Juvelyrė: per 7 metus dar neteko daryti sužadėtuvių žiedo Valentino dienai

„Valentino diena – geriausia sužadėtuvėms”, – trimituoja prekybininkai. Televizijos rengia viešą piršlybų šou eteryje, o Kauno verslininkai sykį net kvietė į masines sužadėtuves. Lietuva dar nepamiršo, kaip Valentino dieną Rūtos Ščiogolevaitės rankos paprašė Deivydas Meškauskas, Natalijai Bunkei pirmasis vyras sužadėtuvių žiedelį taip pat padovanojo įsimylėjėlių dieną. Tik gal ne šiaip sau abi šios meilės istorijos nesibaigė laimingai?

Nepaisant visų marketingistų pastangų šv. Valentino dieną susieti su sužadėtuvėmis, didžioji dauguma įsimylėjėlių šiam triukui atsparūs. Visiškai netinkama piršlyboms šią dieną vadina ir autorinius sužadėtuvių žiedus gaminanti juvelyrė Viktorija Orkinė.

Viktorija atliko apklausą ir sužinojo, kada vyrai linkę pirštis
V2O nuotr.
Sužadėtuvėms progos nereikalingos

„Per septynerius darbo metus užsakymo sužadėtuvėms prieš Valentino dieną nesu turėjusi”, - sako prekinio ženklo V2O įkūrėja ir pabrėžia, kad tikrai nebūtina pirštis vien dėl to, kad nesugalvojate, kuo dar nustebinti mylimąją vasario 14-ąją.

Metų pradžioje socialiniuose tinkluose juvelyrė atliko apklausą, kuri parodė, kad nei šv. Valentino diena, nei kitos šventės sužadėtuvėms įtakos nedaro. Absoliučiai daugumai (87 proc.) įsimylėjėlių sužadėtuvių laikas nėra svarbus, o tarp tų, kuriems jis svarbus, pirmavo vasara (7 proc.). Šiltuoju metu įvyko 35 proc. sužadėtuvių, nors daugiausiai apklaustųjų susižadėjo „kitu laiku” (53 proc.).

V2O nuotr.
Respondentų nuomone, meilei ir sužadėtuvėms progos nereikalingos, tad pririšti sužadėtuves prie kitų švenčių nereikėtų. Dauguma apklaustųjų merginų ir moterų labiausiai vertina nuoširdų ir apgalvotą pasiruošimą piršlyboms bei veiksmo netikėtumą, o tradicinės šventės – pernelyg nuspėjama ir banalu.

V. Orkinė pastebi, kad sužadėtuvių laiką vyrai dažniausiai renkasi labai individualiai.

„Paprastai tai būna tik jiems svarbus laikas – pažinties diena ar kita jiems vieniems žinoma data, kartais paprašo sukurti žiedelį planuodami kokią nors kelionę ar kitą įvykį, kurio metu ketina pasipiršti”, - sako ji. Tačiau dažniausiai, anot juvelyrės, sužadėtuvių žiedą vyrai užsako tuomet, kai pajunta, kad jau atėjo laikas paprašyti mylimosios rankos.


„Tada jau jokios datos neberūpi – žiedą vyrai nori turėti kuo greičiau, o vos tik atsiėmę, keliauja pirštis, nes labai nekantrauja arba tiesiog nemoka slėptis”, - juokiasi V.Orkinė ir priduria, kad netikėtos piršlybos žavios ir tuo, kad taip sukuriama dar viena šventė metuose.

Atsakingai ruošeisi? Mergina tai įvertins

Žinoma, jei abipusiai jausmai tikri, žiedo kaina, kokybė ar išskirtinumas teigiamo atsakymo šansų gal ir nepadidins. Tačiau specialiai pagal merginos pomėgius ir stilių pagamintas kūrinys tikrai parodys ne tik išskirtinį dėmesį, bet ir tai, kokie rimti vaikino ketinimai – vadinasi, jis jau seniai planavo piršlybas, ruošėsi ir sugebėjo išlaikyti paslaptį.

V2O nuotr.
„Į specialiai tai vienintelei kuriamą žiedą sudedama begalė vaikino jausmų ir minčių. Kartais su užsakovu kalbamės labai ilgai. Mano pareiga – užduoti tinkamus klausimus, kad įsivaizduočiau mylimąją, jos skonį, pomėgius, jų tarpusavio santykius. O dėmesys patinka visoms moterims”, - šypsosi V.Orkinė. Anot jos, žiedas nebūtinai turi būti labai brangus pinigine išraiška, kad būtų brangus tai, kuriai bus padovanotas.

Daugiau nei pusei (57 proc.) apklaustų vyrų ir moterų svarbu, koks žiedas dovanojamas sužadėtuvių metu: 32 proc. mano, kad tinkamiausias – autorinis, pagal individualų užsakymą pagamintas žiedas, 26 proc. rinktųsi žiedą su su deimantu, 6 proc. – su rubinu ar safyru.

„Pastebiu, kad vis daugiau investuojama į žiedą puošiantį akmenį – vyrai vertina ne tik brilianto karatų skaičių, bet ir domisi kokybinėmis akmens savybėmis – spalva, švarumu, akmens išpjovimo niuansais. Vis dažniau sužadėtuvėms vietoje deimanto renkamasi ir kitus brangakmenis – rubiną ar safyrą. Tai naujovė, atėjusi iš karališkųjų tradicijų”, - aiškina V.Orkinė.

V2O nuotr.
Kokias dovanas įteikti renkasi įsimylėjėliai meilės dieną?

„Sąsagos - viena dažniausiai užsakomų dovanų vasario 14-ajai. Ypač mėgstamos vardinės, su mylimojo inicialais, taip pat esu kūrusi futbolo kamuolį bei motociklą vaizduojančias, šachmatų lentą primenančias sąsagas. Įsimintinas užsakymas – sidabrinis raktų pakabukas su aplink pasaulį riedančiu motociklu. Puikiai tiktų ir inicialais puoštas vizitinių kortelių dėklas”, - pataria Viktorija.

V2O nuotr.
Pasak jos, vyrai prieš šv. Valentino dieną dažniausiai stengiasi išpldyti kokią nors merginos svajonę – užsako papuošalą, kurio ji užsiminė norėjusi. Dovanėles merginoms vaikinai taip pat mėgsta išgraviruoti. Juvelyrė juokiasi, kad kurdami tekstus ant papuošalų vaikinai būna labai išradingi.
V2O nuotr.

****

Atsakykite į klausimus, ir vienam jūsų (išrinktam burtų keliu) padovanosime pusmečio žurnalo „Moteris“ prenumeratą!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis