Elizabeth Taylor ir jos 7 vyrai, ją mylėję ir talžę iki moteris persileido

Jos gyvenimas buvo gerokai įdomesnis už bet kurį filmą, kuriame ji vaidino. Elizabeth Taylor buvo įspūdingo grožio moteris, kurios gyvenimas nė kiek negailėjo. Visos jos aštuonios santuokos buvo nelaimingos, o trumpalaikiai romanai taip pat neteikė džiaugsmo. Tikrosios meilės ji ieškojo iki pat mirties ir net sklandė gandai, kad ji palaikė romantiškus santykius su pačiu Michaeliu Jacksonu.

Šių dienų skaitomiausi straipsniai:
- Kalėdinių dovanų gidas: kaip save palepina žinomos moterys?
- Kauno stilistai pristatė proginių šukuosenų šou
- 8 kasdienės taisyklės norint išvengti sezoninių ligų
- Astrologė pataria: nepraleiskite progos, kita gali negreit pasitaikyti
- Marinuota silkė suomiškai

Ankstyva karjera ir valdinga motina

Elizabeth Taylor gimė 1936 metais Londone įsikūrusioje amerikiečių šeimoje. Vėliau aktorė mėgo pasakoti, kad gimusi ji neatsimerkė devynias dienas, tačiau vos pravėrė akis iškart sužiuro į mamos sužadėtuvių žiedo brangakmenį. Taip ji juokais grindė savo aistrą brangenybėms, kurių į gyvenimo galą buvo sukaupusi įspūdingą kolekciją.

Aktorės akys taip pat nusipelno atskiro paminėjimo. Jos buvo vaiskiai mėlynos su violetiniu atspalviu, o blakstienos buvo tokios ilgos ir tankios, kad rodėsi auga dviem eilėmis. Tačiau jos akys buvo išskirtinės ne tik grožiu, bet ir žvilgsniu, kuris iš pradžių jai trukdė gauti vaidmenis. Dar būdama maža ji į žmones žvelgdavo visai ne vaikiškai – tiesiai ir itin įdėmiai – šeimos draugai net juokaudavo, kad mažosios Elizabeth siela yra sena, todėl ir jos žvilgsnis kaip suaugusio žmogaus.

Dėl pernelyg brandaus žvilgsnio mažajai Elizabeth niekas nebūtų priekaištavęs, jei šeima prieš Antrojo pasaulinio karo pradžią nebūtų nusprendusi grįžti į Ameriką. Taylorų šeima įsikūrė Los Andžele ir atidarė meno galeriją, kuri sulaukė didelio susidomėjimo iš Holivudo žvaigždžių. Šeima greit susibičiuliavo su garsiais aktoriais, o šie netruko pastebėti mergaitės grožį ir talentą. Netrukus dėl Elizabeth varžėsi dvi kino kompanijos – mergaitė pasirinko ir buvo lojali daugybę metų tą, kurios darbuotojai ją liaupsino, nepriekaištavo dėl vaidybos ir ji čia jautėsi mylima.

Manoma, kad talentą vaidinti Elizabeth paveldėjo iš savo motinos – ji buvo teatro aktorė iki ištekėjo už pono Tayloro. Ji buvo šventai įsitikinusi, kad dukra yra kur kas talentingesnė nei ji pati ir jos ateitis yra vaidmenys kine. Deja, motinos geri norai ir primygtinis vertimas tapti aktore neišėjo į gera: dar būdama paaugle Elizabeth ėmė vartoti migdomuosius ir nuskausminamuosius vaistus, nuo kurių vėliau ji tapo priklausoma. Taip pat noras išsivaduoti iš mamos kontrolės pastūmėjo anksti ištekėti.

Elizabeth Taylor
Elizabeth Taylor
Vida Press

Aštuonios santuokos su septyniais vyrais

Pirmą kartą Elizabeth amžiną meilę prisiekė sulaukusi vos aštuoniolikos metų žavingam Hiltonų viešbučių imperijos paveldėtojui Conradui Hiltonui. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad žavus jaunuolis mėgsta alkoholį, o girtas mėgsta į darbą paleisti kumščius. Savo jaunąją žmoną jis kartą sumušė taip, kad ji neteko judviejų kūdikio. Santuoka buvo nutraukta vos po devynių mėnesių.

Praėjus metams po skyrybų Elizabeth tampa ponia Michael Wilding. Su dvidešimt metų vyresniu aktoriumi ji susilaukia dviejų sūnų, tačiau po penkerių metų paprašo skyrybų, nes sutiko kitą gyvenimo vyrą. Pasak aktorės, Michaelis jai buvo greičiau brolis, o aistros nebuvo. Už trečio vyro Mike‘o Toddo ji išteka po skyrybų praėjus vos savaitei. Mike‘as aktorei atrodo tikras jos svajonių vyras – stiprus, žavingas, ją globojantis tarsi porceliano skulptūrą ir nuolat apipilantis dovanomis. Aistringa santuoka netrukus duoda vaisių – gimsta dukra. Deja, laimė trunka tik kiek ilgiau nei metus – Mike‘as žūva lėktuvo katastrofoje. Ši nelaimė Elizabeth buvo baisus smūgis. Netekties skausmą ji malšino padidinta migdomųjų doze, alkoholių ir atsivertimu į judaizmą – ji buvo viena pirmųjų Holivudo aktorių, išpažinusi Kabalą.

Netektį padėjo užmiršti ir ketvirtasis vyras Mike‘o geras draugas Eddie Fisheris. Už jo Elizabeth ištekėjo praėjus metams. Šios vedybos Holivude sukėlė tikrą skandalą, mat pradėjęs merginti Elizabeth Eddie dar buvo vedęs kitą garsią to meto aktorę. Pati Elizabeth, paklausta, kodėl ji taip greitai vėl išteka, atrėžė, kad ji nenori miegoti viena. Ketvirtoji santuoka truko penkerius metus iki Taylor sutiko Richardą Burtoną.

Elizabeth Taylor
Elizabeth Taylor
Vida Press

Jiedu susitiko filmo „Kleopatra“ filmavimo aikštelėje. Aistra plykstelėjo iškart – filmuojant pirmą bučinio sceną jis truko taip ilgai, kad net režisierius pajuokavo, kad jis spės atsigerti kavos, kol jiedu baigs. Nors abu turėjo sutuoktinius, romanas netrukus baigėsi santuoka, kuri tęsėsi dešimt metų. Richardą Burtoną Elizabeth vadino viena iš savo trijų gyvenimo meilių (kitos dvi buvo Mike‘as Toddas ir brangūs papuošalai), tačiau šis mėgo ne tik alkoholį, bet ir moteris. Galiausiai aktorei kantrybė trūko, kai vyras ją išdavė su padavėja. Netrukus jie vėl bandė lipdyti savo santykius ir vėl susituokė. Tačiau po metų vėl išsiskyrė. Elizabeth vėliau sakė, kad Richardą ji mylės iki mirties, bet su juo gyventi ji nebegali.

Septintuoju jos vyru tapo politikas Johnas Warneris. Aktorė net pardavė vieną iš Burtono dovanotų deimantų, kad galėtų finansuoti vyro rinkiminę kampaniją į Senatą ir nuoširdžiai stengėsi vaidinti gerą žmoną. Tačiau šešerių metų santuoka baigėsi aktorės antsvoriu ir gydymo kursu nuo alkoholizmo. Reabilitacijos klinikoje Elizabeth sutiko ir paskutinį savo vyrą – dvidešimt metų jaunesnį mechaniką Larry Fortensky. Tačiau po penkerių metų ji taip jo nekentė, kad net nekalbėdavo.

Keista draugystė ir pašlijusi sveikata

Tarp septintos ir aštuntos santuokos Elizabeth sutiko dar vieną savo gyvenimo vyrą – Michaelį Jacksoną. Tačiau tarp jų nebuvo jokio romano, aistros ar intymaus ryšio – tik artima draugystė. Pasakojama, kad jiedu paslapčiomis eidavo į filmus ir žiūrėdavo juos paskutinėje eilėje. Michaelis Elizabeth dažnai lankydavo jos namuose, kartu valgydavo sumuštinius ir žaisdavo vaikiškus žaidimus. Pati Elizabeth yra sakiusi, kad Michaelis yra vienas nuoširdžiausių žmonių Holivude.

Gyvenimo saulėlydyje Elizabeth ne tik mėgo ekscentrikų draugiją, bet ir pati tokia pamažu tapo. Ji negalėjo susitaikyti, kad jos šlovės žvaigždė pamažu geso, o grožis bluko. Aktorė užsidarė savo namuose ir retai pasirodydavo viešumoje. Beje, kartą net buvo apkaltinta sodininko seksualiniu priekabiavimu. Jis teisme pasakojo, kad Elizabeth įsivaizdavo esanti Kleopatra ir iš savo liokajaus reikalavo seksualinių paslaugų. Už tai neva jam atsilygindavo itin prabangiomis dovanomis.

Elizabeth Taylor
Elizabeth Taylor
Vida Press

Paskutiniais gyvenimo dešimtmečiais Elizabeth kamavo ne tik vienatvė, bet ir silpna sveikata. Jau nuo vaikystės ji turėjo nugaros išvaržą, dėl kurios nuolat jautė skausmą. Didelės žalos sveikatai padarė ir pirmojo vyro kumščiai. Vėliau jai teko nugalėti odos vėžį, iškentė galvos auglio šalinimo operaciją. Galiausiai sutriko širdies darbas, kentėjo nuo osteporozės. Elizabeth Taylor mirė nuo širdies smūgio 2011 metais.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis