Karjerą pradedantis juvelyras: mano žmona – ir mūza, ir kritikė

Jaunas kūrėjas Dalius Ilginis juvelyrikos nestudijavo, tačiau jau surengė pirmąją savo autorinių papuošalų parodą. Unikalūs dirbiniai sulaukė ir moterų, ir vyrų dėmesio, šiandien Dalius vos spėja suktis darbuose.

Papuošalais D. Ilginis domėjosi seniai, tačiau juos gaminti prasidėjo prieš 4-5 metus. Anksčiau jis užsiėmė renginių organizavimu, taip pat dirbo šviesų dailininku, taigi kūryba nebuvo svetima. Prieš kurį laiką Daliui teko pusę metų pagyventi Londone. Į meniška dvasia ir ore sklandančiomis idėjomis garsėjantį miestą Dalius atvyko kartu su savo drauge, o dabar ir žmona. Čia susipažino su vienos parduotuvėlės savininkais, jie palaikė Daliaus kūrybines idėjas ir šios netruko išvysti dienos šviesos. Šiandien D. Ilginis jau turi savo papuošalų ir aksesuarų ženklą „Time Studio“.

Tarp Daliaus kūrinių – apyrankės, pakabučiai, sąsagos, sagės, diržų sagtys ir kiti aksesuarai. Juos vienija laiko tematika, dauguma darbų sukurti išardžius senus laikrodžius ir juos transformavus. Šie aksesuarai, gaminti iš odos ir laikrodžių detalių, artimi steampunk stiliui, kuris masina fantastikos mėgėjus. Bėgant laikui Dalius pastebėjo, kad panašių į jo kūrinius darbų ėmė rastis daugiau, o norėjosi savitos kūrybos, savito braižo, kurio niekas kitas nepakartotų.

Gruodžio mėnesį jaunas juvelyras surengė parodą „Mėnulio dulkės“, kurioje eksponuojami jau kitokie, laiko subrandinti papuošalai ir aksesuarai. Juose taip pat gvildenama laiko tematika, papuošalai nuo-iki kurti Daliaus rankomis. „Mano kūrybą įkvepia architektūra, iš čia ateina švarios formos, grubios faktūtos ir šalti atspalviai“, – apie savo papuošalus kalba Dalius. Išgirdus įkvėpimo šaltinį atrodo, kad juvelyro kurti papuošalai turėtų būti grubūs ir masyvūs, tačiau yra atvirkščiai. Jie pavergia savo grakštumu, net ir didesni auskarai ar žiedai atrodo savotiškai trapūs.

Savo mūza juvelyras vadina mylimąją, taigi nenuostabu, kad kūriniuose pinasi moteriškas jautrumas ir vyriškas minimalizmas. Ji pirmoji įvertina Daliaus darbus: „Abu esam kritiški, juk žmogus iš pašalies ne visuomet tiesiai pasakys, ką mano, o mylimas negaili patarimų. Su žmona esam kaip komanda.“ Nors papuošaluose neatsispindi sunkaus ir varginančio darbo žymės, Dalius stebisi: „Nežinau, kaip moterys gali dirbti tokį darbą. Gaminant aksesuarus reikia ne tik kruopštumo, bet ir fizinės jėgos, neretai susižeidi, o ir rankos visuomet pajuodusios nuo metalo.“

Dalius kuria ne tik moterims, bet ir vyrams, jis pats mielai segi ir auskarus, ir apyrankes, mūvi žiedus. Vis dėlto pastebi, kad Lietuvoje vyrai nėra drąsūs, ne kiekvienas išdrįsta pasipuošti. Papuošalų dizaineriui yra tekę imtis ir užsakymų, pavyzdžiui, vestuviniai žiedai draugams, beje, savo vestuvėms Dalius taip pat sukūrė unikalius žiedus. „Šiuo metu orientuojuosi į autorinę juvelyriką, o užsakymai – vienetiniai atvejai“, – apie dabartinę kūrybą kalba D. Ilginis.

Juvelyrikos jaunam kūrėjui studijuoti neteko. „Žinios niekada netrukdo, tačiau jei yra noro, viską gali išsiaiškinti pats. Žinoma, kartais pavyksta, kartais ne, bet svarbu judėti pirmyn“, – sako Dalius. Vilniuje jis lankė kursus, o vėliau susipažino su juvelyru Mindaugu, kuris tapo ir bičiuliu, ir patarėju. Jis padeda plėsti žinias, pamėtėja idėjų, kaip išspręsti vieną ar kitą dilemą.

Jau kitą dieną po parodos Dalius išskrido į Norvegijoje vykusią dizaino mugę. Tolesniuose jo planuose ne tik savo dirbinių pristatymai užsienyje, žinių gilinimas, bet ir naujos kolekcijos, nauji bendradarbiavimai. Galbūt sulauksime ir šeimyninio dueto kūrybos.

A. Kundroto ir organizatorių nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis