25 m. moterį užmėtė akmenimis minios akivaizdoje

Beveik 20 žmonių dalyvavo pakistanietės Farzanos Iqbal nužudyme, kuris vyko priešais Aukščiausiąjį teismą, praneša independent.co.uk.

25 m. moteris savo šeimos narių buvo mirtinai užmėtyta akmenimis, nes ji ištekėjo už vyro, kurį buvo įsimylėjusi, pranešė Lahoro policija.

Policijos pareigūnas Naseemas Buttas teigė, kad antradienį vidury dienos stebėtojų minios akyse dvidešimt Farzanos Iqbal šeimos narių užpuolė ją ir jos vyrą su pagaliais ir plytomis.

N. Butto teigimu, F. Iqbal ištekėjo už Mohammado Iqbal būdama susižadėjusi su savo pusbroliu. Kai įvyko išpuolis, ji laukė, kol atsidarys rytiniame Lahoro mieste esantis Aukščiausias teismas.

F. Iqbal advokatas Mustafa Kharal teigė, kad jos tėvas iškėlė bylą jos vyrui dėl asmens pagrobimo, kurį pora ginčijo.

Vyresnysis policijos pareigūnas Umer Cheema teigė, kad jos tėvas, du broliai ir buvęs sužadėtinis dalyvavo vadinamame nužudyme dėl garbės, kurio metu F. Iqbal patyrė sunkias galvos traumas. Vėliau ligoninėje ji buvo paskelbta mirusia.

Visi įtariamieji, išskyrus jos tėvą, pabėgo. Jis prisipažino nužudęs savo dukrą, teigė U. Cheema.
Anot Pakistano moterų teisių grupės „Aurat Foundation“, kasmet apie 1 tūkst. pakistaniečių moterų yra nužudomos savo šeimų dėl garbės, bet tikrasis skaičius turbūt yra dar didesnis. „Aurat Foundation“ tik pateikia skaičius, paremtus pranešimais laikraščiuose, o valdžia nerenka valstybinės statistikos.

„Aurat Foundation“
Vida Press
Bylose, kurios baigiasi apkaltinamuoju nuosprendžiu, žudikas gali būti paleistas iš teismo salės, nes Pakistano įstatymas numato galimybę, kad aukos šeima gali atleisti žudikui. Dažniausiai žudikas būna aukos šeimos narys, kuriam šeima suteikė galimybę įvykdyti nusikaltimą, o vėliau jam atleidžia.

„Tai yra milžiniška įstatymo spraga, – „Reuters“ teigė „Aurat Foundation“ narys Wasim Wagha. – Mes daug ir sunkiai kovojame dėl šio klausimo“.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis