10 karalių meilužių - nuo vaikus gimdžiusių mylimųjų iki įžūlių vagilių ir intrigančių

Yra toks posakis: už kiekvieno vyro nugaros stovi didi moteris. Vis tik, kalbant apie karališkuosius asmenis, pasitaikydavo ir blogų mergaičių.

Buvo tikimasi, kad karališkieji asmenys susituoks su kitais mėlynojo kraujo atstovais, ir paprastai dėl santuokų buvo tariamasi iš anksto - dažnai, kai nuotaka ir jaunikis dar būdavo vaikai. Nenuostabu, kad kai kurie karaliai ieškojo malonumų kitur ir jiems netrūko gražių (dažniausiai mielai sutinkančių) partnerių. Istorija rodo, kad dažniausiai karalių meilužėmis buvo moterys, kurias jie būtų vedę, jei tik būtų galėję rinktis. Tačiau pasitaikė ir godžių, intrigas rezgusių paleistuvių, kurias domino kai kas daugiau, nei galia ir turtai. Panardykime po istorijos miegamuosius.

10. Odette de Champdivers

Būdama 17 m., Odette de Champdivers tapo pamišėlio Prancūzijos karaliaus Karolio VI meiluže. Karolį kamavo paranojinės haliucinacijos, vienu metu jis net įtikėjo esantis stiklinis. Per, kaip dabar manoma, šizofrenijos arba bipolinio sutrikimo priepuolius jis tapdavo agresyvus savo karalienės Izabelės Bavarės atžvilgiu. Kadangi viduramžių gydytojai tikėjo, kad „sėklos išlaisvinimas“ yra būtinas gerai sveikatai, Elžbieta dėl savo pačios saugumo tyliai susitaikė su Odette egzistavimu.

Vida Press
Odette tapo tokia artima karaliui, kad užsitarnavo pravardę „Mažoji karalienė“ ir jie kartu susilaukė dukters. Savo testamente Karolis numatė išlaikymą savo meilužei ir dukrai, bet po jo mirties Prancūziją nusiaubė pilietinis karas. Odette buvo priversta pati užsidirbti pinigus, tad tapo Karolio sūnaus, būsimojo Karolio VII, šnipe.

Daug kas apie Odette yra nežinoma, įskaitant ir jos likimą, bet ji išlieka žavinčia istorine asmenybe. Ji buvo daugelio žymių paveikslų subjektu, minima ir Onore de Balzako istorinėse novelėse.

9. Agnès Sorel

Agnès Sorel buvo į trečią dešimtį įžengusi auksaplaukė, mėlynakė gražuolė, kai sutiko keturiasdešimtmetį Prancūzijos karalių Karolį VII. Savo per daug apnuoginančia suknele, pro kurią, remiantis vienu pasakojimu, buvo matyti jos krūtų speneliai, ji iš karto davė peno apkalboms rūmuose.

Bet ne tik Agnès apdarai kėlė Prancūzijos aristokratijos nepasitenkinimą. Jos tariamas kišimasis į politinius reikalus (nors ir netiesa) pykdė juos be galo. Todėl, kai pagimdžiusi ketvirtą karaliaus vaiką Agnés netikėtai susirgo ir mirė, kai kurie tikėjo, kad ji buvo nunuodyta. Įtarimai krito ant teisėto Karolio sūnaus, būsimo karaliaus Liudviko XI, kuris atvirai maištavo prieš savo tėvą ir, kaip teigiama, neapkentė Agnès.

Agnès Sorel
Vida Press
Ši teorija gali būti ne tokia jau ir iš piršto laužta, kaip kadaise manyta. Neseniai atliktas Agnès skeleto tyrimas byloja, kad jos mirtį galėjo sukelti apsinuodijimas gyvsidabriu. Gyvsidabris buvo įprastas vaistas viduramžiais, taigi, tai galėjo įvykti ir atsitiktinai.

Kad ir kokia būtų priežastis, Karolis VII tiesiog pamišo, kai Agnès mirė, bet tai jam nesutrukdė ją tuoj pat pakeisti į 14 m. pusseserę Antoinette Maignelais. Agnès yra geriau žinoma kaip Karolio dvaro dailininko, Jean Fouquet, žymaus mergelės ir kūdikio paveikslo subjektas, kuriame Agnès yra vaizduojama kaip graži ir madinga Marija su viena atidengta krūtimi.

Vida Press

8. Gabrielle d’Estrées

Iš visų 56 dokumentuose užfiksuotų Prancūzijos karaliaus Henriko IV meilužių vienintelė, kuriai jis buvo ištikimas, buvo Gabrielle d’Estrées. Kaip ir Agnès Sorel, Gabrielle yra geriau žinoma dėl Luvre kabančio žymaus paveikslo, vaizduojančio nuogą Gabrielle vonioje su savo seserimi.

Gabrielle yra viena iš retų istorijoje žinomų meilužių, dariusių teigiamą poveikį karaliui. Jai dažnai yra priskiriami nuopelnai už tai, kad ji įtikino protestantą Henriką grįžti į Katalikų bažnyčią ir paskelbti Nanto ediktą, kuris garantavo tikėjimo laisvę Prancūzijos protestantams. Gabrielle pagimdė Henrikui tris vaikus, kuriuos jis visus įteisino. Jis net paprašė popiežiaus anuliuoti jo santuoką su atskirai gyvenusia žmona Margarita Valua, kad galėtų vesti Gabrielle.

Gabrielle kambarys rūmuose
Vida Press
Ir nors Henrikas dievino savo meilužę, prancūzų aristokratija - ne. Kai netrukus po to, kai pagimdė negyvą sūnų, Gabrielle mirė skausminga mirtimi, netrūko manančiųjų, jog ji buvo nunuodyta. Nors karalius taip ir nepavertė savo mylimos Gabrielle savo karaliene, sielvartaujantis Henrikas surengė jai tokias laidotuves, tarsi ji būtų ja buvusi.

7. Alice Perrers

Alice Perrers buvo penkiolikmetė karalienės Filipos freilina, kai patraukė į 6 dešimtį įžengusio Edvardo III dėmesį. Kai po 6 metų Filipa mirė, Edvardas suteikė Alice daugybę malonių ir dovanojo jai dovanas, tarp kurių buvo ir mirusios žmonos drabužiai bei juvelyriniai dirbiniai.

Edvardui senstant, Alice įtaka augo. Ji sėdėjo šalia jo per tarybos susirinkimus ir patogiai įsitaisydavo ant suolo Vestminsteryje, kur prisakinėjo karališkiesiems teisėjams, kaip valdyti. Toks kišimasis nepatiko Parlamentui, kuris išvijo ją iš rūmų, tačiau vėlesnis parlamentas pripažino draudimą antikonstituciniu, tad Alice sugrįžo.

Karaliaus mirties akivaizdoje...
Vida Press
Edvardas mirė 1377 m. patyręs širdies smūgį. Teigiama, kad Alice palaukė prie karaliaus lovos, kol visi išėjo, tuomet pavogė nuo jo pirštų žiedus ir masyvią aukso grandinę nuo jo kaklo. Ar tai tiesa - nežinia, Alice nebuvo sučiupta. Likusį gyvenimą ji praleido savo valdose Esekse, kur kažkuriuo metu - 1400 ar 1401 m. žiemą - mirė.

6. Barbara Villiers

Teigiama, kad iš trylikos žinomų Anglijos karaliaus Karolio II meilužių, Barbara Villiers buvo jo pati mėgstamiausia. Kontraversiška ir ištekėjusi Barbara – kuri išgyveno raupų protrūkį nenukentėjus jos legendiniam grožiui – savo laiku buvo atvirai vadinama šliundra ir kekše. Teigiama, kad Karolis yra sakęs, jog „ji moka visus Ariteno [XVII a. sekso vadovo] triukus, kuriuos reikia atlikti, kad suteiktų malonumą“.

Vida Press
Karolis privertė savo karalienę Kateriną Bragancą padaryti Barbarą savo rūmų dama, nors Katerina to nenorėjo. Barbara pagimdė šešis vaikus, penkis iš kurių Karolis pripažino, bet galiausiai jis perėjo prie kitų numylėtinių. Barbara nepasimetė ir mezgė kitus meilės romanus, net išgyveno dvipatystės skandalą, paaiškėjus, kad jos antrasis vyras jau buvo vedęs.

Barbara išlaikė draugiškus santykius su Karoliu visą likusį jo gyvenimą. Teigiama, kad savo mirties patale Karolis paprašė savo brolio, būsimo karaliaus Jurgio II, kad šis po jo mirties būtų geras Barbarai. Barbara mirė sulaukusi 68 m. ir vandenligei suniokojus jos kadaise garsų grožį.

5. Nell Gwynn

„Meldžiu, žmonės gerieji, būkite širdingi – aš esu protestantų kekšė“, - toks buvo Nell Gwyn atsakas piktai miniai, kuri per klaidą palaikė jos karietą katalikės karaliaus meilužės karieta.

Be tėvo likusi alkoholikės viešnamio savininkės duktė „gražioji, sąmojingoji Nelly“ prostitute tapo gana anksti. Kai jai buvo 15 m., ją, pardavinėjančią apelsinus Drury Lane teatre, „atrado“ aktorius Charlesas Hartas, kuris tapo jos meilužiu ir mokė aktorystės. Netrukus Nell tapo žymiausia Londono komedijų aktorė.

Vida Press
Nors Nell buvo neraštinga ir ne ypatinga gražuolė, geras jos būdas ir nepretenzingumas patiko Londono gyventojams, kurie po daugybės metų puritoniškų apribojimų (valdant Oliveriui Kromveliui), buvo nusiteikę linksmybėms.

Kai ji tapo karaliaus Karolio II meiluže, jam patiko tai, kad Nell visai nesidomėjo politika. Priešingai nei kitos jo meilužės, paprasta Nell jį prajuokindavo ir retai kada prašydavo paslaugų.

Nell pagimdė karaliui du sūnus, kurių vienas mirė vaikystėje. Karolis II nemažai galvojo apie savo meilužę gulėdamas mirties patale ir pasakė savo broliui: „Neleisk vargšei Nelly badauti“. Šio prašymo Džeimsas II sąžiningai paisė. Visgi, Nell pergyveno Karolį vos dviem metais ir mirė sulaukusi keturiasdešimties, po ligos, dėl kurios viena jos kūno pusė buvo paralyžiuota.

4. Diane de Poitiers

Diane de Poitiers buvo tikra Renesanso puma. Kai jai buvo 32-eji, Prancūzijos karalius pasamdė ją kaip mokytoją savo 12 m. sūnui, būsimam Henrikui II. Kai po 6 meų Henriko ir Diane santykiai virto seksualiniais, Henrikas jau buvo vedęs nepatraukliąją Kotryną Mediči, kuri jį mažai domino. Tiesą tariant, tik Diane primygtinai reikalaujant, Henrikas lankydavosi savo žmonos lovoje, kad susilauktų karališkų atžalų.

Vida Press
Diane valdė kaip neoficiali karalienė, net rašydavo oficialius laiškus Henriko vardu, kuriuos pasirašydavo „HenriDiane“. Nors ir kaip pavydėjo, Kotryna negalėjo nieko padaryti, kol 1559 m. riterių dvikovų varžybose Henrikas žuvo. Kotryna išvarė Diane iš rūmų, prieš tai pasisavindama nuostabią Chenonceau pilį, kurią Henrikas buvo padovanojęs Diane.

Prancūzijos revoliucijos metu Diane kapas buvo atvertas, o jos palaikai sumesti į masinę kapavietę, kur jie išbuvo daugiau kaip 400 metų. 2008 m. Prancūzijos teismo medicinos ekspertai surado ir ištyrė Diane kaulus bei atskleidė Diane grožio paslaptį. Jos palaikai bylojo apie plonėjančius plaukus ir trapius kaulus - įprastus lėtinio apsinuodijimo aukso požymius. Renesansiniai aukso eliksyrai buvo maišomi su gyvsidabriu, kurį vartojant gali išsivystyti mažakraujystė, kuri galėjo būti nepriekaištingos, baltos Diane odos priežastimi. Atrodytų, kad Diane, tiesiogine to žodžio prasme, žudė save, kad išsaugotų jaunesnio vyro meilę.

3. Marija, grafienė Valevska

Marija gimė 1786 m. aristokratų šeimoje, per pirmąjį Lenkijos padalijimą praradusią didžiąją dalį savo turtų. Kai jai buvo 16 m., ji nenoriai sutiko tekėti už grafo Valevskio – turtingo, į 8 deš. įkopusio vyro - kad pagerintų savo šeimos padėtį.

1806 m. Naujųjų metų pobūvyje Marija sutiko Napoleoną. Įkyrus imperatorius siekė Marijos palankumo savo aistringais laiškais ir brangenybėmis, kurias Marija grąžino, sakydama, jog „jis elgiasi su ja kaip su prostitute“. Tik po to, kai Napoleonas leido suprasti, jog jis palankiau žiūrės į Lenkijos padėtį, jei Marija bus jo meilužė, ji pasidavė jo bandymams suartėti.

Napoleonas Bonapartas
Vida Press
Kai Marija ėmė lauktis jo kūdikio, Napoleonas, kaip teigiama, buvo apimtas ekstazės. Jo žmona Džozefina nepagimdė jam vaikų, ir Marijos nėštumas įrodė, kad tai buvo ne dėl Napoleono kaltės. Jis išsiskyrė su pomenopauzine Džozefina, kad vestų Mariją Luizą, Austrijos imperatoriaus dukterį. Netrukus po to vėl monogamišku tapęs Napoleonas nutraukė savo romaną su Marija.

Galiausiai Marija turbūt ėmė jausti kažkokius šiltus jausmus Napoleonui, nes, kai jis buvo ištremtas į Šv. Elenos salą, ji panoro prie jo prisijungti. Deja, Napoleono generolai atmetė jos prašymą. Marija išsiskyrė su grafu Valevskiu ir susituokė su vienu iš Napoleono generolų, bet netrukus po to, kai pagimdė jam sūnų, mirė nuo inkstų ligos. Jai buvo tik 31 m. Jos kūnas buvo pargabentas į Lenkiją, bet jos širdis yra palaidota žymiose Per Lašezo kapinėse Paryžiuje.

2. Madam Pompadur

Madam Pompadur gimė 1721 m. kaip Žana Antuanetė Puason. Kai jai buvo 9 m., motina nuvedė ją pas būrėją, kuri pasakė, kad vieną dieną Žana Antuanetė valdys karaliaus širdį. Įsitikinusi, kad dukrai lemta tapti didžia, Žanos Antuanetės motina pasirūpino, jog ji gautų geriausią išsilavinimą, įskaitant ir Paryžiaus operos žvaigždės dainavimo pamokas.

Ir tiesa - per kaukių balių neseniai našliu tapęs karalius Liudvikas XV iki ausų įsimylėjo Žaną Antuanetę. Jis apgyvendino ją Versalyje, virš jo buto esančiame bute, kur slapti laiptai leido jam niekieno nepastebėtam pas ją lankytis. Ten ji sukaupė milžinišką biblioteką, susidraugavo su menininkais ir rašytojais, įskaitant Volterą, Monteskjė ir Didro.

Madam Pompadur
Vida Press
Nors vos po 5 metų Žana Antuanetė jau nebebuvo Liudviko meilužė, ji liko dvare kaip jo draugė ir sąvadautoja, apklausdavo jaunas merginas ir supažindindavo jį su tomis, kurios būdavo pripažintos tinkamomis. Ji rimtai įsitraukė į politiką ir buvo kaltinama dėl pragaištingo Prancūzijos įsitraukimo į Septynerių metų karą. Vis dėlto karalius liko jai ištikimas, kol, būdama 46 m., ji mirė nuo plaučių ligos. Madam Pompadur yra geriau žinoma kaip suteikusi įkvėpimą jos vardu pavadintai į viršų sušiauštų plaukų šukuosenai, populiariai tarp 6 deš. rokerių, ir iš ją įkūnijusio televizijos serialo „Daktaras Kas“ („Doctor Who“) 2006 m. serijoje „Mergina židinyje“ („The Girl in the Fireplace”).

1. Lillie Langtry

Lillie Langtry buvo XIX a. aktorė, kurios reklamuojamų grožio produktų, tokių kaip „Pear Soap“, pardavimai buvo neabejotinai garantuoti. Būdama tokių dailininkų, kaip Johns Everettas Millais, mūza, ji greitai tapo milijonierių ir karališkųjų asmenų meiluže, įskaitant net ir vedusį Velso princą, t.y., būsimą karalių Edvardą VII. „Bertie“ buvo taip pametęs galvą dėl Lillie, kad net supažindino ją su savo motina karaliene Viktorija, bet nutraukė santykius po to, kai Lillie per pobūdį užmetė jam už sprando ledo ir nesutiko atsiprašyti.

Vida Press
Kai Lillie ėmė lauktis kūdikio, kaip buvo kalbama, nuo Bertie pusbrolio Batenbergo princo Liudviko, aukštuomenė atstūmė ją. Oskaras Vaildas, kuris sukūrė „Ledi Vindermir vėduoklę“ kaip odę Lillie, pasiūlė jai imtis aktorystės. Ji pernakt sulaukė pasisekimo, pelnydama šlovę tiek namuose, tiek JAV, kur „teisėjas“ Roy Beanas, matęs tik jos nuotrauką, pakeitė savo Teksaso miesto pavadinimą į Langtry.

Vida Press
Po virtinės milijonierių vaikinų Lillie ištekėjo už 19 metų jaunesnio vyro ir „išėjo į pensiją“. Persikėlusi į Monaką parašė bestseleriu tapusią autobiografiją ir tapo pirmąja moterimi Monte Karle, kuri išlošė didįjį prizinį fondą. Mirė būdama 76 m., netrukus po to, kai persirgo bronchitu. Ji palaidota Šv. Ksavero kapinėse, Džersio saloje.

****
Atsakykite į klausimus, ir vienam jūsų (išrinktam burtų keliu) padovanosime pusmečio žurnalo „Moteris“ prenumeratą!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis