Savaitės populiariausi straipsniai:
- Astrologė Rita: prasideda Jaunatis - kaip elgtis? Pranašystės 2014-iems metams
- Ginekologijos skyriuje išgyvento košmaro nepamiršiu visą gyvenimą
- Neįprasti didžių istorinių asmenybių seksualiniai polinkiai
10. Violette Szabo
Esate kada nors žaidę žaidimą Velvet Assasin? Jei taip, tai turbūt prisimenate II pasaulinio karo specialiųjų operacijų agentę Violette Szabo. Taigi, šis žaidimas paremtas jos gyvenimo istorija.



9. Josephine Baker
Prancūzų numylėta atlikėja Josephine Baker buvo nuostabi dainininkė ir šokėja iš Sent Luiso. Tiesą sakant, ji buvo tokia visų mėgstama ir šlovinama, kad apakę naciai iš meilės jai net nebandė patikrinti jos natų sąsiuvinio per II pasaulinį karą, nors ten, sunkiai įmatomu rašalu, buvo parašyta nemažai Prancūzijos pasipriešinimo paslapčių ir naudingos informacijos.

8. Stephanie von Hohenlohe
Stefani von Hohenlohe sugebėdavo prasiskinti sau kelią į aukštuomenę visur, kur tik eidavo. Viskas prasidėjo nuo romano su Austrijos karališkosios šeimos atstovu, nuo kurio ji susilaukė kūdikio. Vėliau ji tapo nežymaus vokiečių didiko žmona ir dar ilgą laiką po nutrūkusių santykių galėjo save vadinti princese.

7. Noor Inayat Khan
Ši šnipė buvo žinoma dar ir kodiniu vardu – Madeleine. Rusų tautybės gražuolė turėjo ir indiško, ir amerikietiško kraujo. Ji tarnavo kaip radijo operatorė Prancūzijos pasipriešinimo metu per antrąjį pasaulinį karą. Kai buvo mažas vaikas, kartu su tėvais išsikraustė į Londoną, o dar vėliau - į Prancūziją. Mokėsi Sorbonos mieste, kur pradėjo rašyti knygas vaikams bei vesti laidas per Prancūzijos radiją. Karo pradžioje ji grįžo į Angliją, kur įstojo į Moteriškųjų oro pajėgų centrą, o vėliau - į Specialiųjų operacijų padalinį, kur geros prancūzų kalbos žinios leido jai tapti puikia šnipe.

6. Belle Boyd
Per Pilietinį karą būti viešbučių valdytoja vidurio Virdžinijoje turėjo savo privalumų ir Belle Boyd, dar žinoma kaip ,,Atsitraukimo Kleopatra“ (ang. ,,Cleopatra of the Secession“), puikiai tai žinojo. Kai dar buvo visai jauna, ji pradėjo aktyviai dirbti, kad galėtų apginti Pietinę pakrantę.

5. Elizabeth Van Lew
Štai kitoje barikadų pusėje, tame pačiame Virdžinijos mieste, turime Elizabeth Van Lew. Ji lankė Kvakerio (ang. Quaker) vidurinę mokyklą ir tapo aktyvi šalininkė. Ji reikalavo, kad jos šeima paleistų visus vergus, o kai prasidėjo pilietinis karas, rado dar vieną išeitį, kaip pasiekti savo tikslą: įkūrė šnipų grupuotę, kuri Ričmonde ir kituose miestuose ieškojo naudingos informacijos ir padėjo Jungtinių Pajėgų kariams, įkalintiems Konfederatų kalėjimuose, atnešdami jiems maisto ir kitų reikalingų dalykų. Elizabeth taip pat aptiko daug svarbios informacijos apie Šiaurinę pakrantę, tad galėjo perduoti ją savo palaikomai pusei.

4. Virginia Hall
Virginija Hall mokėsi Harvardo ir Kolumbijos universitetuose, tačiau nuo seno labai norėjo pakliūti į Užsienio ministeriją – atrodė, kad ši svajonė tik ir liks svajone, nes V. Hall sugebėjo pati peršauti sau koją medžioklės metu. Peršauta koja turėjo būti dalinai amputuota.
Vis dėlto jos negalia jai nesutrukdė įstoti į Britanijos specialiųjų agentų draugiją, o vėliau ir į JAV Strateginę Ministeriją.

3. Krystyna Skarbek
Po to, kai naciai įsiveržė į jos gimtąją Lenkiją, Krystyna Skarbek pradėjo savanoriauti Britų specialiųjų operacijų tarnyboje. Labai greitai jai priskyrė naują vardą – Christine Granville. Ji buvo puiki slidininkė, todėl galėjo lengvai slidinėti kalnais tarp Lenkijos ir Vengrijos bei taip perduoti reikalingą informaciją. Ji sugebėjo pabėgti nuo savo pagrobėjų apsimesdama ligone, o vėliau, apsimetusi įtakingo priešininkų karininko dukterėčia, netgi sugebėjo savo komandos narį išlaisvinti iš kalėjimo. Ji taip pat galėjo būti pirmoji Džeimso Bondo mergina, nes „Bondo“ knygos autorius Ian Fleming galėjo būti įkvėptas būtent jos, kuomet parašė savo pirmąją istoriją apie slaptąjį agentą ir jo merginas. Kai išėjo iš specialiųjų pareigų tarnybos, Krystyna dirbo kruiziniame laive, tačiau 1952 metais ji buvo nužudyta savo bendradarbio.
2. Nancy Wake
Nancy Wake gimė Naujojoje Zelandijoje, užaugo Australijoje ir tuomet, būdama paauglė, išvyko į Niujorką, o vėliau patraukė į Europą, kur dirbo kaip pranešėja spaudai. Naudodamasi savo žurnalistės statusu, ji galėjo persiųsti daug naudingos informacijos Prancūzijos pasipriešinimo judėjimui.

1. Mata Hari
Ar dažnai šnipo istorija yra tokia žadinanti jausmus, kad jos pavadinimas tampa simboliu? Žinoma, kalbame apie Džeimsą Bondą. Tačiau tai tik personažas, o štai Mata Hari yra tikra. Ji gimė Nyderlanduose su ne tokiu dramatišku vardu – Margaretha Geertruida Zelle. Ji atsiliepė į skelbimą laikraštyje, kuriame pagyvenęs vyrukas ieškojo žmonos. Taip ji atsidūrė Indonezijoje. Nelaiminga santuoka ir susižavėjimas vietine kultūra privertė ją pakeisti vardą į Mata Hari. Kuomet ji grįžo į Europą, Hari tapo sensacija Paryžiuje, kur jos egzotiški šokiai vienus džiugino, o kitiems kėlė neapykantą.
