Lietuvos vardą pasaulyje garsina ir žurnalo „Moteris“ autorė A. Misevičiūtė

Maisto žinovė, tinklaraščio „Luxeat“ autorė modelis Aistė Misevičiūtė nominuota Globalios Lietuvos apdovanojimams.

Gruodžio 30 dieną Prezidentūroje trečią kartą vykusiuose pasaulio lietuvius ir jų Lietuvos vardą garsinančius darbus pagerbiančiame renginyje skambėjo ir žurnalo „Moteris“ nuolatinės autorės Aistės Misevičiūtės vardas – restoranų visame pasaulyje apžvalgas kas mėnesį rašanti maisto vertintoja nominuota už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje.

Toje pačioje – Lietuvos vardo garsinimo – kategorijoje nominuoti ir dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla, muzikos kūrėjas Marijus Adomaitis (Mario Basanov) (interviu su juo spausdinome gruodžio mėnesio žurnalo „Moteris“ numeryje), maisto specialistas, pasaulyje apdovanojimais įvertinto VMG žurnalo kūrėjas Alfas Ivanauskas, IT specialistai Aidas ir Saulius Dailidės, Honkonge gyvenantis architektas Karolis Kazlauskas, mokslininkė Solveiga Pakštaitė, leidėjas Virginijus Strolia.

Portalo „Delfi“ skaitytojų nuomone, labiausiai Lietuvos vardą pasaulyje garsina „Pixelmator” įkūrėjai, savininkai ir vadovai broliai Aidas ir Saulius Dailidės. Vaikinai sukūrė programą, kuri „AppStore“ programų sąraše yra viena perkamiausių, ji šiemet išrinkta geriausia, patraukliausia „Apple“ parduotuvės programa iPad planšetėms.

Beje, A. ir S. Dailidės pelnė iš viso du apdovanojimus (kaip juokavo renginio vedėjas, kiekvienas po vieną): jie tapo ir nominacijos „Už pasaulyje pirmaujančią ir pasaulyje Lietuvą garsinančią verslo idėją“ laureatais.

Po renginio A. Misevičiūtė džiaugėsi, kad buvo pristatyta tokiems apdovanojimams. „Man didelė garbė būti nominuotai šalia tiek Lietuvai nusipelniusių ne Lietuvoje gyvenančių lietuvių, – portalui moteris.lt sakė Aistė. – Netgi šiek tiek kuklinuosi.“

Globalios Lietuvos apdovanojimai 2014
Aistė Misevičiūtė
DELFI / Mindaugas Ažušilis

A. Misevičiūtė su žurnalu „Moteris“ bendradarbiauja 7 metus, dešimt metų ji rašo asmeninį tinklaraštį apie maistą „Luxeat“. Šį vertina gastronomijos profesionalai ir kolegos iš viso pasaulio – Aistė ne tik labai laukiama garsiausiuose ir geriausiuose pasaulio restoranuose, ji nusifilmavo švedų režisierių dokumentiniame filme „Foodies“ („Valgytojai“) ir tapo viena iš penkių juostos herojų, įtakingų maisto tinklaraštininkų. Pavasarį filmas turėtų pasiekti ir Lietuvos didžiuosius ekranus.

Globalios Lietuvos apdovanojimuose už viso gyvenimo nuopelnus specialiu LR Užsienio reikalų ministerijos prizu už nuoseklią veiklą teikiant paramą Lietuvos vaikų gydytojams ir ligoniams pagerbtos organizacijos „Lietuvos vaikų viltis“ vadovės Gražina Liautaud ir Danguolė Navickienė. Investicijų pritraukimo į Lietuvą kategorijoje apdovanotas „Euromonitor International“ Vidurio Europos padalinį įkūręs ir jam vadovaujantis Marius Dundulis, už tarptautinių naujovių diegimą – įmonės „Šviesos konversija“ mokslinis vadovas Romualdas Danielius, Tarptautinės patirties sklaidos kategorijoje apdovanota Amerikos lietuvė, vidinės organizacijų komunikacijos vertinimo ekspertė ir šios srities pradininkė Angela Sinickas. „Už Lietuvos balsą pasaulyje“ apdovanota JAV gyvenanti lietuvė, Vidurio ir Rytų Europos energetikos ir politikos ekspertė Agnia Grigas. Už jaunimo lyderystės skatinimą įvertintas šeštus metus skaičiuojančio tarptautinio jaunimo mentorystės projekto „Lithuanian Big Brother“ įkūrėjas ir nuolatinis skatintojas Rytis Vitkauskas. Už Lietuvos intelektualinio kapitalo telkimą įvertintas Lietuvos neuromokslų asociacijos įkūrėjas, Hiustono universiteto profesorius, JAV lietuvis Jokūbas Žiburkus. Už nuoširdžią draugystę įvertintas leidinio „The Economist“ žurnalistas ir redaktorius Edwardas Lucasas.

Laureatams skulptoriaus Stasio Žirgulio kurtas statulėles įteikė LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir Globalios Lietuvos apdovanojumus rengiančio tarptautinių lietuvių profesionalų tinklo pasaulyje „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) vadovė Kotryna Stankutė-Jaščemskienė.

Globalios Lietuvos apdovanojimai 2014
Globalios Lietuvos apdovanojimai 2014
DELFI / Mindaugas Ažušilis

Nominantus vertino ir laureatus rinko specialiai suformuota komisija: praėjusių metų „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ laureatai, apdovanojimų iniciatorių „Global Lithuanian Leaders“ valdybos nariai, partnerių atstovai ir kiti tarptautinę patirtį turintys specialistai – režisierius Jonas Ohmanas, Dr. Vladas Lašas, ambasadorė Gintė Damušytė, Nijolė Kelpšaitė, visuomenininkas Tadas Langaitis, bankininkas Darius Daubaras, žurnalistas Edmundas Jakilaitis ir mokslininkas bei verslininkas Kristijonas Vizbaras.

Renginio akimirkos – moteris.lt fotogalerijoje.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis