Surogatinė 58 m. motina gimdys anūkę

Po penkių savaičių 58 metų amerikietė gimdys. Ir tai nėra jos vaikas – moteris susilauks savo anūko.

Julia Navarro pasiryžo tapti surogatine motina – ji nešioja savo dukters ir šios vyro kūdikį. Jaunoji šeima turi nevaisingumo problemų.

Kaip pasakoja Navarro dukra Lorena McKinnon, jie su vyru Micah McKinnonu apie vaikus pradėjo galvoti prieš trejus metus. Tačiau 32 metų moteriai nebuvo lemta išnešioti kūdikio. Jutos valstijos gyventoja patyrė tuziną persileidimų, ilgiausias nėštumas truko 10 savaičių.

Po šitek patirtų nesėkmių jauna šeima ėmė ieškoti surogatinės motinos, galinčios išnešioti ir pagimdyti poros kūdikį. Jie kreipėsi pagalbos į draugus, seserį, tačiau nesėkmingai.
Ir čia netikėtai įsikišo Lorenos mama.

„Mes esame šeima, ir turime padėti vienas kitam“, - sakė ponia Navarro leidiniui "The Salt Lake Tribune“ .

Lorena Mckinnon ir Julia Navarro
AP/Scanpix
Likus trims mėnesiams iki embriono apvaisinimo Navarro buvo atliktas hormoninis gydymas. Gydytojai įspėjo, kad dėl vėlyvo moters amžiaus yra tik 45 procentų tikimybė, kad embriono implantacija pavyks.

Tačiau procedūra buvo sėkminga, ir Navarro džiūgauja, jog nėštumas vyksta sklandžiai, o jos nešiojama mergaitė vystosi normaliai.

Kaip ir kitais surogatinės motinystės atvejais, Mckinnonų pora bei ponia Navarro lankė trijų mėnesių psichologines konsultacijas.

"Psichologai norėjo įsitikinti, kad mes žinome, ką visi esame pasirengę viskam, su kuo susijęs šis įvykis, - sakė McKinnon. - Dažniausiai pakaitinės motinystės atvejais sutartys sudaromos su žmonėmis, kurių nepažįsti. Buvo keista ją sudaryti su savo mama."

Statistikos, kaip dažnai moteris gimdo savo pačios anūką, nėra, tačiau pastaruoju metu tokių pranešimų atsiranda. Antai, praėjusiais metais 53 metų moteris Ajovoje pagimdė dvynes anūkes. 2012-aisiais 49 metų moteris Meine pagimdė anūką.

Kūdikis turėtų gimti po 5 savaičių.
AP/Scanpix
Ponia McKinnon neslepia, kad motinos pasiūlymas išnešioti jos kūdikį ją pribloškė ir labai pradžiugino – tai didžiulė pagalba šeimai, padėjusi apeiti tam tikras kliūtis ir išvengti didelių išlaidų.

Kaip skelbiama Jutos įstatymuose, surogatine motina gali tapti 21 metų ir vyresnė kartą jau gimdžiusi moteris, kuri turi finansinį pagrindą. Pakaitinės motinystės paslaugų ieškančios poros turi būti susituokusios ir galinčios sumokėti už atliktą paslaugą.

Vidutiniškai pora išleidžia apie 60.000 dolerių procedūroms bei mokesčiui surogatinei motinai. McKinnon teigė, jog surogatine motina tapusi jos pačios gimdytoja jiems sutaupė apie pusę šios sumos.

Mergaitė turi gimti vasario pradžioje.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis