Režisierė A. Kavaitė triumfavo prestižiniame JAV kino festivalyje “Sundance”

Lietuvos vardas nuskambėjo JAV, prestižiniame festivalyje “Sundance”, kuris kasmet suburia Holivudo žvaigždes ir pasaulio kino garsenybes.

Iškilmingoje ceremonijoje filmo “Sangailė” režisierei Alantei Kavaitei įteiktas apdovanojimas už geriausią režisūros darbą konkursinėje vadybinių filmų programoje (“World Cinema Dramatic directing award“). Apdovanojimų šventė buvo transliuojama internetu tiesiogiai, sekmadienio paryčiais Lietuvos laiku.

Žurnalo „Moteris“ interviu (2013 m. rugpjūtis), kaip Alantei Kavaitei sekėsi kurti šį filmą, skaitykite čia: http://www.moteris.lt/veidai/vakaru-europoje-besilaukianti-40-mete-daznas-reiskinys-ir-niekas-jos-nesmerkia.d?id=62693979

“Labai dėkoju savo kūrybinei grupei ir laukiu kelionės į Lietuvą, kad su visais atšvęsčiau”, - sakė šiuo metu Prancūzijoje gyventanti režisierė Alantė Kavaitė.

Prieš apdovanojimų ceremoniją namo išvykusi A. Kavaitė visiems susirinkusiems daug kartų lietuvišką “ačiū” kartojo iš video įrašo: http://youtu.be/wLKhOWKlUkA

Režisierė “Sundance” festivalyje Amerikoje, Jutos valstijoje, Park Sičio mieste viešėjo kelias dienas. Čia ji kartu su aktorėmis Julija Steponaityte ir Aiste Diržiūte dalyvavo filmo “Sangailė” pasaulinėje premjeroje. “Sangailė” (ang. “The Summer of Sangaile”) atidarė “World Cinema Dramatic” programą, kurioje varžėsi 12 vaidybinių kino juostų.

Šiemet “Sundance” kino festivaliui buvo pateikta 12 tūkstančių vaidybinių ilgo metro, trumpo metro ir dokumentinių filmų iš viso pasaulio.

Nuo 1978 metų rengiamas “Sundance” kino festivalis išsiskiria tuo, kad daugeliui aktorių ir režisierių jis tampa tramplynu į tolimesnę sėkmingą karjerą. Į šį festivalį kasmet suvažiuoja JAV ir pasaulio kino elitas. Šiemet festivalyje lankėsi Nicole Kidman, Ethan Hawke, Vincent Cassel, Michael Fassbender, Johnny Knoxville, Ryan Reynolds ir kitos garsenybės.

Iki šiol festivalio “Sundance” konkursinėje programoje dalyvavo tik vienas lietuviškas dokumentinis filmas - Mariaus Markevičiaus „Kita svajonių komanda“, 2012 m.

Vaidybinį filmą „Sangailė“ prodiusavo kompanija „Fralita Films“ kartu su prancūzų kompanija „Les Films d'Antoine“, taip pat prisidėjo olandų prodiuserių kompanija „Viking Films“. Filmo gamybą Lietuvoje parėmė Lietuvos kino centras.

Lietuvoje sukurta “Sangailė” pasakoja apie dvi paaugles merginas (akt. Julija Steponaitytė ir Aistė Diržiūtė) – jų išgyvenimus brandos periodu, seksualumo ieškojimus ir savo baimių įveikimą. Filmas labai vizualus, jame užfiksuoti ir kvapą gniaužiantys akrobatiniai lėktuvų manevrai – juos atliko pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys.

Lietuvoje Alantės Kavaitės režisuotą filmą "Sangailė” pirmieji kovo mėnesį išvys Tarptautinio Vilniaus festivalio “Kino pavasaris” žiūrovai.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis