A. Cholina kviečia į įspūdingiausius savo spektaklius, sukurtus Maskvos J. Vachtangovo teatre

Anželikos Cholinos šokio teatras 2015 m. spalio 20 – gruodžio 26 dienomis didžiuosiuose Lietuvos miestuose rengia „Choreografės Anželikos Cholinos spektaklių retrospektyvą kūrybinės veiklos 25-mečio proga“.

Anželikos Cholinos bei jos darbų Lietuvoje daug pristatinėti nebereikia. Šios išskirtinės choreografės kūryba kalba už ją: profesionalūs, prasmingi, visada elegantišti ir jausmingi, paliečiantys širdį, stebinantys detalėmis, sukrečiantys savo atvirumu bei primenantys apie svarbiausias žmogiškąsias vertybes šokio šedevrai. Per savo 25-erius kūrybos metus A. Cholina ne kartą spaudoje įvardinta kaip “nepaprasto talento kūrėja, tverianti stebuklą scenoje.”

Šį kartą choreografė, minėdama savo kūrybinės veiklos 25-metį, visus savo gerbėjus ir šokio meno mylėtojus pakvies į didžiulio susidomėjimo sulaukusius spektaklius, sukurtus Maskvos J. Vachtangovo teatre: “Ana Karenina”, “Moterų krantas” bei “Otelas”.

Į programą įtraukti ir spektakliai, sukurti didžiausiose Lietuvos scenose: Kauno valstybinio muzikinio teatro operetė “Madam Pompadur”, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baletas “Barbora Radvilaitė”, А|CH teatro spektaklis - fenomenas, rodytas daugybę kartų pilnoms žiūrovų salėms - “Ana Karenina” bei naujausias ir įspūdingiausias Anželikos Cholinos darbas - miuziklas “Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda”.

A. Cholina: “Spektaklių retrospektyva yra didžiausias ir reikšmingiausias įvykis mano gyvenime. Kviečiu Lietuvos žiūrovus pamatyti naujausius mano darbus, kurie tikiuosi, suteiks džiaugsmą ir malonumą.”

Visi A. Cholinos spektakliai sukurti drauge su ilgamečiais bendraminčiais scenografu Marijumi Jacovskiu bei kostiumų dailininku Juozu Statkevičiumi. Šios kūrybinės grupės darbai visada pasižymi jausmingumu, grožiu scenoje, išradingumu, estetika ir paveikumu.

Organizatorių nuotr.

Retrospektyvos iniciatorė Greta Cholina: “Džiaugiuosi, kad didieji Lietuvos teatrai susivienijo, norėdami pagerbti Anželikos Cholinos talentą bei jos svarų indėlį į Lietuvos teatrą ir šalies kultūrinį gyvenimą. Tai bus įsimintinas, iškilus ir koncentruotas A. Cholinos kūrybos pristatymas Vilniaus, Kauno, Klaipėdos žiūrovams. Žiūrovų laukia išties neeilinis programos reginys, kadangi į Lietuvą atvyks 80 asmenų trupė iš Maskvos, jos tarpe daugeliui žinomi aktoriai: Evgenijus Kniazevas, sukūręs įspūdingą Karenino vaidmenį, taip pat atpažįstamą iš kino filmo “Mesingas”, Grigorijus Antipenko įkūnijęs Otelą, TV žiūrovams žinomas iš serialo “Bjaurusis ančiukas”, rodyto ir Lietuvoje, kuriame sukūrė pagrindinį Andrejaus Ždanovo vaidmenį, bei Viktoras Dobronravovas, sukūręs įsimintinai ryškų Jago vaidmenį spektaklyje “Otelas”. Taip pat, drauge su kolege Evgenija Kregžde sukūrė artistišką duetą spektaklyje “Moterų krantas”. O Lietuvos teatro žiūrovams šis puikus duetas pažįstamas iš Onegino ir Tatjanos vaidmenų Rimo Tumino spektaklyje “Eugenijus Oneginas”.

Scenoje žiūrovai taip pat pamatys ir A. Cholinos atradimą – Olgą Lerman – aktorę, sukūrusią labai skirtingus ir įspūdingus solinius vaidmenis - Ana Kareniną, Karmen, Dezdemoną “Otele”, Tatjaną “Eugenijuje Onegine”, baltajį tercetą “Moterų krante”.

APDOVANOJIMAI

Anželikos Cholinos kūrybinis kelias prasidėjo dar 1990 metais. 1997 metais ji debiutavo kaip profesionali choreografė, sukurdama dviejų veiksmų baletą „Medėja“, kuris buvo įvertintas kaip geriausias teatro sezono spektaklis ir apdovanotas „Kristoforo“ statulėle. 2005 m. choreografės sukurtas šokio spektaklis „Otelas“ ir 2010 m. „Ana Karenina“ buvo apdovanoti „Auksiniu scenos kryžiumi“.

Pastaraisiais metais A. Cholinos kūryba įgavo ir tarptautinį matmenį – jos sukurti šokio spektakliai, rodyti užsienio festivaliuose, garsino Lietuvos vardą pasaulyje. O didžiausiu menininkės kūrybos įvertinimu tapo 2008 m. pakvietimas dirbti Maskvoje, prestižiniame Valstybiniame akademiniame J. Vachtangovo teatre bei Maskvos Didžiajame teatre.

Maskvoje sukurti spektakliai susilaukė didžiulio pripažinimo: J. Vachtangovo teatro šokio spektaklis "Moterų krantas" buvo įtrauktas į festivalio "Auksinė kaukė" programą ir tapo reikšmingu kultūros įvykiu paskatinusiu minėti Lietuvos ir choreografės vardą. Tarptautiniame Havanos teatro festivalyje (Kuba) “Ana Karenina” nurungė 40 pastatymų iš kitų šalių ir buvo pripažintas geriausiu 2013 m. užsienio spektakliu. Apdovanojimų ceremonijoje teatro kritikos ir atradimų skyriaus vadovas N. Espinoza kalbėjo: “Visi pripažįstame neginčijamą spektaklio režisūrinę vertę, aukštą profesionalumą ir įspūdingą aktorių artistiškumą, kūrybinį ir techninį pastatymo sudėtingumą. Šokio ir gestų kalba perteikta istorija – neabejotinas meno šedevras”.

Šis spektaklis taip pat nominuotas "Auksinės kaukės" apdovanojimui 4 kategorijose. Pagrindinio Anos Kareninos vaidmens atlikėja buvo apdovanota pirmąja Rusijos teatrinio meno premija “Krištolinė Turandot”. Choreografei taip pat įteiktas prestižinis Olego Jankovskio apdovanojimas "Metų atradimas". Šokio spektaklis "Otelas" 2014 m. buvo apdovanotas "Teatralo žvaigždės" prizu kaip geriausias metų muzikinis spektaklis Rusijoje.

Itin intensyvi 25 metų A. Cholinos veikla tapo reikšmingu Lietuvos kultūros fenomenu. 2011 m. Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga prezidentė Dalia Grybauskaitė už nuopelnus Lietuvai choreografei Anželikai Cholinai įteikė Riterio kryžiaus ordiną.

RETROSPEKTYVOS PROGRMA

Spalio 20d. – Maskvos J. Vachtangovo teatro šokio spektaklis “Ana Karenina” LNDT
21d. – Maskvos J. Vachtangovo teatro šokio spektaklis “Moterų krantas” LNDT
22d. – Maskvos J. Vachtangovo teatro šokio spektaklis “Otelas” LNDT
23d. – Maskvos J. Vachtangovo teatro šokio spektaklis “Otelas” LNDT
27d. – A|CH teatro šokio spektaklis “Ana Karenina” Kaune “Girstutyje”
29d. – Kauno valstybinio muzikinio teatro operetė “Madam Pompadur” KVMT
31d. – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baletas “Barbora Radvilaitė” LNOBT
Gruodžio 12, 18, 26 d. – miuziklas “Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda” Švyturio, Siemens ir Žalgirio arenose.

Daugiau informacijos: www.ach.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis