J. Steponavičiūtė: ką iš tikrųjų valgo manekenės?

Kaltinti mados pasaulį, esą jo diktuojami grožio standartai kenkia sveikatai, jau nebemadinga. Tarptautinę modelio karjerą padariusi lietuvė Julija Steponavičiūtė (21 m.) įsitikinusi, kad lieknas kūnas gali būti ne tik gražus, bet ir sveikas. Ji pasakoja apie modelių pasaulyje siaučiančius naujus vėjus.

Skaitomiausi straipsniai:
- Daugiavaikės mamos pokyčiai: prisiminiau, kad save mylėti reikia nuolat
- Visų akys į H. Clinton: kandidatės į Amerikos prezidentes stilius
- Produktai, kurie itin efektyviai degina riebalus
- Kaip dera jūsų ir partnerio Zodiako ženklai?
- Tiesa ir mitai apie depiliaciją
- Ryžių užkepėlė su vištiena

Nuo tada, kai 17-metė Julija Steponavičiūtė („Baltic Model Management“) papuošė 90-ąjį jubiliejų švenčiančio „Moters“ žurnalo viršelį, praėjo ketveri metai. Į susitikimą ji atskuba nevėluodama, netgi šiek tiek anksčiau, nei buvome sutarusios. Vilki džinsais, mielu pūkuotu megztuku, o skaistus veidas atrodo nepaliestas makiažo. Sakytum, paprasta mergina, bet kai atsistoja ir pajuda kavinės durų link, visų žvilgsniai nevalingai pakrypsta į ją. Nors išoriškai per tuos ketverius metus Julija ne itin pasikeitė, jos gyvenime įvyko nemažai naujovių.

Butas – naujas, meilė – sena

Labiausiai mergina džiaugiasi naujausiu savo pirkiniu – butu Senamiestyje. Įsigijo jį dar praėjusį pavasarį, bet kol įsirengė, praėjo beveik metai. Julija sako, kad paskutiniai daiktai atvežti vos vakar ir kad dabar prasidės pats maloniausias etapas – dėžių kraustymas, daiktelių dėliojimas. „Esu tipiška Mergelė – racionali, pragmatiška ir krapštukė. Ilsiuosi darydama smulkius darbelius“, – šypsodamasi prisipažįsta ji. Dar vienas įvykis, kuriuo Julija labai džiaugiasi, – prieš porą metų puikiai išlaikyti abitūros egzaminai (mergina baigė Vilniaus Žirmūnų gimnaziją): iš lietuvių kalbos surinko 91, iš istorijos – 96, o iš anglų kalbos – 100 balų. „Nesitikėjau tokių gerų rezultatų, – sako pašnekovė. – Dešimtoje ir vienuoliktoje klasėse labai daug keliavau – dalyvavau pasaulio mados savaitėse. 12-oje daug laiko atėmė sutartis su „Max Factor“, – trejus metus buvau jų veidas. Neslėpsiu, visokių pažymių gaudavau. Žirmūnų gimnazijoje daugelis laikė mane gražia, bet ne per daug protinga, todėl rezultatai juos nustebino.“

Žurnalas "Moteris"

Per tuos metus pasikeitė ir Julijos darbo pobūdis. Jau dveji metai ji nedalyvauja mados savaitės renginiuose. 21-erių metų mergina pusiau rimtai, pusiau juokais sako esanti tam jau per sena. Negi dizaineriai taip alksta naujų veidų? O gal ir pačiai podiumų pasaulio spindesys kiek įgriso? „Ir viena, ir kita, – atvirauja Julija. – Dauguma manekenių Niujorko mados savaitėje startuoja būdamos maždaug 16-os metų. Jei ten gerai pasirodo, atsiveria kelias į Londoną, Paryžių, Milaną. Po ketverių metų jautiesi viską išbandžiusi. Be to, su amžiumi atsiranda daugiau moteriškumo, brandos, keičiasi veido išraiška, manieros, tad tampi įdomi tiems reklamos užsakovams, kuriems paaugliški veidai netinka. Sakote, podiumų spindesys? Veikiau juodas darbas, nuolatinė įtampa ir stresas. Leki iš vieno pasirodymo į kitą, vos spėji baigti viename mieste, iškart skrendi į kitą. Jei dalyvauji visuose keturiuose miestuose vykstančios mados savaitės renginiuose, taip lakstai mėnesį. Po visko labiausiai norisi pabūti vienai. Ir svarbiausia – kad niekas tavęs neliestų, nes pavargsti būti visų čiupinėjama, tampoma. Vienas prišoka pataisyti drabužių, kitas daro makiažą, trečias šukuoja, velia plaukus, ketvirtas tvarko nagus.“ Julija Steponavičiūtė sako esanti labai patenkinta dabartine savo veikla: turi nemažai nuolatinių klientų, komercinių darbų, dalyvauja tiek kuriant katalogus, tiek originaliose mados žurnalų fotosesijose. Neseniai nusifilmavo kvepalų „Armani code“ reklamoje.

„iPhone“; „Android“. Sekite mūsų naujienas ir Facebooke!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis