S. Repčenkienė: esu išgelbėjusi ne vienos draugės santuoką

Negalima nesistebėti šia žavia, visada pasitempusia ir besišypsančia moterimi – tikras elegancijos pavyzdys. Gal ponia Sabina turi kažkokių paslapčių?

Savaitės populiariausi straipsniai:
- Beata Tiškevič: kaip būtų lengva, jei būčiau gimusi vyru...
- Gimimo data gali lemti gebėjimą mylėti ir seksualinį temperamentą
- 5 šio sezono vestuvinių suknelių tendencijos (FOTO)

Kokia jūsų energijos paslaptis?

Nežinau, gal tai, kad esu nepataisoma optimistė. Net kai mirtinai nesiseka, tiek sau, tiek kitiems kartoju, kad einasi puikiai. Atsibundu ryte ir jau nuteikiu save gerai dienai.

Jei jau man blogai, žinoma, pasiguodžiu artimai draugei (jokiu būdu ne mamai, ne vaikams). Tačiau tai darau taip aptakiai, kad kitiems atrodo, jog gyvenu be jokių rūpesčių. Žinoma, būna, kad staiga jėgos apleidžia, bet tada sakau sau: stop. Per gyvenimą jau išmokau, kad niekada neverta gadintis nuotaikos nei sau, nei kitiems. Tai stengiuosi perduoti ir savo dukterims.

O jei kas nors gyvenime nutinka, ir aš to pakeisti negaliu, tada kam nervintis? To ilgiau mokiausi – per saviįtaigas, meditacijas, bet išmokau. Juk niekam nepadeda nei ašaros, nei verkšlenimas. O kai pradedi nervintis dėl visko, nebegali mąstyti. Yra keli dalykai gyvenime, ko negali pakeisti - liga ir mirtis. O visa kita... Visada tikiu, kad vis tiek viskas bus gerai, viskas bus sudėliota, kaip reikia. Ir tikrai tikiu aukštesne jėga. O jei trūksta vidinės stiprybės, visada galima pasikalbėti su psichologu, dvasiniu vadovu, kunigu.

J.Markevičiaus nuotr.
Su dukterimis Violeta (kairėje) ir Ramune

Ar sportas Jums padeda gerai jaustis ir atrodyti?

Per gyvenimą – galiu drąsiai tai sakyti – išbandžiau visas sporto rūšis, kiek jų buvo, asmeninius trenerius – taip pat. Juokaudama sakau, kad norint pamėgti sportą, man reikia įsimylėti trenerį. O kadangi treneriams – dvidešimt metų, o aš - jau močiutė, na niekaip.

Bandžiau ir šokti, bet man nepatiko šokių mokytojų požiūris – jie mokina, o kad žmogui neišeina – jokio dėmesio.

Dabar lankausi mažame sporto salone. Per pusvalandį kūnas gerai išprakaituoja, taigi, oda valosi, lygėja, stangrėja, nyksta celiulitas. Nustebino tai, kad stiprėja visi kūno raumenys - rankų, pilvo, sėdmenų, kojų. Pagal rūbus matau - o ir vyras pagiria - kad lieknėju, ir proporcingai visose kūno srityse. Į sporto saloną paprastai einu po darbo, vakare, pasportuoju, pabendrauju su kitomis moterimis, ir tai būna labai puikus laikas sau.

Kalnuose su vyru Georgijumi, broliu Raimondu ir drauge Liudmila

O kaip su mityba – kokio režimo laikotės?

Turbūt nesumeluosiu: kiek buvo dietų, tiek jų ir esu išbandžiusi: ir salierų, ir kopūstų, ir grikių, ir įvairių sriubų... Turbūt lengviausia buvo laikytis grikių dietos – ji soti, tad nejauti bado ir ji tikrai veiksminga. Bet... prarandi gyvenimo džiaugsmą. Man labai patinka mėgautis maistu ir, manau, kad taip yra daugeliui. O dieta, jei ir duoda kokį rezultatą, grįžus prie įprasto gyvenimo būdo, sugrįžta ir kilogramai.

Šiuo metu esu atradusi arbatas. Jų geriu tikrai daug. Tarkime, net vakare grįžusi namo alkana, pirmiausia išgeriu puodelį du arbatos ir tik tada vakarieniauju. Patikėkite, arbatos man padeda ir gerai jaustis, ir kūno formas palaikyti. Vakarieniaudama stengiuosi valgyti mėsą su daržovėmis, bet jei vyras iškepa skanių bulvių, neatsisakau. Labai mėgstu ledus, ir vakare leidžiu sau jais pasimėgauti. Mėgstu padažus, niekada negalėčiau atsisakyti šviežių bandelių.

Vakarieniaujame su vyru visada apie 19-20 valandą. Mums labai patinka ilga vakarienė, kurių metu pasikalbame, pasipasakojame. Anksčiau būdavo vaikai, tai ir 2 valandas prie stalo užtrukdavome, kol prisibendraudavome.

Žodžiu, man patinka viskas, kas skanu, tačiau stengiuosi valgyti ne po daug. Mažesnės porcijos – štai kur mano paslaptis. Būtent tai man padeda išlaikyti ir energiją, ir kūno formas. Na gal turi įtakos ir tai, kad jau treji metai visiškai negeriu alkoholio. Man rekomendavo gydytojas. Ir, žinote, ką supratau – puikiai galima apsieiti be alkoholio, nes tiesiog norisi laikyti taurę. Į ją galima įpilti ir bealkoholinio šampano, vyno. Tikrai jaučiu teigiamą poveikį sveikatai: mano miegas tapo geresnis, ramesnis, gilesnis, esu mažiau dirgli. Paprastai manoma, kad gyvenant įtemptai ar pasinervinus, vakare reikėtų išgerti taurelę kažko stipresnio – neva atsipalaiduosi. Tai neteisingas požiūris. Išgėrus miegas bus tik neramesnis.

Esate grožio salono savininkė, tad pasilepinate procedūromis?

Ir jas būtina daryti. Nes nuo 20 metų oda ima mažiau gaminti kolageno. Pamenu, prieš kokius 20 metų, dukterys, matydamos, kaip rūpinuosi plaukais, oda, sakydavo, kad aš ir sulaukusi 60-ies noriu būti graži. Žinoma, kad reikia bet kokiame amžiuje rūpintis savimi. Ir tai reikia pradėti daryti kuo anksčiau.

Sabina su dukterimis Ramune ir Violte bei Ramunės anyta

Todėl kas savaitę atlieku veido masažą procedūrą ir naudoju gerus kremus. Veiksmingas yra ir viso kūno masažas - pasidarau liekninamąjį, modeliuojamajį, o kai jau nebeturiu jėgų, prašau atpalaiduojančio masažo, po kurio jaučiuosi lyg naujai gimusi.

Ir nesakau, kad nesilankysiu pas plastikos chirurgus - galbūt jau po kelerių metų ir prireiks.

Stebiuosi moterimis, kurios sako nieko nedarančios ir puikiai atrodančios – na, nebūna taip. Kita vertus, ar susimąstėte, kaip jūs atrodysite po 10 metų? Mane stebina moterys, kurios tikina nerandančios laiko pasirūpinti savimi. Jo niekada ir nebus. Tai – grynas atsikalbinėjimas. Jei jūs neišmoksite jo rasti dabar, nerasite ir neturėsite niekada - nei sulaukusios 40-ies, nei 60-ies.

Kartais girdžiu iš moterų: artėja renginys, reikia naujos suknelės. O aš sakau, kad ne suknelės, o pirmiausia veidą pasitvarkyti reikia. Kas iš brangios suknelės, jei moters veido oda nešvyti ir yra pavargusi ...

Jūsų su vyru santuoka – pavyzdinė. Pasidalinkite išmintimi, kaip šitiek laiko išbūti kartu ir vis neatsibosti?

Mes kartu - jau 40 metų. Esu išgelbėjusi nuo skyrybų ne vieną draugę. Klausdavau: norėjai ištekėti už jo? Norėjai, Dievas tau jį davė. Ar tas žmogus turi nors vieną gerą savybę, dėl kurios verta būti su juo? Jei neturi, vadinasi, tai buvo klaida, ne nuo Dievo. Reikia tiesiog pagalvoti, su kuo gali taikstytis, o su kuo – ne. Tarkime, aš negalėčiau taikstytis su perdėtu šykštumu, bet galiu susitaikyti su mano vyro pedantiškumu. Kai imi svarstyti, supranti, kad ir su tuo gali taikstytis, ir su anuo. Kai atidžiau pažiūri, ir tai yra menkniekis, ir anas. O kiek yra gerų dalykų... O jei nėra nė vienos svarios priežasties, tad ir neverta aukoti savo gyvenimo, gyventi dėl vaikų.

Kaip išlaikyti ryšį su vyru?

Reikia nuolat skirti jam dėmesio, nors kelias minutes. Labai svarbu vis pagirti – vyras turi jaustis vertinamas ir mylimas. Tegul ir kritiškai vertinate jo nuveiktą darbą, bet pagyrimas jam yra labai svarbus. Sukritikuoti lengva, tačiau vyras praras ūpą ir norą. Labai svarbu būti kantriai, išlaukti, nutylėti ir verčiau nueiti, nei viską išsakyti - paskui viskas nurimsta ir susiklosto. Juk kai pyksti, gali prikalbėti tiek, ko paskui ilgai ilgai gailėsies. Mano a.a. Tėvelis sakydavo: niekada nepulk vyro, jei jis padaro kažką negero. Jei moteris barsis, vyras užsisklęs. O kai nebara, tada jam pačiam širdy negera, jis pergyvena ir galiausiai ištaiso situaciją.

Kažkur skaičiau, kad pykdamasis su žmona vyras pasakė: Tu manai, kad šaukdama žemini mane? Ne, tu žemini tą save, kuri yra manyje.

Agnė Jagelavičiūtė, Sabina Repčenkienė ir Liudvika Meškauskienė
Agnė Jagelavičiūtė, Sabina Repčenkienė ir Liudvika Meškauskienė
LNK
Kokias moteris vyrai palieka?

Deja, visokias palieka. Reikia rasti individualų receptą. Moteris turi nors truputėlį paslapties pasilikti sau. Vyrams nebūtina žinoti, ką ji daro, kad būtų graži. Nereikia sukinėtis prieš veidrodį ir tartis su vyru, kad jau laikas dažyti plaukus. Ir jam nebūtina žinoti, kiek mokėjote už batus.

Vaikais vyro nesulaikysi – nesvarbu vienas ar trys auga. Jaunystėje neištikimą vyrą gi iškart paliktum, vėlesniame amžiuje jau nebe taip karščiuojiesi. Vyresni žmonės sako: jei sugebi, apsimesk, kad nieko nežinai. Neparodykite nerimo, pavydo ir, jei tik įmanoma, išsaugokite gerą nuotaiką, savigarbą, prižiūrėkite save, rūpinkitės. O čia, žiūrėk, jis ir nustos lakiojęs.

Mes dažniausiai pačios sugadiname vyrus savo elgesiu, savo bambėjimais, riksmais. Santuoka – kasdienis sunkus darbas. Ir tam reikia skirti laiko.

Ko palinkėtumėte moterims?

Bet kokioje situacijoje pirmiausia moteris privalo galvoti apie save, nes nuo jos savijautos priklauso viskas – šeima, vaikai, santykiai su vyru. Mylėkite save. Nesutinku, kai sako: pirmiausia – vaikai. Vaikams mama reikalinga sveika ir pailsėjusi, o ne irzli, nervinga, pavargusi. Raskite laiko sau!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis