Moteris, kurią sekė visa Prancūzija

Šios moters likimu kelis dešimtmečius nepaliaujamai domėjosi visi prancūzai. Ir visai ne todėl, kad ji gimė likus 14 metų iki pastatant Eifelio bokštą. Visai ne! Jeanne Calment tapo garsi, nes...

Savaitės populiariausi:
- Grikių – kefyro dieta ir minus 14 kilogramų per 2 savaites
- 9 kasdienių įpročių, kurie sendina
- Tinginių cepelinai
- Soda grožiui - ir dantims balinti, ir inkštirams šalinti

Pradėsime nuo pradžių. Esmė tame, kad prancūzams būdingas šioks toks šykštumas.

Prancūzijos nekilnojamo turto rinkoje egzistuoja toks terminas „viager“. Pagyvenę prancūzai parduoda savo butą už gerokai mažesnę nei rinkos kainą su sąlyga, kad jie iki savo gyvenimo galo gyvens tame bute, o buto pirkėjai jiems mokestį kasmėnesinį mokestį – tokį, kokio reikia pragyvenimui. Taigi, advokatas Andre-Francois Robinas nusipirko iš senutės Jeanne butą, kai jai buvo 90 metų. Sutarė dėl 2500 frankų (apie 1000 Lt) mokesčio per mėnesį.

P. Jeanne jaunystėje.
Vida Press
Istorijai patekus į spaudos puslapius, sandėrį susidomėjusi ėmė sekti visa tauta.

Ponas Robinas taip ir nepersikraustė į naująjį butą – mirė, sulaukęs 77 metų, spėjęs išmokėti poniai Jeanne daugiau nei 180 tūkst. dolerių, o tai buvo dukart daugiau nei rinkoje nustatyta to buto vertė. Kaip buvo numatyta sutartyje, įsipareigojimą mokėti kasmėnesinį mokestį perėmė advokato šeimos nariai. Krizės metu ponia Jeanne tapo tiesiog nacionaline heroje.

Jeanne Calment mirė 1997 m. rugsėjį, išgyvenusi 122 metus ir 164 dienas. Ji tapo seniausiu žmogumi pasaulyje, turėjusiu gimimo datą liudijančius dokumentus. Per visą savo gyvenimą ji nedirbo nė vienos dienos, leisdavo laiką tokiems malonumams kaip tenisas, plaukimas, dviračiai, riedučiai, grojimas pianinu ir operos lankymas. Sulaukusi 85-erių ji išmoko fechtuotis, o 100-metė dar važinėjosi dviračiu. Būdama 114-os nusifilmavo kino juostoje, papasakojusi apie savo susitikimą su Van Gogu, nutikusį prieš 100 metų. O 117-os ji metė rūkyti ir tik todėl, kad jai, beveik netekusiai regėjimo, buvo nemalonu kaskart prašyti kieno nors pridegti.

Vida Press
Ji tikino, kad jos ilgaamžiškumo paslaptį sudaro trys dalykai: naudoti kuo daugiau alyvuogių aliejaus (ir nepamiršti jo įtrinti į odą), gerti portveiną ir per savaitę suvalgyti kilogramą šokolado.

Nors ši frazė dabar priskiriama kai kurios žvaigždėms, tačiau ją ištarė būtent ponia Jeanne: „Aš turiu tik vieną raukšlę – tą, ant kurios sėdžiu“.

Kai jos, sulaukusios 120-ies, paklausė, kokią ji įsivaizduoja savo ateitį, ji atsakė: „Labai trumpą“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis