandą. Atrodytų absurdiška atsisakyti profesionalo vardo, tačiau Missy tikina: „Plaukimas universiteto komandoje visada buvo mano svajonė. Atstovauti universitetui man atrodo nuostabu, noriu būti jo dalimi“.

Be to, mergina pripažįsta, jog sportuoti pradėjo ne dėl galimo uždarbio.

„Aš darau tai, ką myliu. Galiu sąžiningai prisipažinti, jog tai yra tikroji priežastis“, - tikina mergina ir priduria, kad tapti profesionale planuoja ne anksčiau nei po poros metų.

Missy finansiškai išlaiko tėvai, kurie po Londono olimpinių žaidinių turėjo sumokėti už 6 tūkst. dukros gerbėjams išsiųstų laiškų su medalininkės nuotraukomis ir parašais. Paklausti, kiek jiems tai kainavo, Missy tėvai šypsojosi ir teigė net nenorintys skaičiuoti.

Tuo tarpu plaukikė pripažįsta, jog tėvai – jos didžiausia atrama ir ji visada stengsis, kad tėvai galėtų didžiuotis dukra.

Missy Franklin
Missy Franklin
Reuters/Scanpix

Dieta ir režimas

Kaip ir kiekvieno sportininko, atstovaujančio savo šaliai tarptautiniuose čempionatuose, Missy gyvenimo režimas yra kiek kitoks nei jos bendraamžių. Stengdamasi suderinti mokslus, baigiamuosius egzaminus šią vasarą, sportą ir socialinį gyvenimą, ji vis dėl to pripažįsta, jog kartais laiko viskam neužtenka.

„Plaukimas reikalauja tiek daug energijos, turi labai stengtis, sunkiai dirbti, todėl yra dienų, kai turiu anksti gulti, daugiau ilsėtis ir negaliu susitikti su draugais“, - viename interviu pasakojo sportininkė.

Tačiau baseine rodomas griežtas būdas ir stiprūs judesiai dingsta vos jai išlipus iš vandens. Mokykloje ji visada buvo švelnaus būdo mergaitė.

Missy pripažįsta, jog sportininkui labai mityba. Mergina pasakojo, kad ruošdamasi čempionatams ji laikosi griežtos dietos, kurios esmė – nedidelių porcijų patiekalai, valgomi šešis kartus per dieną. Tokia mityba padeda jai išlaikyti energiją. Be to, Missy teigė po kiekvienos treniruotės išgerianti šokoladinio pieno kokteilį, kuris padeda greičiau atsigauti raumenims.

„Plaukimo metu išliejama daug prakaito, nors to net nepajuntate, todėl labai svarbu gerti daug skysčių“, - priduria plaukikė.

Missy Franklin
Missy Franklin
AFP/Scanpix

Laukia pokyčiai

Amerikietės gyvenime netrukus laukia dideli pokyčiai. Baigusi mokyklą ji kraustysis iš gimtojo Kolorado į Kaliforniją, o tai reiškia, jog atsisveikinti teks ne tik su tėvais, mylimu šunimi, bet ir pirmuoju jos treneriu. Missy neslepia liūdesio ir dar prieš išvykdama į Pasaulio plaukimo čempionatą pripažino, jog jai sunku kalbėti apie artėjančius pokyčius.

„Man labai sunku apie tai kalbėti, bijau, kad pradėsiu verkti, nes tėvai yra geriausi mano draugai, praleidžiu su jais labai daug laiko. Tuo tarpu treneris dirba su manim vienuolika metų ir jis visada išliks pirmasis mokytojas. Šis pasaulio čempionatas paskutinis, kai dirbsime kartu, todėl noriu jį užbaigti gerai“, - vienam laikraščiui prieš savaitę pasakojo plaukikė.

Merginos tėvai taip pat pripažįsta suprantantys, jo artėjantys pokyčiai yra neišvengiami ir žinantys, jog dukros laukia daug įspūdžių, tačiau patys dar nesą pasiruošę vienintelio vaiko išsikraustymui iš namų.

Missy Franklin
Missy Franklin
Scanpix

Tarp kitko:

Missy mokėsi plaukti nuo tada, kai jai sukako penkeri, pradėti plaukikės karjerą ją paragino mama.

Plaukimas nėra vienintelius sportas, kurį išbandė amerikietė. Ji taip pat žaidė krepšinį, tenisą, futbolą, išbandė jėgas čiuožime, gimnastikoje ir tinklinyje.

Missy Franklis prisipažįsta, jog viena didžiausių jos svajonių laimėti septynis medalius olimpinėse žaidynėse.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis