Magda Gėbels – pirmoji Hitlerio ponia, nužudžiusi savo vaikus

Eva Braun buvo ilgametė Adolfo Hitlerio meilužė ir galiausiai žmona, tačiau nacistinės Vokietijos pirmąja ponia visą laiką skelbta ir laikyta Magda Gėbels – propagandos ministro žmona. Ji buvo artima Hitlerio bičiulė ir patikėtinė, rodyta Vokietijai kaip pavyzdinė arijų motina ir jai patikėtas pirmosios Vokietijos ponios vaidmuo. Tačiau karui einant į pabaiga ji nužudė visus šešis savo vaikus.

Žydas patėvis ir vyras milijonierius

Johanna Maria Magdalena – Magda gimė 1901 metai Berlyne. Jos tėvai susituokė praėjus keliems mėnesiams po jos gimimo, tačiau po trijų metų santuoka iširo. Sulaukusią vos penkerių motina mergaitę išsiuntė pas tėvą į Belgiją, o šis Magdą atidavė į vienuolyną. Seserys mergaitę apibūdino kaip protingą ir labai aktyvią. Nežinia kaip būtų susiklostęs Magdos likimas likus vienuolyne, tačiau motinai ištekėjus antrą kartą dukterį ji vėl ėmė auginti pati.

Mergaitė savo noru pasirinko turtingo patėvio žydo pavardę. Šis neliko jai skolingas – Magda buvo leidžiama į geriausias mergaičių mokyklas. Po kelerių metų ir ši santuoka iširo. Vis dėlto Magda ir jos motina liko aprūpintos: motinai nereikėjo dirbti, o Magda toliau galėjo mokytis. Tačiau Vokietijoje prasidėjus žydų medžioklei, Magdos patėvis buvo išsiųstas į koncentracijos stovyklą, kurioje ir mirė. Jo podukra, rodos, pamiršo ne tik ilgai turėtą jo pavardę, bet ir visus gerus darbus – patėvio nė nebandė gelbėti.

Magda Goebbels
Magda Goebbels
Vida Press

Besimokydama paskutinėje gimnazijos klasėje 17-metė Magda sutiko dvigubai už ją vyresnį verslininką milijonierių Giunterį Quandtą. Įspūdingo stoto ir padėties vyras merginai patiko iškart. Po poros metų jiedu susituokė, o dar už metų gimė sūnus Haraldas. Jis vienintelis iš Magdos vaikų po Antrojo pasaulinio karo liko gyvas.

Valdingas vyras buvo užsivertęs darbais ir ne itin domėjosi jauna žmona. Šiai netrukus toks gyvenimas pabodo, Magdai reikėjo linksmybių. 23 metų moteris netrukus sugundė 18 sulaukusį posūnį Helmutą. Šiam po poros metų mirus nuo apendicito komplikacijų, Magda susirado kitų meilužių. Neapsikentęs jos įžūlaus elgesio po aštuonerių metų santuokos vyras padavė skyrybų prašymą. Tačiau buvusi žmona po jų neliko nuskriausta.

Mylėjo Hitlerį, o vaikus gimdė kitam

Magdai nereikėjo dirbti ir po truputį jai ėmė trūkti pramogų. Vieną dieną draugės ją įkalbėjo nueiti į Vokietijos nacionalsocialistų susibūrimą aludėje. Čia ji 1930 metais pirmą kartą išvydo būsimą vyrą Jozefą Gėbelsą. Jo aistringa kalba paliko neišdildomą įspūdį. Netrukus Magda tapo nuolatine tokių sambūrių dalyve ir galiausiai savanore. Tačiau didelio užsidegimo nerodė, jai labiau rūpėjo vyrai nei politika.

Magda Goebbels
Magda Goebbels
Vida Press

Istorikai nesutaria, kas labiau patiko Magdai – Adolfas Hitleris ar Jozefas Gėbelsas. Vieni tvirtina, kad moteris už būsimo propagandos ministro ištekėjo tik dėl to, kad būtų arčiau Hitlerio. Šis visą gyvenimą Magda pasitikėjo, bet jos nemylėjo. Be to, skelbėsi, kad jo nuotaka yra Vokietija, todėl vesti moters negali. Po to, kai 1933 metais Hitlerį buvo bandyta nunuodyti, jis paprašė, kad visų jo valgių ruošą prižiūrėtų Magda.

Kartą pasikėsinta buvo ir į Magdą. Tačiau ne dėl politikos, bet labiau dėl meilės reikalų. Tuo pačiu metu kai pradėjo susitikinėti su būsimu antruoju vyru, ji taip pat į pasimatymus vaikščiojo su jaunu žydu Viktoru Chaimu Arlosorofu. Šis sužinojęs, kad jo simpatija turi reikalų su kitu vyru ir dar nacistu, šovė į moterį iš pistoleto. Tačiau kulka skriejo pro šalį. Po šio įvykio Magda nusprendė pasirinkti Jozefą, už kurio ištekėjo vos po metų nuo pažinties. Deja, santuoka buvo pavyzdinė tik viešumoje.

Per aštuonerius metus Magda pagimdė šešis vaikus – penkias mergaites ir berniuką. Ji liaupsinama nacistų propagandoje, kaip pavyzdinė vokietė, kuri gimdo vaikus ir tarnauja nacistams. Tačiau Magda nebuvo laiminga. Jos antrasis vyras buvo mergišius. 1936 metais jis sutiko čekų aktorę Lidą Baarovą ir visiškai pametė galvą. Dėl jaunos moters jis buvo pasiryžęs ne tik palikti žmoną ir vaikus, bet ir Vokietiją. Tačiau Magdai pasiguodus Hitleriui, šis Jozefui liepė nutraukti bet kokius ryšius su aktore, jos filmus uždraudė rodyti, o merginą deportavo.

Paskutinės dienos bunkeryje baigėsi tragiškai

Istorikai ir Magdos biografai mano, kad moteris vis dėlto aklai negarbino Hitlerio ir nacistinio režimo. Ji net bandė su visais vaikais pabėgti. 1941 metais moteris su vaikais mėgino sprukti į Šveicariją, tačiau prie pat sienos buvo sučiupta ir grąžinta. Jai buvo uždrausta palikti Vokietiją.

Magda Goebbels
Magda Goebbels
Vida Press

Vokietijai ėmus pralaimėti Magda prie artimųjų atvirai pašiepdavo Hitlerio kalbas. Tačiau rusams priartėjus prie Berlyno ji liko su vyru ir vaikais. Ji manė, kad vis tiek bus sučiupta ir nenorėjo pakliūti į nelaisvę. Be to, manė, kad vaikai taip pat verti kur kas geresnio gyvenimo, nei tapti pajuokos objektais patekus į Raudonosios armijos rankas.

Magdos tėvas buvo budistas, todėl ir ji šia religija domėjosi jau nuo vaikystės. Paskutiniuosius gyvenimo metus ji tapo slaptai praktikuojanti budistė, kuri tikėjo atgimimu. Suprasdama, kad artėja pabaiga ji vis dažniau savo artimoms draugėms pasakojo, kad jos vaikai verti atgimti geresniame pasaulyje. Kelias savaites ji planavo gyva nepasiduoti ir vaikų nepalikti gyvų.

Hitleris ir Eva Braun nusižudė 1945 metais balandžio 30 dienos vakare. Kitą dieną Magda nuvedė visus šešis savo vaikus į jų miegamąjį, perrengė švariomis pižamomis ir sušukavo. Visiems davė išgerti saldaus sirupo – stiprią morfino dozę, kad giliai įmigtų ir kiekvieno burnoje sutraiškė cianido kapsulę. Likę gyvi liudininkai tvirtino, kad tai atlikusi ji grįžo į bendrą bunkerio kambarį apsiverkusi. Su vyru sužaidė kortomis ir pakilo į viršų. Čia Jozefas nušovė žmoną ir nusižudė pats. Kitą dieną apdegusius jų lavonus rado į bunkerį įsiveržę rusų kareiviai.

Magda Goebbels
Magda Goebbels
Vida Press


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis