Už homoseksualią nuotrauką - pašalinimas iš „Facebook'o“

Italės į socialinį tinklą įkelta nuotrauka sukėlė diskusijų bei pasipiktinimą audrą.

Populiariausi straipsniai:
- - D. Ibelhauptaitė: pakeista mityba naikina kilogramus ir grąžina jėgas
- Moteris, suviliojusi kunigaikščius ir Kazanovą
- Visų laikų seksualiausi moteriško garderobo atributai
- 10 patikrintų būdų, kaip sumažinti alkio jausmą
- 5 rankinių tipai, kuriuos privalu turėti kiekvienai (FOTO)
- Sausainių tortas su braškėmis “Mostachon”. Lengvai pagaminamas

Štai toji  nuotrauka: http://www.independent.co.uk/news/world/europe/facebook-suspends-italian-womans-account-after-she-posts-image-of-two-women-kissing-in-support-of-lgbt-rights-9398750.html

28-erių metų italės Carlotta‘os Trevison „Facebook“ paskyra buvo užblokuota, kai moteris pasidalino besibučiuojančių moterų nuotrauka. Moteris buvo informuota, jog pasidalinusi šia nuotrauka pažeidė „Facebook“ nustatytas taisykles, kurios draudžia dalintis pornografija. Pasidalindama nuotrauka ji norėjo paminėti tarptautinę dieną prieš homofobiją.

Dar praėjusį mėnesį paaiškėjo sąrašas valstybių, priešiškiausiai nusistačiusių prieš homoseksualus ir jų teises, ir Italija buvo viena iš jų. Dėl to ir moters pasisakymas už lygias homoseksualų teises nebuvo pripažintas ir susilaukė priešiškų komentarų.

Laikraščiui „La Stampa“ moteris pasakojo apie komentarus, kurių sulaukė socialiniame tinkle: vieni sakė, kad tai tiesiog šlykštu, kiti – kad nuo to reikia apsaugoti mažus vaikus. Tą pačią dieną „Facebook“ administracija susisiekė su Carlotta Trevisan ir pareikalavo ištrintį nuotrauką, o kai ji atsisakė tai padaryti, jos paskyra buvo užblokuota dėl „visuomeninių teisių pažeidimų“.

Moteris supyko ir nesuprato kodėl, mat nuotrauka, kuria ji dalinosi, buvo naudojama ir kituose socialiniuose puslapiuose bei pridedama prie straipsnių, ginančių homoseksualų teises.
Ji piktinosi, kodėl ši nuotrauka nepripažįstama ir blokuojama ,,Facebook‘‘, ir kodėl ji sulaukia tokios neigiamos reakcijos, jei internete nebėra naujiena. Italė drąsiai pareiškė mananti, jog bučinys tarp moterų yra visiškai natūralus dalykas.

Dar tą patį vakarą moters paskyra vėl buvo aktyvuota, ji pakeitė profilio nuotrauką būtent į tą, kuria pasidalino. Iš karto atsirado daugybė komentarų, keli iš jų buvo: "Sveika sugrįžusi!"’.

Moteris pridūrė mananti, jog ne tik ji, bet ir kitos jaunos merginos ir moterys gali susilaukti tokios pačios neigiamos visuomenės reakcijos. "Man 28-eri metai ir aš galiu apginti savo interesus, bet jei tokia pačia nuotrauka pasidalintų 16-metė mergina? Kaip ji turėtų jaustis ir ko tikėtis iš aplinkinių?", svarstė Carlotta Trevisan. Pagrindinė priežastis, kodėl moteris kovojo už savo teises – jos 6-metė duktė ir jos ateitis.

„Facebook“ atstovas spaudai pareiškė, jog darbuotojai gauna daug pranešimų apie taisyklių nesilaikymą ir pažeidinėjimą, todėl stengiasi greitai ir atitinkamai reaguoti, tačiau klaidų neįmanoma išvengti. Kartais užblokuojamas ne tas asmuo ar jo paviešinta informacija. Jis taip pat pridūrė, jog žmonių nusivylimas ir neigiama reakcija yra savaime suprantamas dalykas, bet šiuo atveju paskyros blokavimas tebuvo nenumatyta klaida.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis