Balandžio mėnesio „Moters“ dėmesio centre – vyrai

Vyrai Lietuvoje pamažu tampa nykstančia rūšimi: jų kur kas daugiau nei moterų emigruoja, prasigeria, vartoja narkotikus, neturi darbo, patiria smurtą viešumoje, net 7 kartus daugiau nei moterų nusižudo ir gyvena net 11 metų trumpiau... Analizuojame, domimės, ar lengva būti vyru ir kokį jį norime matyti mes, moterys.

*„Moterys juokauja, kad tikri vyrai – nykstanti rūšis, bet jų yra! Kaip tik tokiam dabar ir priklauso mano širdis“, – tvirtina vokalistė Vilija Pilibaitytė-Mia. Kartu atlikėja pripažįsta, kad svarbiausias žmogus jos gyvenime yra sūnus: „Tai – viskas, ką turiu, ir viskas, ko galiu netekti.“ („Sūnus – visas mano gyvenimas“, Virginija Majorovienė)

„Nereikia bijoti suklysti. Vienintelis teisėjas esi tik pats sau. Jei neišmoksti pamokos, esi blogas mokinys“, – teigia Vilija Pilibaitytė-Mia.
Žurnalas "Moteris"

* Lyčių teisių lyginimo lenktynes paskutiniu metu laimi moterys – galbūt dėl to, kad jų balsas garsesnis. Stipriosios lyties atstovai jaučiasi sutrikę: iš vienų pozicijų genami, o į kitas vis dar nepriimami, iš jų reikalaujama daugiau laiko skirti šeimai ir kartu jie vis dar vertinami pagal užimamas pareigas ir uždirbamus pinigus... („Ar lengva būti vyru?“, Virginija Rimkuvienė)

* Kuo pora sąžiningiau dalijasi buities darbus, tuo rečiau mylisi. Kas išpūtė aistrą iš šiuolaikinių porų lovų? („Daugiau lygybės, mažiau sekso“, Natasha Kler)

* XXI a. vyrai prabangius automobilius keičia į dviračius, vietoje odinio portfelio renkasi kuprinę, elegantišką avalynę maino į patogius bėgimo batelius ir... dėvi klasikinį kostiumą. („Modernaus vyro uniforma“, Deimantė Bulbenkaitė)

Šiais laikais vyriškas kostiumas karaliauja ir ant podiumo, ir gatvėje.
Žurnalas "Moteris"

* Ar paryžiečių vyrų elegancija ir galantiškumas yra mitas? Sužinokite iš pačių prancūzų jų stiliaus paslaptis, įvaizdžio formavimo būdus, nuomonę apie šiandienos moteris. („Stilingas prancūzas: truputį apšepęs, išsiblaškęs ir elegantiškas“, Neria Lejay)

Vyrų madą patys prancūzai apibūdina taip: santūrios tamsios spalvos, elegantiškas – ne griežtas – stilius, rūpestingai apgalvotos detalės. Kita svarbi ypatybė – individualumas, atspindintis meną gyventi.
Žurnalas "Moteris"
* Trijų romanų autorė žurnalistė Audronė Urbonaitė vyrų nustojo bijoti tada, kai ėmė atjausti. („Žmona – ne mano pašaukimas, tikrai“)
„Pranašesnis gali būti tik protas. Lytis – niekada.(...) Rašymas ir santuoka yra karas. Pralaimi visi“, – sako Audronė Urbonaitė.
Žurnalas "Moteris"

* Vyrai moterų akimis. Vestuvių planuotoja Viktorija Prokofjeva: „Nemanau, kad vyrai tapo silpnesni, – jie galbūt labiau atsipalaidavę nei anksčiau.“ Režisierė Yana Ross: „Yra stiprių moterų ir stiprių vyrų, bet tiek jie, tiek jos gali turėti silpnybių.“ Dailininkė Nomeda Marčėnaitė: „Nenorėčiau po kokių penkių reinkarnacijų atgimti vyru, nes tada būtent jų teisės bus pažeidinėjamos (juokiasi).“ („Geriausias mano draugas“, Jolanta Vazbutaitė)

* Valensijoje gyvenančiai choreografei, dailininkei, renginių organizatorei, režisierei Rimai Paukštei teko patirti skaudžią pirmojo sutuoktinio išdavystę – jis išėjo pas kitą, o šeimos santaupas iš vienuolika metų drauge kurto verslo „pradangino“. Apvogta, likusi su dviem mažais pametinukais ir skolomis, į gyvenimą Rima kabinosi oraus žmogaus pastangomis, o lemties numatytas susitikimas iš esmės pakeitė jos gyvenimą. „Už sėkmingai besisukančių vyrų visada stovi fantastiškos moterys“, – sako R. Paukštė. („Moteris nulipdo vyrą“, Virginija Majorovienė)

* Buriuotojas, verslo konsultantas Paulius Kovas nei jūroje, nei sausumoje nemėgsta
štilio. („Adrenalino fanatikas“, Virginija Majorovienė)

„Yra tokia grupė žmonių – adrenalino fanatikai. Jie staiga išsprūsta iš namų, iš susikurtos komforto zonos, meta iššūkį savo baimėms, puola į patį viesulo epicentrą, tarsi nuolat siektų sukurti save iš naujo“, – sako Paulius Kovas.
Žurnalas "Moteris"

* Kai viskio žinovas Gintautas Dinda savo įmonę pavadino „Duoklė angelams“, bičiuliai šaipėsi: „Tai kam nuo šiol mokėsi duoklę?“ (angelų dalimi apibūdinama brandinimo metu išgaruojanti viskio dalis). Pats Gintautas juokauja, kad jam „duoklę“ turėtų mokėti Didžioji Britanija už škotiško viskio propagavimą Lietuvoje. („Draugaujantis su angelais“, Jūratė Sprindžiūnaitė)

* Parfumerijos namų „Jeans-Charles Brosseau“ vadovo sūnus Benoît Brosseau – apie Lietuvą, lietuvių ir prancūzių skirtumus bei panašumus, eleganciją, stilių, kvepalus. („Svarbiausias aksesuaras – kvepalai“, Asta Lipštaitė)

* Christopherio Bailey vardo prekių ženklo nėra, bet XXI a. pradžios madą jis padarė neįsivaizduojamą be „Burberry“ langelių. („Vedantis pirmyn“, Deimantė Bulbenkaitė)

* Įkurti Žaislų muziejų dr. Povilą Blaževičių paskatino aistra archeologijai. Vilniuje esantį nenuobodų edukacinį muziejų jau pamėgę ir mažieji, ir jų tėvai. („Jo žaislai“, Virginija Majorovienė)

„Su žmona susėdę nusprendėme įkurti tokį muziejų, kuriame mažiesiems nebūtų nuobodu“, – tvirtina Povilas Blaževičius.
Žurnalas "Moteris"

* Eseistas Tomas Kiauka, pasiremdamas filosofo Ludwigo Feuerbacho mintimi: „Žmogus yra tai, ką valgo“, gilinasi į valgymo reikalus. („Mišrainės metafizika“)

* Viešnagė verslininko Donato Juškaus kūrybinėse dirbtuvėse. („Visko po truputį“, nuotraukos – Annos Stanevičienės, tekstas – Jolantos Vaitiekūnienės)

„Čia viskas įrengta paprastai ir taip, kad būtų kuo patogiau dirbti, ilsėtis“, – sako dailės galerijos „Juškus gallery“ vadovas verslininkas Donatas Juškus.
Žurnalas "Moteris"

* Svečiuose pas vieną įtakingiausių šių laikų šefų italą Massimo Botturą. („Postmodernizmas Modenoje“, Aistė Misevičiūtė)

* Vyrai mėgsta stebinti moteris, pavyzdžiui, pačių pagamintais skaniais, neragautais patiekalais. Jų sąrašą siūlome papildyti keliais nesudėtingais valgiais. („Ką mėgsta jie?“, Giedrė Barauskienė)

Vyrams į savo receptų knygas siūlome įsirašyti gardžios anties, prancūziško kepsnio, pyrago, pomidorų ir varškės salotų receptus.
Žurnalas "Moteris"

Dar žurnale

* Paolą Di Nicolą teisė paviliojo, kai jos gimtojoje Italijoje ėmė siautėti teroristų grupuotės. Moteris vargiai įsivaizdavo, kad tapusi teisėja turės kovoti ne su terorizmu ir mafija, o su archajišku požiūriu, kad dailiosios lyties vieta – namie, o ne teismo salėje. („Kietas riešutėlis su aukštakulniais“, Eglė Digrytė)

* Nerimtai – su grupės „Liūdni slibinai“ nariais Aiste Lasyte, Vaidu Kublinsku, Dominyku Vaitiekūnu. Aistė: „Manau, kiekviena moteris nori, kad jai pasipirštų, bet nebūtinai nori ištekėti.“ Vaidas: „Mūsų asmeniniai gyvenimai yra paslaptis, nes iš tkrųjų dar neturime ko slėpti.“ Dominykas: „Man būna liūdna dėl daugelio dalykų. Tik nežinau, ar verta tuos dalykus viešinti.“ („Esame anarchistai“, Virginija Majorovienė)

* Fotomenininkas Gediminas Gražys pakvietė žinomas Lietuvos aktores prisimatuoti juvelyrės Dalios Varnaitės papuošalus ir pažvelgti į fotoaparatą. Siūlome interviu su menininku ir darbus iš jo fotoportretų ciklo „Moteris juveLYRIKOJE“. („Žvilgsnis į juvelyriką“, Jolanta Vazbutaitė)

* Buvusi manekenė estė Inga Savits-Hanon, paskatinta dizainerio Alexis Mabille'o, ėmė kurti avalynę, jos vardinių batų linija vadinasi „Inga“. („Šilta draugystė“, Neria Lejay)

* Susipažinkite su šio sezono mados favoritais – moterišku smokingu („Su smokingu“, Greta Vitkauskaitė), suknele-marškiniais („Žaidžiame klases“, nuotraukos – Agnės Gintalaitės, stilius – Justės Kubilinskaitės), gėlių ornamentais. („Gėlių druska“, nuotraukos ir stilius – Agnės Gintalaitės)

Tvarkingas užsegimas, baltos apykaklės ir rankogaliai, giežtas siluetas ir švelnus minimalizmas... Marškiniai varijuoja nuo mokyklos laikus primenančių palaidinių iki į sukneles panašių kelius siekiančių tunikų.
Žurnalas "Moteris"

* Reportažas iš naujo mados namų „Salvatore Ferragamo“ aromato „Signorina Eleganza“ pristatymo Florencijoje. („Tikroji elegancija“, Gražina Michnevičiūtė)

* Victoria Beckham, Jennifer Aniston, Gwyneth Paltrow, Kirsten Dunst laikosi šarminės dietos. Kas tai yra? Ar tikrai sutrikusi šarmų ir rūgščių pusiausvyra gadina ir žmogaus būdą, ir sveikatą? („Daugiau šarmo!“, Virginija Rimkuvienė)

Šiuolaikinių žmonių organizme šarmų yra mažai, o rūgščių – per daug.
Žurnalas "Moteris"

* Paryžius nepaliauja žavėti... Nusikelkite į svaiginamą Marė kvartalą ir ypatingą knygyną – „Shakespeare and Company“. („Madingiausias Paryžiaus kvartalas“, Aneta Anra)

Marė kvartale esanti prašmatnių rūmų supama Vogėzų aikštė nuteikia svajoti ir nukelia į kardinolo A. J. de Richelieu bei muškietininko d'Artagnano laikus.
Žurnalas "Moteris"

* Margaspalvė Izraelio kultūrų ir religijų mozaika. („Maldų ir žaidimų“, Ana Treščina)

Malonaus skaitymo!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis