Fotostudija - jausmų šalis
Pirmasis pamatytas dalykas vos įžengus į fotografo namus – fotostudijos įranga. Antras įspūdis – švelnus smilkalų kvapas ir rami, kiek hipnotizuojanti muzika. Tuomet Gediminas pasiūlo nusivilkti paltą, prisėsti ir atsipalaiduoti, mat įgriuvau pro duris kupina energijos, tarsi nugaroje būtų užsuktas propeleris.
Garsiai išreiškus nuostabą dėl namų jaukumo ir juose tvyrančios ramybės, pašnekovas nusišypso: „Stengiuosi, kad čia būtų jauku ne tik man, bet ir kitiems. Visuomet džiugu girdėti tokius žodžius. Dažniausiai fotografija užsiimu studijoje, kurią esu čia įsirengęs. Taigi, norinčiosios nusifotografuoti ateina į mano aplinką, netgi galima sakyti, į mano jausmų šalį. Toje šalyje stengiuosi perteikti geras emocijas: čia žmonės gali pabėgti nuo savo rūpesčių, pabendrauti, atsipalaiduoti“, – patikina pašnekovas.
Fotografija Gediminas ėmė domėtis prieš kelerius metus, išvykęs studijuoti į užsienį: „Pirmiausiai, kaip ir daugumai, kilo noras užfiksuoti tam tikras akimirkas. Vėliau, paprastą, „muiline“ vadinamą fotoaparatą iškeičiau į profesionalesnę įrangą ir ėmiau fotografuoti architektūrinius objektus, kraštovaizdžius. Galiausiai supratau, kad tokių dalykų fotografavimas – ne mano aistra“, – sako pašnekovas G. Gražys.

Žmonių fotografavimas sukelia jaudinančias emocijas
Paklausus, kas fotografuojant moterį Gediminui yra svarbiausia, jis sako, kad emocijos – vienas reikšmingiausių dalykų šiame procese: „Dauguma jaunų fotografų pradeda fotografuoti modelius, o ir aš anksčiau, pamatęs jauną gražią merginą, užsimanydavau ją įamžinti. Bet tokios nuotraukos ne visuomet turi emocinį „svorį“, o man, kaip menininkui, tai labai svarbu.
Žinote, gamtos ir gyvūnų fotografai pasiryžę laukti tinkamo momento tiek, kiek reikės, o tam būtina neišpasakyta kantrybė. Todėl, pamačius paukštį, kurį norėjosi nufotografuoti, jiems turėtų linkti kojos ir per kūną bėgioti šiurpuliukai. Būtent tokias emocijas man sukelia žmonių fotografija.“

Pasiteiravus, kas nuotraukose jam rūpi labiau – gražios ar jausmingos moterys, fotografas atvirauja: „Visos moterys nori būti išoriškai gražesnės, tobulesnės ir tai labai sveikintina. Tačiau graži moteris, kurią man norisi fotografuoti, pirmiausia yra įdomi: nebijanti reikšti savo nuomonės, turinti savo vizijas, tuo pačiu jausminga, skleidžianti šilumą. Bet kuriuo atveju, fotografas per objektyvo akutę turi savo modelį mylėti, gerbti ir išaukštinti, tik tada gausime abipusę harmoniją ir laukiamą rezultatą“, – pamąstymais dalinasi G. Gražys
Asmeninėje parodoje – žymiausių Lietuvos aktorių nuotraukos
Pokalbio eigoje fotografas prasitaria apie naują ir labai svarbų projektą, kurio idėją įgyvendinti pavyko su draugės pagalba: „Mano gera draugė Dalia Varnaitė – puiki juvelyrė, kuriai teko garbė įteikti savo darbus ne vienam svarbiam asmeniui: Japonijos Imperatorienei Michiko, Prezidentei Daliai Grybauskaitei, žymiai aktorei Nijolei Narmontaitei...
Su Dalia seniai galvojome apie bendrą projektą, o tiksliau – jos juvelyriniais darbais pasipuošusių moterų fotosesiją - juk dama, pasidabinusi tikrais brangakmeniais jaučiasi ir atrodo visiškai kitaip nei moteris, dėvinti paprastus aksesuarus, – su entuziazmu pasakoja fotografas. - Po ilgų svarstymų apie tai, kokius modelius šiai fotosesijai reikėtų pasirinkti, kilo mintis: kas gali geriau išreikšti ir pademonstruoti emocijas už aktores? Mano nuomone, skirtingas moters charakterio savybes vizualiai išreikšti gali visos moterys, bet geriausiai tai padarys, manau, būtent aktorės: galbūt dėl profesijos, gal dėl atvirumo ir didesnio, nesuvaidinto nuoširdumo.“

Projekto fotosesijai G. Gražys išsirinko ypatingus modelius – žymiausias Lietuvos aktores. Atrodo, tai turėtų būti tikrai svarbus projektas, jei jaunam fotografui sutinka fotografuotis tikros įžymybės.
Pastebėjęs mano klausiamą žvilgsnį, Gediminas skuba pridurti: „Gruodžio 7 dieną, „Vilniaus mažajame teatre“ pristatysime parodą „Moterys... juveLYRIKOJE“, o eksponuojamose nuotraukose išvysite D.Varnaites kurtais papuošalais pasidabinusias garsiausias Lietuvos aktores: Vaivą Mainelytę, Nijolę Narmontaitę, Larisą Kalpokaitę, Ingą Maskariną, Valdą Bičkutę, Aldoną Bendoriutę, Virginiją Kochanskytę, Moniką Vaičiulytę. Tai – pirmoji mano asmeninė fotografijų paroda kartu su juvelyre Dalia Varnaite“, – pagaliau išaiškina projekto esmę G. Gražys.

„Šios asmenybės puikiai išreiškė santykį tarp moters ir lyrikos, juvelyrikos. Tačiau paroda gali palikti šiek tiek paslapties, erdvės pamąstymams, nes fotografijose – aktorės. O juk iš spektaklio visuomet išeini kažkiek susimąstęs, – trumpam nutyla fotografas. - Fotosesijos metu, kurios rezultatus greit eksponuosime, mano studijoje buvo tikras teatras: viena aktorė, dėvinti juvelyrinius dirbinius, jautėsi tarsi hercogienė, kita šaukė ar verkė, trečia jautėsi susijaudinusi. Tai, kas jausminga, mane „veža“, tik neperžengiant ribų.“