Grace Kelly: kino žvaigždė ir tragiško likimo princesė

Nekilminga mergina ištekėjo už Monako princo – prieš kone šešis dešimtmečius įvykusios vestuvės priminė Pelenės istoriją. Tačiau dieviško grožio nuotaką daugelis jau pažinojo kaip vieną ryškiausių Holivudo žvaigždžių – Grace Kelly. Be to, gyvenimas tapus princese nebuvo toks laimingas kaip pasakoje ir baigėsi tragiškai.

Skaitomiausi straipsniai:
- Bulvių nauda – ne tik lieknėjant
- Kaip suprasti, ar vyras linkęs sukti į kairę
- Madingos nagų lako spalvos
- E. Žiūkaitė: esu nusiteikusi prieš skyrybas, bet jei kito kelio nėra, ateina ramybė
- Kaip išvirti puikų vištienos sultinį

Aktorė prieš tėvų valią

Grace Kelly gimė nekilmingo kraujo, tačiau tikrai ne prastoje šeimoje. Jos tėvas buvo savarankiškai milijonus užsidirbęs airių kilmės amerikietis verslininkas, kuris be viso to dar buvo ir triskart olimpinis irklavimo čempionas. Mama, vokiečių kilmės amerikietė buvo universitetą baigusi grožio karalienė.

1929 metais Kelly šeimoje gimusi Grace nuo pat mažų dienų buvo pratinama prie drausmės ir aukštų manierų – lankė baletą ir mokėsi katalikiškoje mergaičių mokykloje. Ji buvo gana uždaro būdo ir tyli, tačiau kartu užsispyrusi ir visada pasiekianti tai, ko nori. Pavyzdžiui, Grace dramos mokytojui papriekaištavus, kad jos balsas pernelyg šaižus, ji tol namuose niekam nematant vaikščiojo užsispaudusi nosį skalbinių segtuku, kol išmoko kalbėti žemesniu ir sodresniu balsu.

Baigusi mokyklą Grace įstojo į koledžą, iš kurio buvo pašalinta dėl prastų matematikos rezultatų. Šokti ir vaidinti jai sekėsi kur kas labiau nei krimsti nuobodžius mokslus. Tuo nebuvo patenkintas jos tėvas, kuriam atrodė, kad tarp aktorės ir pasileidusios gatvės merginos tik plonytė linija. Tačiau Grace ir vėl pasiekė, ko norėjo – tapo aktore.

Tėvams nebuvo ko nerimauti – jų dukra visą laiką elgėsi ir atrodė kaip tikra aukštuomenės dama – ir kino ekrane ir per premjeras. Karjeros niekada nedarė „per lovą“, o į perklausas ateidavo tarsi kukli bibliotekininkė: plaukus susirišusi į kuodą, uždara palaidine, sijonu žemiau kelių ir kukliu paltuku. Tačiau režisierius ji nuginkluodavo savo aistringu žvilgsniu. Netrukus Grace tapo tikra Holivudo žvaigžde ir vieno žymiausio režisieriaus Alfredo Hitchcocko mūza.

Grace Kelly
Grace Kelly
Vida Press

Meilužių jūra ir lemtinga pažintis

Grace įvaizdis niekada nebuvo seksualus, kaip to meto jos kolegių: Marilyn Monroe, Sophia Loren ar Elizabeth Taylor. Viešumoje ji buvo nepriekaištingos reputacijos tikra sniego karalienė, tačiau privačiame gyvenime – labai aistringa moteris. Manoma, kad jos meilužių sąrašas nebuvo kuklus ir trumpas. Kalbama, kad šiame sąraše atsidūrė ne vienas to meto Holivudo gražuolis ir pats Frenkas Sinatra.

Biografų kalbinti meilužiai atviravo, kad aktorė mėgo lovos malonumus ir mokėjo jais mėgautis. Neva ji nebuvo sukaustyta to meto seksualinių papročių ir mylėdavosi savo malonumui, o ne nuolankiai atsiduodavo. Gražuolė aktorė ne kartą bulvarinės spaudos buvo kaltinta kolegų aktorių šeimų ardymu ar pasidariusi ne vieną abortą. Tačiau pati Grace niekada neatviravo žurnalistams nei apie menamus ar esamus meilužius, nei apie savo asmeninį gyvenimą.

Grace aktorės karjera buvo įspūdinga, tačiau labai trumpa. Būdama 26-erių Kanų festivalio metu ji susipažino su Monako princu Rainieriu III. Tuo metu garsi amerikietė susitikinėjo su prancūzų aktoriumi, tačiau tai nemaišė įsiplieksti abipusei simpatijai. Pasakojama, kad tada Grace ir princas praleido kartu kelias valandas vaikštinėdami ir kalbėdamiesi. Po kelių mėnesių jis atvyko į Ameriką. Čia susipažino su Grace tėvais ir praėjus vos trims dienoms pasipiršo.

Grace Kelly
Grace Kelly
Vida Press

Laimės paieškos tapus princese

1956 metų balandžio 19 dieną suplanuotas Grace Kelly ir Monako princo vestuves pasaulio žiniasklaida vadino šimtmečio įvykiu. Karališkos vestuvės sulaukė tokio susidomėjimo, kaip jokios kitos iki tol - ne tik stebėtos tūkstančių smalsuolių ir gerbėjų, atvykusių į Monaką, bet ir transliuotos 30 milijonų televizijos žiūrovų, o Helen Rose sukurta vestuvinė Grace suknelė ir dabar laikoma elegancijos kanonu.

Tačiau po įstabių vestuvių Grace gyvenimas pasikeitė. Visų pirma jai teko atsisveikinti su aktorės karjera – toks darbas princesei netiko. Netrukus po medaus mėnesio ėmė ryškėti tikrasis princo veidas. Grace biografų tvirtinimu, jis buvo itin valdingas vyras – žmona negalėjo turėti savo nuomonės ir norų. Be to, jų tvirtinimu Rainieris III negalėjo atsispirti kitoms moterims. Vos Grace pradėjo lauktis pirmagimės jis susirado meilužę.

Grace santuokoje nesijautė laiminga, nors su vyru susilaukė trijų vaikų: dviejų mergaičių ir berniuko. Jos draugas ir gerbėjas režisierius Alfredas Hitchcockas ne kartą jai siūlė grįžti į Ameriką ir suvaidinti pagrindinę rolę jo filme. Tačiau Grace visada atsisakydavo, nes bijojo, kad valdingas princas jai daugiau niekada neleis susitikti su savo vaikais.

Princesė mėgdavo pasprukti kelioms dienoms iš rūmų. Dažniausiai ji vykdavo į Paryžių, kur galėdavo vaikštinėti neatpažinta. Kartais į šias keliones pasiimdavo savo vaikus. Vienos išvykos metu įvyko nelaimė ir pasaulis neteko vienos gražiausių princesių. 1982 metų rugsėjo 13 dieną Grace grįžtančią iš užmiesčio rezidencijos į Monaką ištiko širdies smūgis. Moteris nesuvaldė automobilio ir nuriedėjo nuo olos. Kitą dieną princesė mirė.

Sužinokite portalo naujienas pirmieji ir skaitykite žurnalą "Moteris"! Trims portalo skaitytojams, užpildžiusiems anketą, dovanosime 3 mėn. žurnalo "Moteris" prenumeratą.


Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis