Slapta Hitlerio mylimoji Eva Braun - kvaila blondinė ar šaltakraujė moteris

Jis buvo vienas žiauriausių žmonių istorijoje, pasmerkęs pražūčiai milijonus. Ji 23 metais jaunesnė ir, pasak Adolfo Hitlerio, lojali kaip šuo – penkiolika metų meilužė ir vieną parą žmona. Kokia buvo Eva Braun – kvaila blondinė ar šaltakraujė moteris, tokia pat kaip jos mylimas diktatorius? Istorikai nesutaria iki šiol.

Bandė žudytis kelis kartus

Eva Braun gimė Miunchene likus dviem metams iki Pirmojo Pasaulinio karo mokytojo ir siuvėjos šeimoje. Būdama septyniolikos įsidarbino Adolfo Hitlerio asmeninio fotografo studijoje asistente. Čia ir susipažino su juo. Būsimas diktatorius jai buvo pristatytas Ponu Vilku. Šiuo slapyvardžiu į Hitlerį kreipdavosi jo artimiausi bendražygiai, o vėliau ir Eva.

Savaitės populiariausi straipsniai:
- Vėlyva motinystė: kaip nėštumas veikia moters sveikatą
- D. Kazlauskas: vos ją išvydęs, žinojau, kad vesiu
- Sparčiai populiarėjanti nuoga joga - ne tik sportas (VIDEO)

Mergina savo dienoraštyje rašė, kad Adolfas pasirodė „inteligentiškas vyriškis, juokingais ūseliais virš lūpos ir didele vilnone skrybėle“. Jam Eva, pasak fotografo, pasirodė „mielas, lengvabūdiškas padarėlis“, tačiau nė vienu kūno judesiu ar mimika neišsidavė, kad ja domisi.

Eva Braun su Hitleriu suartėjo po poros metų – nusižudžius jo dukterėčiai Geli Raubal. Manoma, kad Geli buvo priversta tapti Hitlerio meiluže – amžininkai prisiminimuose rašė, kad jis buvo ja tarsi apsėstas. Mergina ilgai neištvėrė – 1931 metais nusišovė diktatoriaus ginklu jų bendrame bute.

Eva Braun
Eva Braun
Vida Press

Eva siekdama Hitlerio dėmesio taip pat bandė žudytis. Net du kartus. Pirmą kartą 1932 metais tėvo pistoletu šovė sau į krūtinę. Po šio įvykio Hitleris tapo gerokai dėmesingesnis merginai ir po kelių mėnesių jie tapo meilužiais.

Dar po trejų metų Eva išgėrė saują migdomųjų, nes diktatorius pradėjo skirti vis mažiau laiko. Istorikai spėja, kad moteris buvo išties svarbi Hitleriui, nes po šio įvykio jis nupirko jai butą Miunchene, o dar po metų perkėlė gyventi į savo kalnų vilą Berghofe. 1938 metais diktatorius įtraukė moterį į savo testamentą. Po Hitlerio mirties Evai kasmet turėjo būti mokama renta.

Likimo ironija – sovietų armijai braunantis vis gilyn į Berlyną, Eva savo gyvenimą baigė savižudybe. Bunkeryje 33 metų moteris išgėrė cianido kapsulę, o Hitleris po kelių minučių nusišovė. Dieną prieš tai – 1945 balandžio 29 – diktatorius už ištikimybę vedė savo ilgametę meilužę. Vėliau rastame Evos Braun dienoraštyje istorikai rado įrašą, darytą kelios dienos iki poros mirties: „Galas jau visai čia pat, tačiau aš nebijau – man tai ne pirmas kartas“.

Eva Braun su Hitleriu
Eva Braun su Hitleriu
Vida Press

Lovoje su Hitleriu

Hitleris buvo pareiškęs, kad jis neves jokios moters. Neva vienintelė jam tinkama nuotaka yra Vokietija. Eva visuomet buvo pristatoma kaip viešnia, kuri gyvena jo namuose. Tačiau net artimiausiame rate buvo vaizduojama, kad tarp jų nėra jokių kūniškų santykių.

Tai vėliau paskatino įvairias spekuliacijas apie Adolfo Hitlerio seksualinę orientaciją ir pomėgius. Tačiau dažniausiai kalbas skleisdavo jo nemėgę žmones. Pavyzdžiui, kad diktatorius gėjus ir jaunystėje santykiaudavo su vyrais, teigė buvęs Pirmojo pasaulinio karo draugas, miręs nacių koncentracijos stovykloje. Arba, kad Hitleris turėjo tik vieną sėklidę buvo itin gajus mitas tarp sovietų.

Tačiau buvęs Hitlerio vilos Berghofe ūkvedys savo prisiminimuose rašė, kad Eva ir diktatorius gyveno kaip vyras ir žmona. Jie turėjo atskirus miegamuosius ir atskirus vonios kambarius, kurie buvo sujungti durimis. Pro jas galėjai patekti iš vieno miegamojo į kitą. Vakarus, ūkvedžio liudijimu, jie leisdavo kartu darbo kambaryje. Eva vilkėdavo šilko chalatą ir gerdavo vyną, o diktatorius - arbatą. Kartą ūkvedys juos net užklupo apsikabinusius.

Eva Braun su Hitleriu
Eva Braun su Hitleriu
Vida Press

Vilos ekonomė taip pat yra paliudijusi, kad jai tekę iš gydytojo parnešti nėštumą kontroliuojančių priemonių Evai, o Hitlerio gydytojo užrašuose yra įrašų apie vaistus diktatoriaus potencijai stiprinti. Be to, Evos Braun draugė rašė, kad kartą Hitlerio mylimoji pamatė laikraštyje nuotrauką, kurioje Britanijos ministras pirmininkas sėdėjo ant sofos fiurerio apartamentuose. Jos veidą nutvieskė šypsena ir išsprūdo replika: "O kad jis žinotų šios sofos istoriją."

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis