Būdama 17-kos sužinojo, kad neturi vaginos (FOTO)

Paauglystės metai retai kam būna lengvi, tačiau Bristolyje gyvenančiai Kelly Smith, kuriai dabar 22 metai, tai buvo ypatingai sunkus laikotarpis. Tačiau problemas kėlė ne blogi berniukai ar klasės draugų patyčios. Septyniolikos sulaukusiai merginai medikai pranešė sukrečiančią žinią, kad ji gimė su neįprastai negilia vagina ir be gimdos, todėl ji niekada negalės susilaukti savo vaikų.

„Blogiausia yra tai, kad šis sutrikimas priverčia tave pasijusti neapsakomai vieniša, - sako Kelly, kuri yra viena iš nedaugelio MRKH (Mayer-Rokitansky-Kuster-Hauser) sindromą turinčių moterų. - Jautiesi labai izoliuota ir tarsi išsigimėlė, nes net ne visi gydytojai apie tai girdėję. Tenka daug iškęsti, ypač kai tau septyniolika ir siautėja hormonai“.

Šį sindromą turi vienas iš penkių tūkstančių žmonių ir moterims tai dažniausiai pasireiškia gimdos nebuvimu. Sindromą diagnozuoti nėra paprasta. Kelly buvo jau šešiolika, tačiau mėnesinių vis dar nebuvo, todėl darėsi vis aiškiau, kad kažkas yra negerai.

Skaitomiausi straipsniai:
Ar vyras bus ištikimas, parodys jo gimimo data
Naujausios virtuvės interjero tendencijos
Ramintos grožio pokyčiai: iš mokinukės į Holivudo gražuolę (FOTO)
14 naudingų patarimų šeimininkėms
Muilo gamintojai: koks muilas labiausiai puoselėja odą + Naminio muilo receptas
10 aprangos taisyklių: kaip užmaskuoti pilvuką

„Aš nuolat turėjau problemų su sveikata, - aiškina mergina. - Viena mano koja trumpesnė nei kita, o sulaukus šešiolikos vis dar nebuvo menstruacijų. Dauguma gydytojų siūlė nekreipti į tai dėmesio, nes manė, kad menstruacijų nebuvimas galėtų būti susijęs su kitomis mano sveikatos problemomis. Taigi, pamiršome tai metams, tačiau kai sukako septyniolika, vėl sugrįžome prie šio klausimo“.

Prireikė ultragarso tyrimo ir vizito pas specialistą Bate, kol pagaliau buvo patvirtinta MRKH diagnozė. Kelly buvo tiesiog priblokšta.

„Buvo sunku su tuo susitaikyti, - prisimena mergina. - Tai santykinai nežinoma liga ir netgi ne visi gydytojai yra apie ją girdėję. Jautiesi labai izoliuotas“.

Situaciją dar labiau pablogino intymūs santykiai su vyrais, mat sutrikusi mergina nenorėdavo atskleisti, kas su ja ne taip.

„Tai išties paveikė mano santykius, - sako ji. - Aplinkui save pasistačiau barjerą. Mano draugai mokykloje pradėjo megzti santykius ir kalbėti apie tai, kad užsiėmė seksu, o aš tik linksėdavau“.

„Kai buvau devyniolikos, buvau užmezgusi santykius ir viskas klostėsi puikiai. Jis nežinojo apie mano diagnozę, tačiau žinojo, kad negaliu turėti vaikų, - toliau pasakoja Kelly. - Galiausiai aš viską nutraukiau, nes jaučiau, kad tai nesąžininga jo atžvilgiu – negalėjau 22 metų vyrui nesuteikti šanso mylėtis. Priėjau tokį tašką, kai tiesiog užsisklendžiau“.

Kelly Smith
Kelly Smith
Vida Press

Vis dėlto, ilgainiui mergina pamažu pradėjo susitaikyti su savo situacija ir dabar jai atliekamos vaginos didinimo procedūros, kurios leis jai ateityje turėti intymius santykius. Dilatatoriaus terapija vadinamų procedūrų metu vagina palaipsniui plečiama ir tai trunka nuo puses iki vienerių metų.

Kelly patenkinta tuo, kaip viskas klostosi: „Pradėjau terapiją pernai spalį ir tęsiau iki Kalėdų. Viskas buvo puiku. Tačiau kalėdiniu laikotarpiu buvau užsiėmusi ir nebetęsiau. Tai tikrai veiksminga. Fantastiška tai, kad nereikia operacijos, nors tai reikalauja daug laiko“.

Nors gimdos Kelly niekada neturės, MRKH sindromą turinčių moterų kiaušidės funkcionuoja, todėl yra galimybė susilaukti biologinių vaikų pasinaudojus pakaitinės motinos paslaugomis. Tiesa, kol kas Kelly apie vaikus negalvoja:

„Dabar man dar tik dvidešimt dveji ir aš iš tikrųjų apie vaikus nemąstau. Turiu draugę su ta pačia diagnoze, jai 31 metai ir ji apie tai jau mąsto. Dabar man svarbiausia turėti normalius santykius. Imuosi problemos, kai ji iškyla“.

Parengta pagal dailymail.co.uk.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis