I. Stasiulytė: manipuliuodamos moteriškumu pridarysime sau daugiau žalos

Tęsiame projektą „Žinomos moterys apie moteriškumą“. Šį kartą savo nuomone dalijasi aktorė Ineta Stasiulytė ir buvęs modelis, psichologė Aistė Jasaitytė-Čeburiak. Kuo svarbus pasitikėjimas savimi ir kokią įtaką jam daro aplinkinių elgesys su moterimi?

Skaitomiausi savaitės straipsniai:
- Saulės užtemimas - diena, kai galime stipriai keisti savo likimą
- A.Valinskas apie santykius su žmona: ąžuolai šiltnamyje neauga
- Kaip padaryti, kad pilvas jau iki vakaro būtų mažesnis
- A. Končialovskis: garsaus režisieriaus laimė - tik penktos žmonos glėbyje
- Po gimdymo stengiausi būti stipri, bet širdis plyšo į šipulius
- Kitoks bulvių plokštainis

Su kuo Jums asocijuojasi moteriškumas, kokia Jums yra graži, moteriška moteris?

Ineta: Tam, kad kažkas šiame pasaulyje gimtų, reikia dviejų: žemei – sėklos, ugniai - oro, dienai - nakties, saulei - mėnulio, vyrui - moters. Moteriškumas dvelkia iš moters, kuri – rami, jaučianti harmoniją pati su savimi, pasiruošusi ne tik duoti, bet ir mokanti priimti. Ypač graži ta moteris, kuri draugauja su tyla, sugeba išklausyti ir padėti išgirsti kitam.

Aistė: Moteriškumas man asocijuojasi su besąlygiška meile, ramybe, vaisingumu. Man graži moteris, kuri skleidžia meilę, vidinę ramybę. Grožio sąvoką sieju su vidiniu moters pasauliu. Graži moteris yra ta, kuri yra turtinga savo vidumi, kuri geba dalintis, skleisti šilumą ir šviesą. Tai kantri moteris, žinanti savo vertę, nestokojanti, o ieškanti bei atrandanti. Tuo pačiu tai lanksti moteris, gebanti prisitaikyti, kai reikia, ir bet kokiomis gyvenimo sąlygomis neprarandanti vidinės meilės ir vilties.

Grožis šiuolaikiniame pasaulyje tapo svarbiu įrankiu siekiant karjeros. Ką manote Jūs – ar išties gražiai moteriai paprasčiau lipti karjeros laiptais?

Ineta: Išgirdus šį klausimą, pirmiausiai į galvą atėjo tokia mintis - kaip nuostabu šiuolaikiniame pasaulyje kaskart sutikti vis daugiau žavių moterų, kurios, pažinusios savo moteriškumo prigimtį ir paslaptis, gražėja akyse. Svarbiausia, kad moteris nepamirštų prižiūrėti savo „Sodo“.

Aistė: Jei Jūs kalbate apie moters išorinį grožį, tai, manau, padeda siekti karjeros, bet tik pačioje pradžioje. Neužtenka moteriai būti tik išoriškai gražiai, reikia turėti vidinį grožį, kuris, manau, daug daugiau prisideda prie karjeros sėkmės. 

Dabar dieta tapusi tarsi moters prievole – žiniasklaidoje aidi patarimai, kaip sulieknėti per keletą dienų, kokių maisto produktų atsisakyti, – kaip manote, kaip ši informacija veikia jaunas merginas?

Asmeninio archyvo nuotr.

Ineta: Tiesiog būtinas savęs pažinimas - ryte/vakare ir meilė sau 24 valandas per parą. Kur tokį receptą gauti? Kur atrasti tai, kas parašyta recepte? Pasakysiu paprastai - kas ieško, tas randa.

Aistė: Manau, tikrai veikia. Žmonės nesusimąsto, dėl ko tą svorį reikia mesti. Svarbu įsisąmoninti, ko aš noriu pasiekti laikydamasi dietos. Labai gaila, kad yra nemažai moterų, kurios dietą sieja su žinute, kad jei aš būsiu liekna, mane mylės, priims, gerbs. Pasekmės skaudžios: depresija, valgymo sutrikimai, išsekimas, beprasmybės jausmas. Dažnai tai yra labai apgaulinga. Moteris gali paskirti visą savo gyvenimą dietai, o verčiau šią energiją skirtų savasties paieškoms.

Kaip manote, kas svarbiausia moteriai ugdant pasitikėjimą savyje – kiek prisideda aplinkinių požiūris, antroji pusė?

Ineta: Reikia pasitikėti savimi. Tikime tuo, ką mylime, ką gerbiame, kuo žavimės. Kaip manote, su kuria moterimi vyras labiau norėtų praleisti vakarą: su tokia, kuri sako, kad ji nieko verta, negraži ir neįdomi, ar su ta, kuri savimi patenkinta, save mylinti ir gerbianti?

Aistė: Aplinkinių elgesys daro įtaką moters savivertės formavimuisi ankstyvame amžiuje, kuomet iš tiesų mažai mergaitei reikalingas mamos ir tėčio patvirtinimas, kad ji yra mylima, gerbiama. Kai vaikas jaučia, kad tėvai reaguoja į jo fizinius, emocinius poreikius, tuomet vaikas išgyvena savo visagalybės jausmus, jaučia, kad jis yra mylimas, gyvena saugiame pasaulyje. Tokioje aplinkoje auganti mergaitė jausis pasitikinti savimi.

Ineta, Jūsų projekto citata: „Jeigu norime numalšinti savo troškulį - tapkime šaltiniu“. Kodėl pasirinkote būtent šiuos žodžius?

Ineta: Įsivaizduokime situaciją: jeigu aš ištroškusi, ir mano rankose puodelis, kuriame likęs tik vienas gurkšnelis vandens, ir dar, negana to, į mane žiūri vyras, vaikai, kurie taip pat ištroškę. Aš, žinoma, galiu juos pagirdyti, bet kas nutiks toliau? Kai savimi nebūsiu pasirūpinusi, busiu dar labiau ištroškusi ir labai suirzusi. Šeima taip pat bus nepatenkinta. Tyliai, viduje, o gal net ir garsiai kaltinsiu juos, kad jie nedėkingi, nes atidaviau savo paskutinį lašą, pati ištroškusi ir niekas manimi nepasirūpina...ir t.t

Ką daryti? Ogi pripildyti pirmiausiai savo puodelį, kaip reikiant pačiai atsigerti ir tada su malonumu girdyti kitus. Kitos išeities nėra. Oi, yra kita išeitis - amžinai skųstis, kad jūs taip visais rūpinatės, o jie nedėkingi ir jumis nesirūpina. Viskas mūsų rankose (šypsosi).

Asmeninio archyvo nuotr.

Aiste, Jūsų projekto citata: „Graži moteris - mylinti moteris!“. Kodėl pasirinkote būtent šiuos žodžius?

Aistė: Mylinti moteris kurs santykį, augins laimingus, pilnaverčius vaikus, jausis mylima. Kada moteris jaučia vidinę meilę savyje, ji tą meilę skleidžia kitiems ir gauna atgal.

Aiste, dirbate psichologinį – edukologinį darbą su vaikais ir suaugusiais, su kokiais kompleksais dažniausiai susiduria moterys, kas mažina jų pasitikėjimą savimi?

Aistė: Moterys dažniausiai išgyvena menkavertiškumo kompleksą. Šis kompleksas susiformuoja augant nesaugioje aplinkoje, kurioje ji patiria meilės trūkumą bei stygių.

Ineta, kaip patartumėte moterims atskleisti savo moteriškąsias savybes, galbūt yra kokių aktorinių triukų, kuriais moterys gali sužavėti?

Ineta: Būtent apie tai daug kalbame ir praktikuojame susitikimuose, į kuriuos kviečiu moteris ir merginas. Labai svarbu save suvokti, atrasti, pastebėti, išgirsti, pamatyti iš šono ir auginti savo kūrybiškumą. Tada „triukus“ atliekame savaime. Būna atvejų, kad moteris tik po kurio laiko sako: „Ooo! Pasirodo tai, ką aš padariau, buvo triukas“. Manipuliuodamos ir gudraudamos pridarysime sau daugiau žalos nei naudos.

****

Skaitykite Moteris.lt naujienas ir savo išmaniajame telefone. Parsisiųsti programėles: „iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis